Keturis dešimtmečius garsėjančio gitaristo nenustebinsi komplimentais. Praėjusių metų pabaigoje Patas buvo įšventintas į simbolinę svarbiausiu pasaulyje džiazo leidinio „Downbeat“ Šlovės salę. Nuo 1952-ųjų, kai šis žurnalas pradėjo rengti savo skaitytojų apklausas, tokios garbės nusipelnė tik keturi gitaristai – Charlie Christianas, Django Reinhardtas, Wesas Montgomery ir Patas Metheny. Be to, Patas jau septintus metus iš eilės šio žurnalo paskelbtas geriausiu gitaristu pasaulyje.

Tačiau net ir daug pripažinimo ženklų gavusį gitaristą maloniai nustebino reakcija į užvakar parduotuvėse pasirodžiusį naująjį jo grupės „Unity Group“ albumą „Kin (←→)“.

„Dar viena pergalė“, - lakoniškai naująją Pato Metheny muziką apibūdino leidinys „Hi-Fi News“. Kiti kritikai nebuvo tokie santūrūs.

„Aranžuotės ir įrašas – nepriekaištingi. Šiuolaikiško džiazo meistriškumo pamoka“, - rašo didžiausias britų muzikos žurnalas „Q“. „Albumas perkelia gitaros improvizaciją į naują estetinį lygį“, - pritaria žurnalas „Mojo“.

„Gitaristams kiekvienas naujas Pato Metheny albumas – didžiulis įvykis. Bet šį kartą amerikietis sutaršytais plaukais pranoko pats save“, - skelbia britų dienraštis „Evening Standard“.

Tikrų melomanų mėgstamas žurnalas „Record Collector“ albumą vadina „pritrenkiančiu opusu, sukurtu naujus kelius randančio muzikanto, kurio talentui neegzistuoja jokios ribos“.

Britų transliuotojo BBC recenzijoje akcentuojamas Pato suburtos muzikantų grupės meistriškumas ir derėjimas: „Tai lyg šlovinga telepatija. Tiems, kurie galbūt tik dabar susipažįsta su įvairia ir spalvinga Metheny kūryba, „Unity Group“ yra puiki vieta pradėti“.

Tašką padeda žurnalas „Jazzwise“, skelbiantis, kad naujoji kūryba yra artima ne avangardiniams Pato eksperimentams, o romantiškam, melodingam muzikalumui, kuriuo pasižymėjo jo legendinė grupė „Pat Metheny Group“. „Jo muzikinis smalsumas neblėsta“, - reziumuoja žurnalas, kaip ir daugelis kitų leidinių, albumui skyręs aukščiausią įvertinimą.

Albumą pristatančiose gastrolėse Patas Metheny groja su tais pačiais muzikantais, su kuriais ir įrašė šią puikių įvertinimų sulaukusią programą - saksofonininku Chrisu Potteriu, bosistu Benu Williamsu, būgnininku Antonio Sanchezu ir pianistu Guilio Carmassi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)