„Kai kurios dainos, parašytos mano vienos, gulėjo kompiuteryje septynerius, aštuonerius metus. Per praėjusius metus tiesiog pagaliau jas užbaigiau ir paleidau. Kūriau apie tai, kuo gyvenu, ką jaučiu, apie ką galvoju tuo metu. Visi žodžiai yra apie labai asmeninius mano išgyvenimus, o mintys atspindi mano pasaulėžiūrą. Tai aš transformuoju į tai, ką moku geriausiai – muziką“, – pranešime spaudai pasakoja dainininkė, reperė ir prodiuserė.

Solinis albumas – pirmasis atlikėjos diskografijoje. Būdama grupėje, pasak jos, turi nuolatos ieškoti kompromiso, kartais ginčytis dėl aranžuotės ar garsų. „Tai visai smagu, bet kartais ir vargina... Kai kuri vienas arba esi pagrindinis prodiuseris, verdikto išnešėjas – viskas paprasčiau, norėjau išbandyti šį kelią“, – prisipažįsta atlikėja.

Publikai žinoma kaip „Keymono“, o anksčiau – ir „Saulės Kliošo“ bei kitų projektų vokalistė, taip pat padėdavusi kurti dainas kitiems atlikėjams, Daiva pirmąsias mintis solo kūriniams pradėjo įrašinėti prieš daugiau nei dešimt metų, išvykusi studijuoti džiazo į Paryžių.

„Aplink buvo daug naujos energijos, inspiracijos, kurią turėjau kažkaip išreikšti. Tuomet į kompiuterį įsirašiau muzikos kūrimo programą, pradėjau kurti melodijas, žaisti su garsais, juos įrašinėti. Tai buvo užuomazga mano solinių kūrinių, bet stiprių ambicijų juos pabaigti ar išleisti tuomet dar nebuvo“, – prisimena Daiva.

Šešių dainų albume – ne vien pačios kūrėjos parašytos dainos, bet ir keletas sėkmingų bendradarbiavimų su prodiuseriais Jonu Drėma bei Aron Kyne iš Londono.

Albumas klausytojams nuo šiandien pasiekiamas skaitmeninėse platformose Spotify, Bandcamp, Youtube, Apple Music, Deezer, Amazon Music ir kt.

Pastaruosius „pandeminius metus“ atlikėja, iš Londono persikrausčiusi į Vilnių, dirbo ne tik prie solinio albumo. Kartu su grupe „Keymono“ Daiva įrašė naują EP lietuvių kalba, kurį žada išleisti netrukus.

„Nors viskas sulėtėjo, ir kartais, atrodo, išgyveni tą pačią dieną vėl ir vėl, kūrybai pandemija visai padėjo. Susikaupti ir viską surišti, kad pagaliau išeitų šis albumas. Taip pat praeitais metais labai mėgavausi buvimu gamtoje“, – praėjusius metus apžvelgia Daiva.

Jau būdama dvidešimties Daiva Starinskaitė buvo pastebėta legendinio JAV trimitininko Ted Curson’o, su kuriuo įrašė gyvą albumą „Ted Curson: in Paris” Paryžiaus žymiausiame džiazo klube „Sunset Sunside“. Dainavusi kartu su žymiais džiazo muzikais Ran Blake, Riccardo Del Fra ir Aka Moon atlikėja taip pat gali pasigirti ir ne vienu muzikiniu apdovanojimu. Tarp jų – geriausios metų atlikėjos titulas Lietuvos Hip-Hop’o apdovanojimuose bei su „Keymono“ pelnyti „People’s music awards”, „Online music awards” ir pasirašytas kontraktas su EMC/Sony.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės