Iš viso kompaktinė plokštelė "Genius Loves Company", kurią R. Charlesas paskutiniaisiais savo gyvenimo mėnesiais įrašė drauge su muzikos garsenybėmis - B. B. Kingu, Eltonu Johnu ir Wilie'u Nelsonu, gavo aštuonias "Grammy" statulėles. Per dešimtmečius trukusią savo karjerą R. Charlesas jau prieš tai buvo laimėjęs iš viso 12 "Grammy".

Tarp dabar po jo mirties įteiktų prizų yra ir JAV muzikos akademijos "Grammy" už metų singlą. Jis už dainą "Here We Go Again" teko R. Charlesui ir jo jaunai dueto partnerei Norah Jones.

Džiazo atlikėja teigė esanti be galo laiminga. Ji pavadino R. Charlesą didžiuoju senuoju soulo meistru. "Aš tuoj pradėsiu verkti", - sakė atlikėja, pažymėdama, kad prizas įrodo, kokia nuostabi gali būti muzika.

Aktorius Jamie Foxxas, kuris už soulo genijaus vaidmens sukūrimą muzikiniame filme "Rėjus" nominuotas prestižiniam "Oskarui", apžavėjo publiką R. Charleso hito "Georgia on My Mind" interpretacija.

Kiti didieji "Grammy" nakties laimėtojai buvo ritmenbliuzo atlikėjai Alicia Keys ir Usheris, gavę atitinkamai keturias ir tris statulėles. Trys "Grammy" apdovanojimai taip pat įteikti airių roko grupei "U2".

Prizą už geriausią roko albumą gavo "Green Day" su savo politine roko opera "American Idiot". Joje aštriai kritikuojama neokonservatyvi Amerika ir George'as W. Bushas.

"Rokenrolas gali būti pavojingas ir kartu teikti džiaugsmą", - sakė "Green Day" lyderis Billy Joe'is. Grupė iš Kalifornijos paskutinį kartą vieną "Grammy" buvo laimėjusi prieš 11 metų.

Reperis ir prodiuseris Kanye'is Westas, kuris buvo nominuotas dešimčiai "Grammy" apdovanojimų, pasirodė blogiau nei tikėtasi. Tačiau jis gavo "Grammy" už geriausią repo albumą "The College Dropout" ir geriausią repo dainą "Jesus Walks".

Daugelio nusivylimui, K. Westas nebuvo apdovanotas "geriausio naujo menininko kategorijoje". Šis prizas teko popgrupei "Maroon5". Jos vokalistas Adamas Levine'as scenoje nusilenkė konkurentui ir pareiškė: "Kenijau Veste, aš dėkoju Tau, kad esi toks puikus".

Tarp "Grammy" vakaro staigmenų buvo tai, kad pirmąją "Grammy" statulėlę per savo gyvenimą gavo popatlikėja Britney Spears. Ji apdovanota už dainą "Toxic" geriausio šokių muzikos įrašo kategorijoje.

Buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas pelnė "Grammy" apdovanojimą geriausios audioknygos kategorijoje už memuarus "Mano gyvenimas". Tai buvo paskelbta dar prieš prasidedant iškilmingai šių prestižinių muzikinių premijų įteikimo ceremonijai, surengtai Los Andžele sekmadienį.

B. Clintonas jau turi vieną "Grammy" apdovanojimą už dalyvavimą įrašant Sergejaus Prokofjevo muzikinę pasaką "Petia ir vilkas" kartu su Michailu Gorbačiovu ir Sophia Loren.

Vienas labiausiai jaudinančių momentų buvo plikai nusiskutusios rokerės Melissos Etheridge pasirodymas. Ji stovėjo scenoje pirmą kartą po krūties vėžio operacijos ir spindulinės terapijos. Atlikėja, pagerbdama Janis Joplin, kuri po mirties buvo padovanota "Grammy" už gyvenimo nuopelnus, sudainavo jos superhitą "Peace of My Heart".

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją