aA
Kultūros, sporto, pramogų ir kitų renginių sektoriaus kūrėjų ir organizacijų atstovai suvienijo savo jėgas ir patirtį, kad būtų kuo sklandžiau ir greičiau įveikti sektoriaus nuostoliai, kuriuos sukėlė COVID-19 pandemijos lemti veiklos apribojimai.
Festivalio akimirka
Festivalio akimirka
© DELFI / Jorigis Jasiūnas

Sprendimą vienytis į Asociacijų Tarybą ir kartu siūlyti sprendimus institucijoms priėmė į virtualų susitikimą susirinkę asociacijos AGATA direktorės pavaduotoja Martyna Gudaitė-Gulbinienė, asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas, asociacijos LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė. asociacijos „Lietuvos festivaliu aljansas“ steigėjas Algirdas Barniškis, asociacijos „Metu Muzikos Apdovanojimai“ (M.A.M.A)“, valdybos pirmininkas Martynas Tyla, Lietuvos muzikos verslo asociacijos valdybos narys Lauras Lučiūnas, Lietuvos muzikos verslo asociacijos narys Remigijus Knabikas, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos pirmininkė Živilė Diavara, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos projektų ir plėtros vadovė Aida Štelbienė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narė Gintarė Masteikaitė, Renginių industrijos asociacijos valdybos pirmininkas Gediminas Jaunius, Renginių industrijos asociacijos valdybos narys Valdas Petreikis.

„Precedento neturinti iniciatyva – didžiausių renginių ir kultūros asociacijų pastangos susivienyti, siekiant kartu spręsti per šią COVID19 sukeltą krizę iškilusius iššūkius. Pastebėjome, jog visi atskirai veikiame aktyviai, daugeliui problemų matome panašius sprendimus, siunčiame institucijoms beveik analogiškus pasiūlymus. Visų mūsų pozicijos praktiškai sutampa. Dėl to nusprendėme apsivienyti, tartis tarpusavyje ir teikti savo siūlymus vieningai. Tikime, jog taip jie bus efektyvesni, o mūsų balsas – svaresnis ir geriau girdimas“, – sakė V. Petreikis.

Antradienį jau išsiųstas bendras kreipimasis į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą. Juo prašoma pasirašyti balandžio 30 d. Lietuvos Respublikos Seimo vieningai priimtą įstatymą „Dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) paskelbto karantino sukeltų pasekmių poveikio vartojimo sutarčių dėl renginių organizavimo paslaugų teikimo vykdymui“. Raštą pasirašė asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė, D. Vaitiekūnas, A. Barniškis, Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija LATGA direktorius Jonas Liniauskas, Lietuvos muzikos verslo asociacijos valdybos pirmininkas Vaidas Stackevičius, M. Tyla, Ž. Diavara, G. Jaunius.

Šiuo metu rengiamas ir bendras kreipimasis į Prezidentą, Ministrą Pirmininką, Seimą, Sveikatos apsaugos ministrą, kultūros ministrą dėl renginių sektoriaus veiklos ribojimų švelninimo plano, rašoma spaudos pranešime.

L. Lučiūnas teigė, kad norima veikti efektyviai ir tuo pačiu išvengti bandymų skaldyti sektoriaus atstovus. „Mes, asociacijų atstovai, atskirai bendraudami su institucijomis susiduriame su tam tikru priešinimu, teiginiais, kad mūsų visų požiūriai neva visiškai skiriasi. Žinoma, kai kuriais neesminiais klausimais mūsų nuomonės gali skirtis, tačiau dėl svarbiausiųjų mąstome vienodai. Sektorius patiria didžiulius nuostolius. Geriausiu atveju turime savaitę – per tiek laiko sužinoję sprendimus, kaip užtikrindami visuomenės sveikatos saugumą galime organizuoti renginius, dar galėtume atsitiesti ir suplanuoti vasaros darbus. Turime kuo greičiau ir tiksliau žinoti, kaip keisis karantino sąlygos, kada galime startuoti. Tai liečia daugybės žmonių, dirbančių sektoriuje, pragyvenimą, taigi ir Lietuvos ekonomikos būklę“, – sakė L. Lučiūnas.

„Siekiame, kad sąlygos renginiams būtų nustatytos tiek atsižvelgiant į užsienio šalių patirtį, tiek nebūtų diskriminacijos, lyginant su kita veikla – sportu, bažnyčia, prekyba ir pan. Būtina ieškoti priimtino kompromiso aiškiai nustatant žingsnius ir terminus – sektorius turi teisę suprasti, kaip ir ką jis apskritai gali planuotis“, – sakė Ž. Diavara.

Susivieniję renginių sektoriaus atstovai institucijoms siūlys savas rekomendacijas ir tarptautinę patirtį, kadangi bendradarbiauja su daugeliu šalių ir žino jų sprendimus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Techno superžvaigždė Paulas Kalkbrenneris ragina netylėti

Viena didžiausių Vokietijos techno muzikos žvaigždžių Paulas Kalkbrenneris šiandien...

Pirmojo vasaros savaitgalio proga „Sony Music“ parengė grojaraštį, į kurį įtraukė ir lietuvių atlikėjus

„ Sony Music Entertainment“ metų pradžioje pagaliau pasirinko partnerius Lietuvoje, muzikos...

Salvadoro Sobralio koncertai Lietuvoje perkelti į rudenį

Portugalijos žvaigždė, „Eurovizijos“ konkurso laimėtojas Salvadoras Sobralis šiais metais...

Jurijus Veklenko pravėrė vaizdo klipo filmavimo užkulisius: dėl sudėtingumo kai kurių scenų net teko atsisakyti (3)

Jau pirmadienį 13:30 val. laidoje „Delfi premjera“ dienos šviesą išvys naujausias dainininko...

Po ilgos tylos Monika Linkytė grįžta: dainos istoriją perteiks šokio kalba (2)

Žinoma popmuzikos atlikėja Monika Linkytė po ilgiau nei metus užsitęsusios muzikinės pauzės...

Top naujienos

Statė namą sau, bet neliko nepastebėtas didelio koncerno: lietuvio būsto idėja sulaukė pasisekimo (60)

Tomui Petrauskui – 26-eri, tačiau jis šiandien savomis rankomis stato modulinius ekologiškus...

Dėl Europos Sąjungos „pietiečių“ ima kelti nepatogius klausimus: išvardijo visas nuodėmes (93)

Briuselyje dauguma sutaria, kad reikalingas bendras atsakymas į pandemijos sukeltą ekonominę...

Istorija kartojasi: tūkstančiai gyvūnų rūšių masiškai ieško šaltesnio klimato – juda link išnykimo (6)

Niekam ne paslaptis, kad pasaulinis atšilimas skatina daugybę gyvūnų visame pasaulyje palikti...

30 eurų vertės pirkinys kaunietį pavertė ginklų kontrabandininku (143)

Įstatymų neišmanymas ir nedėkingai susiklosčiusios aplinkybės karo istorija besidomintį...

Vokiečių spauda: šalies neonaciai sukarintus mokymus atlieka Rusijoje (116)

Dešiniosios pakraipos ekstremistai iš Vokietijos lavinti kovinių įgūdžių vysta į Rusiją ,...

Kada reikia keisti automobilio tepalus ir kas nutiks, jei laiku to nepadarysite (1)

Variklio alyvos keitimas yra vienas iš nedidelių vargų eksploatuojant automobilį, tačiau ją...

Po baisios avarijos vaikinas liko neįgaliu – gydytojos žodžiai pakreipė jo gyvenimą ypatinga linkme (13)

Mano vardas – Artūras Tūrė Žilis. Norėčiau pasidalinti savo istorija ir tikiuosi, kad ji...

Jurbarko krašto gamtos ir architektūros lobiai: kelionė paliks neišdildomus įspūdžius (28)

Jei visus gražiausius Lietuvos kampelius būtų galima sudėti į vieną didelę knygą, Jurbarko...

Europa dėl Kinijos pasiekė lūžio tašką: dabar viskas keičiasi (174)

Europos santykiai su Kinija iš blogų tampa dar blogesniais. Pekino sprendimas Honkonge...

|Maža didelių žinių kaina