Saksofonininkas, pasak organizatorių pranešimo spaudai, suformavo individualų stilių, deklaruojantį naują paprastumą, besiremiantį džiazo, popmuzikos, akademinės ir nevakarietiškos muzikos tradicijomis. Jis dera ir savaip pergrojant popmuzikos hitus, ir nyrant į Vidurio Rytų muzikos stilistiką; muzikuojant kamerinėse sudėtyse ir stambiuose projektuose, grojant akustinę muziką ar novatorišką elektrizuotą džiazo versiją.

Į Vilnių atvykstančiame akustiniame Yuri Honingo kvartete - ne tik puikūs muzikantai, bet ir žinomi kūrėjai bei savų grupių lyderiai: universalus pianistas Wolfert Brederode, nuolatinis Y.Honingo bendražygis - lankstus būgnininkas Joost Lijbaart, įvaldęs įvairius stilius, tarp jų afrikietiškąją perkusiją.

Su Yuri Honing kvartetu šiame koncerte muzikuos iškilus Skandinavijos bosistas norvegas Mats Eilertsen - vienas iš garsios grupės "Food" įkūrėjų ir narių. Dažnas tarptautinių grupių narys, jis yra grojęs su Pat Metheny, Arve Henriksen, Bobo Stenson, Ian Ballamy, mūsų Liudu Mockūnu.

Lietuvą šiame koncerte pristatys meistriškumą Olandijoje šlifavęs, brandus jaunosios kartos džiazmenas saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis bei vienas iškiliausių šiandienos Lietuvos džiazo kūrėjų, pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius Dainius Pulauskas, išsiskiriantis puikia pianistine technika ir meistrišku elektroninių instrumentų valdymu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją