Portalas www.ve.lt pakalbino kelias garsenybes iš pajūrio.

Gintaras Bendžius, prodiuseris:

Pats gyvenu prie Vasaros estrados. Iš tikrųjų kiekvienais metais, kai vykdavo „Sel“ koncertas, tą dieną kaimynams būdavo problemų. Garsas viršydavo bet kokias normas. Tame koncerte ne savo noru dalyvaudavo visas Miško kvartalas.

Reikia suprasti, kad ne visi yra „Sel“ gerbėjai ir ne visi nori to triukšmo, kad šeimos turi mažų vaikų, kurie negali užmigti, tad visą kitą dieną būna išsibalansavę.

Apie problemą būdavo kalbamasi su atlikėjo atstovais, bet išvados niekada nebūdavo padaromos – kiekvienais metais, nežinau, tyčia ar ne, bet tas pats daroma ir toliau. Todėl tokį savivaldybės sprendimą suprantu.

Pažadų Egidijus nesilaiko. Prieš kelerius metus buvo žadėjęs, kad prisidės prie Vasaros estrados tvarkymo. Kiek man žinoma, tai liko tik žodžiai.

Pats nesu šio atlikėjo gerbėjas ir klausytojas. Žinoma, profesija verčia domėtis, kas vyksta aplinkui, kokios muzikos žmonės klausosi. Bet man svarbi visuma, ne tik muzika. Kai kurie dalykai man galbūt patinka, bet visuma, tai, ką tas atlikėjas kalba, kokia jo pozicija – ne. Kai kurie jo poelgiai prasilenkia su bet kokia morale.

Daina Bosas, verslininkė, nuomonės formuotoja:

Ar „Sel“ tapo liaudies priešu? Man išvis nepriimtinas toks susidorojimas su menininkais, su bet kokiu žmogumi. Na, negerai jis pasakė, nusišnekėjo, pati girdėjau. Matyt, nepagalvojo, gal apsvaigęs buvo. Suprantu, tai nėra lengvinanti aplinkybė, bet kam nepasitaiko. Bet paskui juk atsiprašė. Sutinku, kiekvienas žmogus turi galvoti, ką jis šneka viešai, bet ar galima jį dėl to visą gyvenimą persekioti ir izoliuoti, ar jis tikrai to vertas? Nei jis liaudies priešas, nei ką. Menininką „užgesinti“ irgi nėra labai gera idėja.

Triukšmas per koncertą? Nesuprantu, kam muzika trukdo. Išeik į balkoną ir pasiklausyk. Toje Klaipėdoje ir taip nieko nevyksta, miręs miestas, vakarais tuščios gatvės. Dar uždrauskite koncertus, tai visas jaunimas išsikels į Vilnių, į Kauną. Visur viskas vyksta, išskyrus uostamiestį. Pas mus gal tik vasarą šiek tiek daugiau žmonių būna gatvėse.

Esu buvusi „Sel“ koncerte ir ne viename. Atlikėjas visada daro puikius šou, traukia reginys, galbūt ir noras bent kur nors išeiti. Į jo koncertus tikrai eina ne vien šešiolikmečiai.

Daina Bosas

Arvydas Girdzijauskas, Vydūno gimnazijos direktorius, muzikantas, choro vadovas:

Mūsų ir populiariosios, ir nepopuliariosios – akademinės muzikos atlikėjai yra tam tikros kultūros nešėjai. Jie formuoja visuomenės kultūrą ir atstovauja mūsų tautos mentalitetui. Manau, kad „Sel“ lyderis su savo tokiais neapgalvotais ir nepagarbiais pasisakymais iškrenta iš to kultūros nešėjų rato. Negalima siekti populiarumo bet kokiomis priemonėmis. Manau, kad tokiais pasisakymais jis sau uždaro kelią į viešumą.

Žmonių kultūra ir jų elgesys visuomenėje yra susijęs su koncertine veikla. Jo muziką žinau, bet nesu gerbėjas ir į jo koncertus neinu. Vis dėlto manyčiau, kad jeigu tai yra vieši koncertai, vykstantys miesto erdvėse, turėtų būti vertinamas ir jų turinys, ir atlikėjų reputacija.

Vilius Tarasovas, atlikėjas:

Mes ne prieš koncertą, tegu jis koncertuoja kur tik nori, bet ne taip vėlai. Praneša, kad koncerto pradžia 19 val., o paskui vasarą laukia tamsos, nes tik tada gali demonstruoti savo efektus, robotus, užtat koncertas nusivėlina iki 2 val. nakties. Gyvendamas miesto centre vasarą negali lango atsidaryti. Aš jau nekalbu apie Miško kvartalo gyventojus, kurių langai dreba. 1.30 val. girdėjosi koncertas net Bangų gatvėje, kurioje gyvena draugai.

Koncertas gali vykti, bet turėtų baigtis kaip ir visi kiti renginiai. Juk žmonėms reikia eiti ir į darbus. Linkęs manyti, kad draudimui įtakos turėjo ir politiniai dalykai – jo pasisakymai. Taip, leptelėjo, žiauriai, negražiai, bet jis nuolatos vis kažką lepteli. Jeigu jis gailisi, atsiprašė, reikia suteikti jam galimybę, juk žmogaus neužmušė. Bet Linčo teismai Lietuvoje madingi – ir feisbukas teisia, ir komentarai.

Aš tai neisiu į jo koncertą. Visų pirma jis ne muzikantas, jo koncerte žaidžia kiti dalykai. Klausytis fonogramos iš scenos man nesinori. Jeigu man patiktų tokio žanro muzika, galėčiau pasileisti įrašą tiesiog namuose.

Vilius Tarasovas

Mindaugas LEKAUSKAS, šokių studijos „Intrus“ vadovas, tarptautinių šokių renginių organizatorius:

Klaipėda tituluojama liberaliausiu miestu Lietuvoje. Tai ką čia pridrausi.

Užaugau su „Sel“ muzika, bet negaliu pasakyti, kad esu baisus jo fanas. Man yra tekę matyti daug pasaulinių renginių. Pats esu šokių renginių organizatorius, mes irgi stengiamės juos daryti kokybiškus. Aš už kokybiškus renginius. O dėl triukšmo... Jeigu miestas gyvas, gali kartais ir patriukšmauti. Mano nuomone, Klaipėdoje turi vykti tokie koncertai.

„Sel“ daro įspūdingą šou. Žmonėms tai pramoga. Žinau, kad į jo koncertą važiuoja žmonės iš visos Lietuvos. Mano pažįstami į jį atvyksta iš Vilniaus. Sakyčiau, kad nereikėtų uždrausti. Pačiam neteko būti jo koncertuose, bet į juos daug mano šokėjų eina, jie būna patenkinti, pasikrauna energijos.

Delfi primena, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos siųstame rašte teigiama, kad E. Dragūnas 2023 metų sausio 16 dieną pateikė prašymą organizuoti renginį viešoje vietoje, Klaipėdoje.

Toliau rašte teigiama, kad grupės „Sel“ koncertai Klaipėdos Vasaros estradoje vyksta jau keletą metų ir po kiekvieno koncerto yra gaunami skundai, kad buvo pažeisti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme ir išduotame leidime organizuoti renginį nurodyti reikalavimai, taip pat Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo, Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ reikalavimai.

Teigiama, kad leidimas organizuoti renginį neišduodamas „renginiams, kurių metu, policijos arba renginių koordinatoriaus nuomone, gali kilti riaušės arba tokie renginiai pagal savo pobūdį gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ar pasipriešinimą, arba yra gauta objektyvių duomenų ar kita informacija dėl galimų pažeidimų“, informuojama, kad leidimas minėtam renginiui nebus išduotas.

Reaguodamas į šį raštą, E, Dragūnas pasisakė socialiniuose tinkluose. Žinomas vyras kreipėsi į klaipėdiečius su prašymu apginti teisybę.

„Sveiki, šiandien kreipiuosi į klaipėdiečius. Mes pranešėme, kad Klaipėdoje vyks mūsų koncertas, bet šiandien gavome iš Klaipėdos savivaldybės laišką, kad mūsų koncertas nėra įmanomas, nes savivaldybė baiminasi riaušių, per didelio garso, bet aš tik suvokiu, kad tai yra piktybinis pagalių kaišiojimas į ratus. Brangūs valdininkai, noriu pasakyti jums viena, kad tai yra bendras Lietuvos tautos turtas, tai nėra jūsų turtas ir jūsų sprendimai yra neteisingi, nesąžiningi.

Prašau Klaipėdos žmonių, kurie klauso mano muziką, kurie buvo mūsų koncertuose, aš labai stengiausi daug kartų dėl jūsų, pasistenkite šiandien dėl manęs ir apginkite teisybę. Ačiū, Klaipėdos žmonės. Vienas klausimas, kas valdo, vienas valdininkas visą miestą, kuris uždraus žmonėms tą vakarą švęsti, kad būtų pilni viešbučiai, kad žmonės gautų pelną, kad būtų pilni restoranai, kad žmonės šypsotųsi. Ar tai sąžininga? Pamąstykite“, – sakė E. Dragūnas.

Egidijus Dragūnas / Foto: Delfi, Lukas Gricius, STOP Kadras

Pastarieji metai Egidijui Dragūnui buvo itin audringi. Neilgai trukus po to, kai prasidėjo Rusijos karas Ukrainoje, atlikėjas viešai socialiniuose tinkluose kovas pavadino „natūraliu planetos išvalymu“ ir sulaukė ne tik gerbėjų, bet ir kolegų kritikos. Nuo jo nusisuko ir grupės „Sel“ muzikantai, buvo atšaukti koncertai.

Vėliau tuose pačiuose socialiniuose tinkluose paklaustas, kada gi vėl įvyks jo pasirodymai, sakė: „Koncas tada, kai užmušit Valinską b*** ir atnešit man jo galvą“.

Vėliau jis savo toną kiek sušvelnino, o dabar skelbia ir apie naujus koncertus. Egidijaus Dragūno paskyroje intstagrame, kurią seka daugiau nei 160 tūkst. sekėjų, paskelbta, jog pasirodymai 2023 metais bus surengti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Londone, Dubline, Osle, Čikagoje ir Šiauliuose. Kitoje instagramo istorijoje Egidijus anonsavo artimiausiu metu pasirodysiantį savo interviu ir teigė manantis, jog tai bus žiūrimiausias vaizdo įrašas.

„Kai paskelbėm, kad grosim, atėjo ne šimtai, ne tūkstančiai, o dešimtys tūkstančių žinučių. Neatsakinėsiu čia dabar kiekvienam. Ruošiamas yra interviu, kuris netrukus pasirodys „YouTube“. Galvoju, kad tai bus vienas žiūrimiausių šių metų interviu. Ten aš viską papasakosiu ir išdėstysiu“, – gerbėjus intrigavo Selas.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės