„Kol agresorius puola mūsų draugišką šalį – Ukrainą, susitelkime ir maksimaliai apribokime bendradarbiavimą su Rusija. Šiuo metu kultūros ir politikos atskirti neįmanoma.

Ir net jei Rusijos pramogų ir meno pasaulio atstovai yra apolitiški ar nepalaikantys tironiškojo režimo, mūsų šalyje vykstantys jų pasirodymai vienaip ar kitaip papildo priešiškai nusiteikusios valstybės kasą. O šiuo metu politinė, ekonominė ir humanitarinė parama turi būti skirta Ukrainai.

Todėl raginame įvertinti šią situaciją ir imtis konkrečių sprendimų, kad mūsų šalyje nevyktų jokie kultūriniai, meniniai renginiai, susiję su Rusijos atstovais. O kartu kviečiame išvien ieškoti būdų ir sąlygų persekiojamiems Rusijos menininkams reziduoti ir kurti Lietuvoje“, – skelbiama asociacijos M.A.M.A. pranešime.

Neseniai „Delfi“ rašė, kad koncertą Vilniuje planuoja vienas populiariausių Rusijos hiphopo atlikėjų Fiodoras Insarovas-Feduk. Birželio 3 dieną Lietuvoje viešėsiantis reperis sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje žada surengti pasirodymą.

Ketvirtadienį asociacijos M.A.M.A. pirmininkas Martynas Tyla pakvietė nacionalinį transliuotoją kreiptis į Europos transliuotojų sąjungą su pageidavimu, kad rusų atstovai nedalyvautų šių metų gegužę Turine vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse.

„Eurovizija ir Rusija. Reaguojant į šių dienų įvykius, LRT galėtų kreiptis į EBU su reikalavimu, kad Rusija nedalyvautų Eurovizijoje. Nes jau puikiai žinome, kaip jie bandytų politizuoti savo dalyvavimą. Suprantame, kad tai nebūtų kažkokios super sankcijos, bet žinant jų pakazuchą, tai jiems būtų geras bizūnas. Na, o jei EBU nerastų būdo atsisakyti kelių rusiškų milijonų, tai būtų galima ir pasakyti, kad jei Rusija dalyvaus, mes – Lietuva – nedalyvausim.

Monika Liu, tikrai linkiu tau sėkmės Italijoje, bet jei taip nutiktų, kad šiais metais neišeitų ten nuvykti, tai tave Lietuva tikrai nusiųstų pirmu numeriu kitais metais. Monika Garbačiauskaitė-Budrienė – jei aš klystu, atleiskit. Bet manau, LRT turėtų parodyti iniciatyvą ir pakviesti kitas šalis prisijungti!“ – rašė M. Tyla.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė teigia artimiausiu metu ketinanti kelti klausimą dėl dėl Rusijos dalyvavimo Eurovizijoje.

„Žinome šią temą ne iš nuogirdų, nes LRT drauge su kitais Centrinės Europos transliuotojais prieš tai kėlė klausimą apie Baltarusijos valstybinio transliuotojo narystę EBU ir galiausiai EBU valdyba BTRC narystę suspendavo. Būdama EBU valdybos narė ketinu artimiausiu metu kelti klausimą ir dėl Rusijos dalyvavimo Eurovizijoje. Tačiau taip pat manau, kad nebūtų išmintinga atsisakyti Lietuvai dalyvauti Eurovizijoje, nes tokiu žingsniu nieko nepasiektume“, – komentavo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės