„Tikslas yra pasidalinti savo patirtimi, kas turbūt kiekvienoje meno formoje yra pats pagrindinis dalykas. Žmogus iš savo vidaus kažką išskleidžia, kitas žmogus ateina, pasižiūri, ar jam tinka, ar ne. Jei tinka, tą lapelį sau pasiima ir išsineša. Manau, kad tai labai prasmingas dalykas. Tas laikas, praleistas kartu, yra žymiai prasmingesnis, nei kažkur, mašinoje ar namie, paklausytas albumas. Gyvas kontaktas man visuomet yra pats svarbiausias“, - sako Jurga Šeduikytė, „Muzikos salėje“ pristatysianti naujausią savo albumą „Giliai vandeny“.

Video interviu su Jurga Šeduikyte apie dalyvavimą „Muzikos salėje“:

„Muzikos salėje“ lankytojai galės susipažinti ne tik su muzikine atlikėjų kūryba. Grupės „Antis" lyderis bei architektas Algirdas Kaušpėdas drauge su Gintaru Patacku skaitys poeziją. Tai bus ryškūs, provokuojantys, prasmingi ir dviprasmiški tekstai, virtę „Anties“ dainomis ir sudėti į knygą „Antiška". Poezija ir muzikavimu scenoje drauge su Sigučiu Jačėnu taip pat dalinasis Alfredas Kukaitis.

Neringa Čereškevičienė pristatys „Tele bim bam“ pasakų knygą „O kas gi liko?“. Su autore vyks susitikimai „Košė Malošė“ stende, kur mažiausių lankytojų taip pat lauks kūrybinės dirbtuvės ir žaidimai. Jauniausiems Vilniaus knygų mugės svečiams bus skirtas ir gyvas Aistės Smilgevičiūtės pasirodymas, kuriuo atlikėja pristatys albumą vaikams „Tilidūda“. Projektas „Lietava“ pažindins su senaisiais tradiciniais instrumentais ir kvies išgirsti ypatingą jų skambesį. Jų stende taip pat bus galima išbandyti nemokamą planšetėms skirtą „Lietava“ programėlę.

„Muzikos salėje“ numatyta daugiau nei 40 muzikinių pasirodymų. Scenoje pasirodys ir jauniausi, drąsiausi bei kūrybiškai įžūliausi Lietuvos rusų dramos teatro kūrėjai. Į dambrelių skambesį pasinėręs Lietuvos rusų dramos teatro aktorių duetas „Ūdros vaikai“ ir teatro repeticijose gimusi roko grupė „Berloga“ surengs muzikinį performansą „There Is No Drama Like Russian Drama“. O Lietuvos operos ir baleto teatras pristatys operos „Vyrai - iš Milano, moterys – iš Paryžiaus“ skambesį.

Šiemet prie „Muzikos salės“ aktyviai prisijungia ir muzikos festivaliai. Savo stendus čia įrengs pavasarį vyksiantis „Kaunas Jazz“ bei vasarą į gamtą muzikos mylėtojus išviliojantys „Galapagai“, „Roko naktys“, „Bliuzo naktys“ bei „Karklė Live Music Beach“. Festivalių rengėjai pažindins su kiekvieno festivalio išskirtinumu bei atmosfera. Norintys, galės specialiomis kainomis įsigyti šių renginių bilietus bei firminę atributiką.

Vilniaus knygų mugės muzikinėje erdvėje taip pat bus įrengta diskusijų erdvė. Menų fabrikas „Loftas“ joje inicijuos diskusijas apie muzikinės karjeros pradėjimą, žiniasklaidos požiūrį į muziką bei muzikinių kompaktinių plokštelių vertę. Muzikos vadybos ir leidybos agentūra „Monokey“ su muzikos prodiuseriu Alvydu Mačiulskiu rengs praktines dirbtuves apie muzikos prodiusavimą.

„Litexpo“ pagrindinių rūmų didžiojoje salėje savo stendus įrengs per pusė šimto muzikos leidėjų ir koncertų organizatorių. Juose savo įrašus ir veiklą pristatys daugiau nei 200 Lietuvos muzikos atlikėjų. Per keturias dienas profesionalioje scenoje naujausius savo albumus pristatys Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė, Dainius Pulauskas su grupe, Gerai Gerai, Monika Liu, Vidas Bareikis, Monika Linkytė, Donatas Montvydas, grupės „Keymono“, „Bix“, „The Roop“, „Saulės kliošas“ ir kiti jau gerai pažįstami bei debiutuojantys atlikėjai.

Projektą „Muzikos salė“ organizuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės