Pasak organizatorių, renginio metu planuojama demonstruoti indiškus filmus, bus galima parūkyti indiško kaljano, indiškais rūbais pasipuoš šokėjos ir baro personalas, skambės indiška “bhangra” muzika.

“Bhangra yra gyvybinga indų muzika. Jos gimtinė – Pandžabo sritis šiaurinėje Indijoje ir Pakistano šiaurės rytuose. Rytietiškos Bhangra dainos buvo atliekamos derliaus nuėmimo šventėse, o vėliau tapo ir vestuvių bei Naujųjų Metų atributu. 1947-ais metais daug Pandžabo gyventojų emigravo į D. Britaniją. Su savo papročiais jie atsinešė ir muziką. Bėgant laikui, persipynusi su hiphopu, "house" ir regi rimtais Bhangra muzika nesustabdomai ėmė veržtis ir į Vakarų kultūrą užkariaudama šokių muzikos aikšteles. Akivaizdus to pavyzdys – šią vasarą ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje išpopuliarėję atlikėjai BHANGRA NIGTS ir Punjabi MC.”, - apie “Bhangra” muziką sakė vakarėlio organizatoriai.

Renginyje grosiantis DJ Cliffy iš D.Britanijos yra žinomas kaip dueto “Future World Funk” narys. Didžėjų duetas savo originaliu skambesiu pelnė pasirodymus garsiuose festivaliuose visame pasaulyje. Tarp jų patys žymiausi: “Glastonbury”, “Big Chill” ir “Womad”. Pastarajame “Future World Funk” grojo šalia tokių garsių atlikėjų kaip Gillesas Petersonas (Džilsas Petersonas) ir Mr Scruff (Skraf). Gastroliuodami DJ’ai aplankė Maskvą, San Salvadorą, Torontą, Oslą, Amsterdamą, Paryžių, Romą, Niujorką, Ciurichą, Stambulą ir kt. pasaulio miestus.

“Future World Funk” muziką būtų galima apibūdinti kaip lotyniškų, indiškų, afrikietiškų, arabiškų muzikos elementų miksavimą su naktiniais “break beat” ir “funk” bei “house” ritmais. Grodamas DJ Cliffy šokių aikštelėje sukuria “African house”, “Nigerian funk”, “Brazilian Beat” ir “UK Bhangra” muzikinius stilius.

Duetas “Future World Funk” buvo atrinktas iš 350 atlikėjų atstovauti D. Britaniją vienoje didžiausių šokių muzikos mugių “World Music Expo” (WOMEX) Sevilijoje (Ispanija). Atlikėjų dalyvavimas šioje parodoje garantuoja vaikinams intensyvias gastroles 2004-ais. Kitais metais DJ Cliffy ir jo kolega Russas Jonesas (Rasas Džounsas) planuoja išleisti keletą naujų singlų ir jau ketvirtą “Future World Funk” rinkinį. Pirmųjų trijų kompiliacijų jau parduota daugiau nei 70 000 kopijų.

Šį šeštadienį indiškos muzikos ir filmų vakarėlyje “Bhangra Night” svečiui DJ Cliffy talkins Lietuvoje gyvenantis danas DJ Supacide ir “Gravity” rezidentas DJ Tadeu Nice.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės