Iš tiesų, karo akivaizdoje, daug dainų suvokiame kitaip. Išgirstame kitus žodžius, daina sukelia kitus jausmus. Ne išimtis ir ši „Airijos“ daina, rašoma pranešime spaudai.

Mintis naujai įrašyti ir kartu su ukrainiete dainininke Aliona Enko – Olena atlikti „Kasdien į Karą“ kilo atlikėjui Giedriui Leškevičiui ir Olenos vadybininkui bei muzikantui Donatui Gelažauskui.

„Su šita daina ir su visa „Airijos“ muzika augau, ji mane brandino kaip atlikėją ir kaip žmogų. Natūralu, kad pastarąjį pusmetį dažnai paniūniuodavau „...mes kasdien išeinam į karą...“ – prisipažįsta G.Leškevičius. – Kai kartą besikalbant su Donatu, jis paminėjo šitos dainos pavadinimą, abejonių neliko: reikia, kad ji suskambėtų naujai. Iš karto parašiau Nojui, ir jam šita mintis pasirodė priimtina.“

Taip pat ir visi grupės „Airija“ nariai – būgnininkė Asta, boso gitara grojantis Kostas ir smuikininkas Eimantas, kaip priduria D.Mileris – Nojus, iš karto mielai sutiko su pasiūlymu tokiu būdu prisidėti prie paramos Ukrainai. Naujos dainos versija buvo įrašyta nuotoliniu būdu, penkiose įrašų studijose Airijoje ir Lietuvoje, tačiau bendrumo ir gyvo muzikavimo jausmas juntamas net įraše.

Šiandiena, rugsėjo 16–oji, dainai atgimti pasirinkta neatsitiktinai. Būtent šią dieną prieš 30 metų į pirmąją repeticiją Alytuje susirinko folkroko grupė „Airija“, vėliau laimėjusi „Pačių blogiausių grupių festivalį“, tapusi pirmųjų „Bravo“ apdovanojimų laureate, išleidusi dainas „Vėjas Lange“, „Laivai“ ir, žinoma, „Kasdien į Karą“.

Šiandien išleidžiama „Kasdien į Karą“ ypatinga dar ir tuo, kad joje skamba ukrainietiškas tekstas, kurį parašė ir sudainavo jau minėta Olena. Dainininkė, pusę metų gyvenanti Lietuvoje, neslepia jautrumo ir nostalgijos: „Žinau, kad šita daina pirmiausiai apie mūsų norus ir viltis, o ne karo baisybes... Ir vis dėlto, negaliu nė dienos užmiršti savo namų, savo miesto Charkivo, kurį dabar matau tik sprogimų nuotraukose ir per žinias. Mano didžiausias noras – grįžti namo, bet kol kas bijau. Užtat nebijau dainuoti lietuviškai ir be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Nojus ir Giedrius sutiko dainuoti ukrainietiškai.“

„Tegul „Kasdien į Karą“ skamba visų mūsų mintimis ir jausmais, tegul įkūnija mūsų paramą ukrainiečiams broliams ir sesėms, kad tikras karas greičiau pasibaigtų!“ – klausytis atgimusios dainos premjeros kviečia D.Mileris – Nojus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją