Kultūros parko rubrika „Teatro užkulisiai“ lankosi gastroliuojančiuose Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro užkulisiuose. Prieš metus savo gyvavimo 70–metį pažymėjęs panevėžiečių teatro kolektyvas, dar gruodį savo gerbėjams pristatė dviejų veiksmų spektaklį pagal rusų klasiko Nikolajaus Gogolio pjesę „Vedybos“, su kuriuo užsuko ir į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą (LNDT).
Spektaklio "Vedybos" užkulisiai
© DELFI / Tomas Vinickas

Pirmą kartą DELFI žvalgėsi po gastrolėse dalyvaujančio teatro užkulisius, kur netrūko savotiškai žavingo chaoso ne tik persirengimo ar grimo kambariuose, bet ir „paskutinės minutės“ repeticijoje.

Šį kartą režisieriaus Rolando Augustino A. subrendęs ir draugiškas aktorių kolektyvas į Vilnių atvyko be vadovo, tačiau pastarojo darbus kruopščiai atliko jo asistentas bei aktorius Gintautas Žiogas.

Į gastroles susiruošusiam teatrui teko atlikti begalę pasiruošimo darbų, kurie užtruko net kelias savaites. Taupant brangų laiką, Panevėžio J. Miltinio dramos teatro 12-os žmonių techninis personalas bei dekoracijos į Vilnių specialiai tam skirtu furgonu atkeliavo jau spektaklio išvakarėse. Nuo pat ankstyvo ryto LNDT vyko intensyvūs pasiruošimo darbai, buvo dėliojamos bei tvirtinamos dekoracijos, reguliuojamas garsas bei scenos apšvietimas.

Kaip ir daugelyje teatrų, dauguma kostiumų bei spektaklio rekvizitų buvo sutalpinta į tam skirtas specialias dėžes, kurios buvo kruopščiai sužymėtos, kad niekas nepasimestų. Šių rekvizitinių dėžių ilgą tarnavimą teatrui patvirtina akimi puikiai matomi įvairūs įlinkimai bei rėžiai.

Spektaklyje „Vedybos“ vaidina 17 patyrusių aktorių. Šie į Vilnių atvyko tos dienos rytą, kai turėjo vykti pats spektaklis. Drauge su jais atvyko ir dvi grimuotojos.

Nors aktoriai tvirtino, jog gastrolės jiems labai patinka, bet kartu pripažino, kad jaudulys vis dėlto didesnis, nei vaidinant tarp savų teatro sienų.

Likus vos porai valandų iki spektaklio pradžios DELFI į šio besisvečiuojančio teatro užkulisius įnešė dar daugiau sumaišties, mėgindami foto ir video objektyvais užfiksuoti paskutinius pasiruošimo darbus. Vieni aktoriai repetavo atskiras scenas, kiti bėgo grimuotis, o kas ieškojo sceninių kostiumų. Buvo ir tokių, kurie bandė suskaičiuoti reikiamus žingsnius scenoje, nes pasirodo, jog LNDT scena yra kur kas didesnė, nei Panevėžyje.

Grimas šiame spektaklyje, anot grimerių, nėra sudėtingas, bet gastrolėse viskas turi vykti greitai ir sistemingai, todėl darbo užtenka ir joms.

G. Žiogas teigė, jog nepaisant chaotiško vaizdo užkulisiuose, kiekvienas aktorius bei techninis darbuotojas žino savo pareigas. Nuolatinis lankstymas po užkulisius, anot vyro, natūralus reiškinys, nes atvykus į svetimą teatro sceną dažnai pritrūksta laiko susigyventi su nauja aplinka per tokį trumpą laiką. „Visi žino, ką jie turi daryti, tik kaip visuomet - pritrūksta laiko. Tokio chaoso namie nebūna“, - teigia J. Miltinio dramos teatro aktorius ir režisieriaus asistentas.
Užkulisiuose pakalbiname ir vieną jaunosios kartos aktorių Marių Cemnicką, kuris pripažįsta, jog gastrolės yra gana sudėtinga ir daug jėgų reikalaujanti išvyka.

„Jaučiasi didelis nuovargis, nes kol tu sulauki spektaklio, kiek prasėdi, dar kelionė, todėl nuovargis yra. Pergyveni, nes tai yra gastrolės ir viskas kažkiek kitaip, nes namie atvažiuoji ir jau yra viskas paruošta, todėl ir tu nepergyveni, o čia nežinai, ar bus ir kaip bus daiktai sudėti“, - savo emocijomis prieš pat spektaklį dalinosi aktorius M. Cemnickas.

Nepaisant nuovargio, aktoriai tikino, kad galimybė savo darbą parodyti ir kitų miestų žiūrovams - juos džiugina, nes tai verčia tobulėti. G. Žiogas teigė, kad nepaisant visko, gerai suvaidinti aktoriai stengiasi tiek namuose, tiek ir gastrolėse. Kritikos, anot režisieriaus asistento, šis teatras nebijo nei namuose, nei gastrolėse, netgi priešingai: „Visi žiūrovai yra teisūs, jei patiks - jis bus teisus, ne – taip pat bus teisus“, - šypsodamasis kalbėjo G. Žiogas.

Didžiojo rusų klasiko pjesė „Vedybos“, kaip ir visas jo gyvenimas – apipinta paslaptimis ir metaforomis. Todėl kiekviena spektaklio detalė, kostiumai, herojų charakteriai, jų tarpusavio santykiai leidžia pačiam žiūrovui atversti mistikos ir juoko nuspalvintą N. Gogolio kūrybą.

Dviejų dalių spektaklio veiksmas vyksta cerkvėje ir pagrindinio herojaus Podkoliosino namuose. Šis vyras yra peršamas su brandaus amžiaus moteriške Agafija, kuri priešingai nei Podkoliosinas, kuris paniškai bijo vedybų, nepraranda vilties ištekėti.

Nors spektaklis galėtų būti priskiriamas realistinei – buitinei komedijai, bet pjesės autorius pats diktuoja šio kūrinio sampratą, tai – „visiškai neįtikėtinas dviejų veiksmų įvykis“.

Spektaklio scenografiją sukūrė Auksinio scenos kryžiaus laureatė Kotryna Daujotaitė. Kviestinis šviesų dailininkas, „Teatro Meno fortas“ direktorius Audrius Jankauskas sukūrė magišką spektaklio apšvietimą.

Spektaklyje vaidina išskirtiniai Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai ir dvi kviestinės aktorės. Tai puikus benefisas mįslingiausiam N.Gogoliui ir jo genialiai kūrybai. Vaidina: R. Teresas, I.Paliulytė, V.Fijalkauskas, A.Kėleris, A.Paulavičius, M.Cemnickas, L.Martinonytė, J.Čepulis, I.Vasiulytė, E.Matulaitė, J.Tamošiūnas, M.Alseikaitė, I.Talušytė, D.Rajunčius, G.Žiogas, A.Vaišnys, J.Skukauskaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Bostono muziejaus turtus nuo kandžių saugoja keturkojis prižiūrėtojas

Bostono dailės muziejaus personalas su džiaugsmu pristato naują komandos narį – tai be galo...

Operos viltimi pripažinta Aistė Pilibavičiūtė ruošiasi reikšmingam debiutui (3)

Šią savaitę Vincenzo Bellini operos „Kapulečiai ir Montekiai“ spektakliuose Džuljetos...

Ray Moon Bartkus: tikrai geros idėjos yra geros visur – ir Marijampolėje, ir Niujorke (1)

„Lietuvą gelbėti yra pasirengę vis nauji gelbėtojai, keista, kad vis dar esama naivuolių, kurie...

Pianistas Kasparas Uinskas Lietuvoje surengs tris solinius koncertus (3)

Pirmąją pavasario savaitę solinius koncertus pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse surengs...

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atveria duris jaunimui (1)

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras žengė didelį žingsnį, siekdamas plačiau atverti...

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (5)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (332)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (170)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (29)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (186)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (209)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (70)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (7)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...