aA
Ne dainininkas, bet visų vadinamas „Micku Jaggeriu“. Ne muzikantas, bet turi unikalią klausą. Be profesijos, tačiau jo sukurtas verslas sėkmingai gyvuoja jau beveik dešimtmetį. „Svarbiausia – imt ir daryt“, – plačia, į Jaggerio panašia šypsena nusišypso garso įrašų studijos savininkas Andrius Gineitis.
© Shutterstock nuotr.

Tik įėjus į nedidelę, bet jaukią erdvę, kurioje darbuojasi pašnekovas, akį traukia didžiuliai, atveriantys nuostabią rudeniško Vilniaus panoramą, langai. Patalpą sudaro kambarys su visa reikiama garso įrašymo technika, kukli ir tvarkinga darbo vieta ir poilsio kampelis, kur labai smagu atsigerti kavos ar tiesiog įsitaisyti ant minkštos sofutės.

Kol nevyksta darbai, studijoje tvyro visiška tyla – „kokybiška“ tyla, nes neretai užsakovai prieš pradėdami darbus tiesiog paprašo atsiųsti įrašą studijoje tvyrančios tylos vien tam, kad galėtų numatyti būsimą įrašų kokybę. Kambarėlis nors ir nedidukas, bet jo sienos jau yra girdėjusios daugybės garsių žmonių balsus.

„Sunku suskaičiuoti, kiek žymių žmonių čia lankėsi. Norėčiau imti ir sudaryti čia buvusių žmonių sąrašą, bet vis neprisiruošiu. Šioje studijoje ir Antanas Bosas pasakas skaitė, ir Povilas Vanagas su Margarita Drobiazko lenkiškai kalbėjo, ir Asmik Grigorian dainavo, nuolat dirbo garsūs dainininkai: Povilas Meškėla, Vladas Kovaliovas, Violeta Riaubiškytė, Rytis Cicinas, Donalda Meiželytė, Mama Rock’n’Roll, amžinatilsį Janina Miščiukaitė, Rolandas Janavičius ir daugybė kitų“, – vardija Andrius.

Patirtis radijo stotyje

Verslininkas teigia, jog jo karjera prasidėjo nuo teatro. Keletą metų dirbdamas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (buvusiame Lietuvos valstybiniame akademiniame dramos teatre) režisieriaus Jono Vaitkaus asistentu, įgijo vertingų gyvenimiškų pamokų. Viena jų – koks svarus yra ištartas žodis.

Dar dirbdamas teatre Andrius iš pažįstamo sulaukė netikėto pasiūlymo padirbėti vienoje radijo stotyje, reklamos srityje. Kiek nusistebėjęs, kuo gi jis galėtų būti naudingas, galiausiai sutiko pabandyti.

„Tik įsidarbinęs gavau skubią užduotį – per trumpą laiką reikėjo staigiai sukurti reklamos scenarijų, išversti jį į tris kalbas ir paleisti į eterį. Tuo metu nemokėjau nei kompiuteriu normaliai naudotis, nei juo labiau kokiomis programomis. Bet pasėdėjau dieną ir visiškai nuo nulio sukūriau automobilio alyvą populiarinančią reklamą. Sukūriau scenarijų, įrašiau balsą ir „paleidau“ į eterį. Po savaitės užsuko reklamos direktorius ir mane informavo, kad ši reklama stabdoma. Pamaniau, kad kažkas nutiko, kažkas negerai, o, pasirodo, visą automobilio alyvą išpirko! Tai taip viskas ir įsisuko. Radijo stotyje išdirbau šešerius metus“, – pasakoja Lietuvos „Jaggeris“.

Įrašęs daugybę reklamų, įvairių laidų, turėdamas lojalių klientų, vaikinas nebenorėjo dirbti kažkam ir vis dažniau ėmė mąstyti apie savo studiją.

Pradžia – iš uošvio pinigų

„Dirbau labai daug ir, galima sakyti, asmeninio gyvenimo jau nebeturėjau. Tuomet paklausiau savęs, ar aš dirbsiu kažkam ir laiko neturėsiu, ar geriau dirbsiu sau? Taigi, žinoma, geriau yra būti laisvam ir nepriklausomam. Taip po dvejų metų laužymosi žmonos pastūmėtas pradėjau“, – teigia Andrius.

2003-aisiais, pasiskolinę iš uošvio pinigų, šeima įsirengė savo įrašų studiją skambiu pavadinimu „Garso orda“. Susirado patalpas, savarankiškai susiremontavo, įsirengė ir pradėjo darbus. Kaip teigia pašnekovas, nors pradžioje buvo tikrai neramu ar pavyks, ar pasiseks, abejonės greitai išsisklaidė – užsakymų daugėjo, viskas greitai atsipirko ir pajamos sparčiai kilo. Šioje studijoje tuomet buvo įrašyta 90 procentų visų „Maximoje“ pagamintų klipų.

„Mūsų labai didelė įmonė. Dirbame trise: aš, žmona ir buhalterė“, – juokiasi pašnekovas.

Šiandien pagrindines „Jaggerio“ pajamas sudaro reklamos, įvairių garso takelių ir animacinių filmų įgarsinimas. Čia įgarsinami ir dokumentiniai bei meniniai filmai. Dainininkų ir jų fonogramų gamybos, kaip pats verslininkas sako, atsikando. Kadangi tai užima tikrai daug laiko, o plėstis nematė prasmės, todėl tiesiog su jais atsisveikino.

Smagu, kad dirbu sau

„Džiaugiuosi, kad pradėjau savo verslą. Žinoma, dirbdamas kažkam tu dirbi „nuo... iki“, o čia privalai nuolat galvoti apie darbą. Tavo galvoje visuomet sukasi mintys, jog reikia kažkam paskambinti, tą padaryti, aną pabaigti. Neretai mąstai, kad geriau dabar padirbėsiu ilgiau, nes neaišku, kaip bus rytoj. Taigi planuoti, kada baigsiu darbą, tikrai negaliu, nes aš jį galiu baigti tą pačią minutę, kai atėjau, o galiu ir labai ilgai užtrukti. Tačiau svarbiausias dalykas, kad man tai malonu. Smagu, kad už savo mėgstamą darbą galiu gauti visai neblogą atlygį“, – teigia pašnekovas.

Andriui labai patinka, kad šiame darbe nėra jokios monotonijos. Kiekviena diena vis kitokia, todėl įdomu ir nenuobodu dirbti. Per beveik penkiolika darbo metų šioje srityje vyras jau turi susikūręs didelį klientų ratą. Jis teigia, kad žmonės suranda studiją vieni per kitus, ir kuomet sužino, kaip ir kokiu greičiu dirbama, atsiranda pasitikėjimas. Viena verslininko sėkmės priežasčių – jis visiškai nebijo darbo.

„Ką pasiūlo, tą ir darau, dažnai net nesvarbu, koks bendras biudžetas. Kartais paskambina žmogus ir skundžiasi, jog neturi pinigų, prašo pagalbos. Neatsakau. Padarau už dyką, negi gaila. Vėliau atsiranda pinigų – sumoka ir dar kartą paskambina“, – teigia „Jaggeris“.

Svarbiausia – imt ir daryt

Verslininkas pataria, kad visuomet, turint verslo idėją, reikia tiesiog imti ir nieko neatidėliojant daryti. Prasitaria, jog pats kažkada iš to jau pasimokęs.

„Savo laiku, kai dar dirbau teatre, turėjau tokią mintį. Svarsčiau, kaip būtų gerai, kad veiktų kioskelis, kuriame galėtum bilietus į visus renginius nusipirkti. Netrukus ir atsirado „Tiketa“, „Bilietai.lt“. Taigi svarbiausia, kai tik sugalvoji – iš karto daryk, o ne lauk, kol kažkas kitas tai padarys“, – pataria verslininkas.

„Jaggeris“ – nuo paauglystės

Sutikus šį žmogų, manau, ne vienam gali kilti mintis: „Kur aš jį jau mačiau?“ Įsižiūrėjus nesunku pastebėti, kad jis iš tiesų panašus į garsųjį grupės „The Rolling Stones“ dainininką Micką Jaggerį. Ir galbūt ne tik išvaizda, bet ir charizma.

Kažkada dar paauglystėje, gyvendamas viename Vilniaus daugiabučių rajone, Andrius savo draugei pasimatymus mėgdavo skirti ant devynaukščio namo stogo. Jiedu susitikdavo, gerdavo arbatą, stebėdavo, kas vyksta aplinkui. Vieną tokių vakarų draugė atsisveikindama pasakė: „Na gerai, Mikai, jau turiu eiti.“ Andrius, primindamas savo vardą, nustebęs pasiteiravo, kodėl ji kreipėsi į jį Miku. Ogi, pasirodo, todėl, kad jau tada jis buvo be galo panašus į šį roko dainininką.

„Nuo tos dienos kaip prilipo, taip prilipo. Labai daug kas man sako, kad aš į jį panašus. Pamenu, kartą grįžau iš „The Rolling Stones“ koncerto ir apsivilkau marškinėlius, ant kurių buvo pavaizduotas šio garsaus atlikėjo veidas. Nuėjau į parduotuvę ir ten nepažįstamas vyriškis manęs klausia: „Klausyk, kur čia tokius marškinėlius su nuotrauka gamina?“ Atsakiau jam, kad čiagi Jaggeris, o jis man sako „tai kad į tave labai panašus“, – juokiasi Andrius, šiandien visų vadinamas tiesiog „Jaggeriu“.

Papildoma informacija:

Darbo laikas: Tikslaus laiko nėra ir sunku pasakyti. Dirbama tikrai daug, bet mėgstamą darbą.

Gaunamos pajamos: Visai neblogos. Tenkina.

Būtinos investicijos: Tais laikais – 2003 m. – privalomas pradinis kapitalas turėjo būti 10 000 Lt

Atsiperkamumas: „Į minusą“ nedirbo net pirmą mėnesį.

Juridinis statusas: Įsteigta UAB.

„Savamoksliai pasaulio verslininkai“ ir „Ką… reiškia būti verslininku?“ ieškokite „bzn start“ gruodžio mėnesio verslo žurnalo numeryje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Atšaukiamas netradicinis Džordanos Butkutės koncertas sostinėje (44)

Birželio 1-ąją, šeštadienį, sostinėje turėjęs įvykti Džordanos Butkutės koncertas...

„Karklė 2019“ paplūdimio zonoje organizatoriai žada išpildyti šokių muzikos gerbėjų svajones

Rugpjūčio 15 d. startuosiantis festivalis „ Karklė 2019“ išduoda, kaip atrodys paplūdimio...

Premjera. Naują dainą pristatantis „Daddy Was A Milkman“: ji kiek kitokia, nei dauguma kitų (1)

„ Daddy Was A Milkman “ pristato naują dainą, pretenduojančią tapti 2019-ųjų vasaros naktų...

Festivalyje „Sveika, Neringa!“ – nemokamas Andriaus Mamontovo koncertas (2)

Jau trečią vasaros sezoną pajūryje Neringos savivaldybė kvies pradėti didžiausio nemokamo...

Koncertų serijoje „Pažaislio muzika“ – „Daddy Was A Milkman“ ir Erica Jennings

Didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“ skelbia naują nepaprastų...

Top naujienos

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (21)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Į Lietuvą grįžusi emigrantė lygina, ką atrado ir ką prarado: didžiausias skirtumas - atlyginimas

Prieš daugiau nei vienuolika metų Gintarė Špogienė su šeima nusprendė laimės ieškoti svetur....

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (3)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Suomijos ledo ritulininkai sensacingai paliko Rusijos rinktinę be finalo (213)

Slovakijoje vykstančio pasaulio čempionato grupės etape dominavusi Rusijos ledo ritulio rinktinė...

Po patyčių Stoties prostitutė ryžosi išpažinčiai: jei nebūčiau pabėgusi, nežinau kuo tai būtų pasibaigę (106)

Nuolatinis smurtas, patyčios ir atimami pinigai, o kad nekeltų pretenzijų – svaigindavo romų...

Sezoninių darbuotojų paieška pajūryje: jauni žmonės skaičiuoja ir žino, ko nori (33)

Iki vasaros sezono pradžios liko nedaug, tačiau toli gražu ne visiems pajūryje jau pavyko surinkti...

Vilniuje su mylimuoju susituokė žinomas modelis Justina Kazlauskytė: sužadėtuvės truko dvejus metus (124)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė šiuo metu išgyvena tikrą meilės pasaką....

Po paslaptingo incidento – dviejų berniukų mirtis (11)

Penktadienį vidurio Anglijoje įvyko paslaptingas incidentas, po kurio keli vaikai atsidūrė...

Kauno parkai tada ir dabar: istorija siekia XIX amžių

Kaunas vadinamas ne tik laikinąja, bet ir žaliąja Lietuvos sostine. Yra parkų, kurie šiame...

Emigruoti gydytojo nepaskatino net 11 tūkstančių alga: kodėl ne kartą atmetė pasiūlymus ir liko Lietuvoje (102)

Save grynakrauju kauniečiu pristatantis 45 metų šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas sako, kad yra...