Tokios atviros ir ne sykį karštos diskusijos pagrindinės atlikėjų scenos „paraštėse“ – vienintelio Lietuvoje festivalio praktika. Prie apskrito stalo savo nuomonėmis dalijasi muzikologai, kritikai, akademikai, prodiuseriai, žurnalistai, intelektualai ir muzikai.

Pirmoji diskusija skiriama džiazo publikai. JAV atlikti tyrimai parodė, kad džiazo auditorija sensta. Apie pusė džiazo fanų – penkiasdešimtmečiai. Galbūt naujai publikai formuotis trukdo džiazo elitiškumas, o spontaniškumas liko istorijai? Koks šiandienos tipinio klausytojo portretas? Apie tai kalbėsis prof. Egidijus Aleksandravičius, muzikologas Dovydas Bluvšteinas, tinklaraštininkė Daina Dubauskaitė ir džiazo muzikantas Vladimiras Tarasovas. Diskusiją moderuos Linas Kontrimas. Diskusiją „Džiazo publika: sensta ar vystosi?“ kviečiame stebėti lapkričio 18 dieną.

Lapkričio 19-osios popietę diskusijų platformoje – vadybininko ir muzikanto santykių drama. Specialiai moderuoti šią temą iš Olandijos atvyksta vadybininkė Aušra Listavičiūtė. Pasaulyje įprasto vadybininko ir muzikanto tandemo sėkmės istorijų labai nedaug. Maža rinka diktuoja savą problematiką, o tarptautinės rinkos išmanymas reikalauja ilgametės patirties ir įdirbio. O galbūt aukštosios mokyklos, rengiančios vadybininkus, nespėja su laiku? Kodėl talentingam organizatoriui lengviau organizuoti ir valdyti daugiatūkstantinio biudžeto festivalį, bet ne kvartetą? Lapkričio 19 dieną diskusijoje „Džiazas ir vadyba: įmanoma sajunga?“ savo nuomone dalinsis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja, dėstytoja Laima Vilimienė, muzikantas Liudas Mockūnas ir prodiuseris, vadybininkas Lauras Lučiūnas.

2015 metų "Vilnius Mama Jazz paraščių" akimirka

Trečiojoje diskusijoje – itin mažai Lietuvoje tyrinėtas moters vaidmuo džiaze. Diskusija vyks lapkričio 20 dieną. Moterys džiaze dalyvavo nuo jo ištakų, tačiau buvo lydimos tamsaus seksizmo, prietarų ir stereotipų šešėlio. Nepaisant to, jų įtaka muzikai – milžiniška. Visada suklūstame išgirdę Carlos Bley, Alice Coltrane, vokalo korifėjų, muziką. Tačiau nėra retas atvejis festivalio programoje neišvysti nė vieno moteriško vardo. Dažniausia jos – vokalistės, kartais – pianistės, retai – kontrabosistės ar būgnininkės. Panaši padėtis ir Lietuvoje. Dėl kokių istorinių ir socialinių aplinkybių stereotipai gajūs iki šiol? Apie tai – Margaritos Jankauskaitės moderuojamoje diskusijoje „Džiazas be moterų?“. Dalyvaus portalo delfi.lt vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, džiazo muzikantė ir pedagogė Justė Sakalytė bei muzikas V. Tarasovas.

2015 metais pradėta rengti diskusijų platforma susilaukė itin palankaus atgarsio ir meno profesionalų palaikymo. Diskusijas tiesiogiai transliavo ir įrašinejo kanalas LRT Kultūra. Įrašai visiems prieinami portalo lrt.lt mediatekoje. Diskusijas moderavo LRT radijo žurnalistė Jolanta Kryževičienė („Džiazas ir medijos“), prof. Leonidas Donskis („Klasika ir džiazas. Draugai ar amžini varžovai?“) ir Julijus Grickevičius („Koks dabartinis džiazo adresas?“). Diskusijose dalyvavo V. Tarasovas, Petras Geniušas, Rūta Prusevičienė, Gintautas Kėvišas, Jūratė Kučinskaitė, L. Mockūnas, Liutauras Janušaitis, Leonardas Pilkauskas, Zigmas Vileikis ir kiti.

"Vilnius Mama Jazz paraščių" programa
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)