Festivalio sumanytoja ir meno vadovė – F. Liszto pianistų konkurso Budapešte nugalėtoja ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Mūza Rubackytė. Kupina originalių idėjų ir reikli renginio programos kokybei menininkė siekia, kad festivalis į klausytoją prabiltų viena ar kita aktualia tema, pvz. pirmasis festivalis buvo skirtas Lietuvos tūkstantmečio paminėjimui ir Fryderyko Chopino gimimo 200-ajai sukakčiai; antrasis buvo skirtas Ferenco Liszto gimimo 200-osioms ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms; o šiųmečio festivalio moto „Mūzų palytėtos...“ byloja, kad publikos žvilgsnis fokusuojamas į menininkes moteris.

III Vilniaus fortepijono muzikos festivalyje skambėsiantys šeši koncertai pristatys aukščiausios klasės fortepijono virtuozes, atliekančias pasaulio klasikinės muzikos aukso fondo opusus.

Išgirsime tris rečitalius: lapkričio 20 d. skambins fortepijono filosofe vadinama Čilės pianistė Edith Fisher, lapkričio 23 d. – Vokietijoje gyvenanti lietuvių kilmės pianistė Guoda Gedvilaitė ir lapkričio 27 d. – žymiausia bulgarų kilmės pianistė ir 2007 m. Karalienės Elžbietos konkurso Briuselyje 2-os vietos laureatė Plamena Mangova.

Tradiciškai Vilniaus fortepijono muzikos festivalį atvers, o ir iškilmingame uždarymo koncerte gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas). Festivalio pradžios koncerte lapkričio 16 d. su orkestru muzikuos festivalio meno vadovė prof. Mūza Rubackytė ir žymus Čilės dirigentas Maximiano Valdes, o programoje daugiausia dėmesio ketinama telkti į lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio, kurio 80-mečiui šis vakaras ir skiriamas, kūrybai. Nuskambės dešimties dalių (be pertraukos) kolosalus K. Pendereckio Koncertas Resurrection fortepijonui ir orkestrui.

Uždarymo koncerte lapkričio 30 d. su lietuvių kolektyvu ir maestro Robertu Šerveniku pasirodys pasirodys bene ryškiausia Turkijos pianistė, prestižinėse pasaulio salėse koncertuojanti Gülsin Onay. Ji fortepijono meno paslapčių sėmėsi iš tokių legendinių pedagogų kaip Nadia Boulanger, Pierre’as Sancanas ar Monique Haas Paryžiaus konservatorijoje. Įspūdinga šios pianistės karjera prasidėjo laimėjus prizines vietas tokiuose svarbiuose konkursuose kaip Marguerite Long-Jacques Thibaud Paryžiuje ar Ferruccio Busoni Bolcano mieste.

Festivalyje įsigali tradicija scenoje pristatyti jaunosios kartos atlikėjus, įvairių konkursų nugalėtojus. Antrajame festivalyje 2011 m. rudenį buvo surengtas įspūdingas Gala koncertas-projektas „Liszto naktis 2011“. Vieno vakaro programoje pasirodė net trys prestižinių F. Liszto pianistų konkursų nugalėtojai. Šįkart festivalio scenoje – jaunieji talentai, 2012 m. vykusio Tarptautinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureatai. Tai smuikininkas Daņiilas Bulajevas (Latvija), smuikininkė Rūta Mažolytė (Lietuva) ir japonų pianistė Yukine Kuroki.

Visi festivalio koncertai skambės Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją