Kaip rašoma pranešime spaudai, didžiausioje Lietuvoje išlikusioje dvaro sodyboje kūrėjai iš Kinijos įrengs daugiau nei dvidešimt teminių šviesos instaliacijų. Festivalyje nušvis 40 metrų ilgio drakonas, pandų ir flamingų sodai, Pelenės karieta, elnių miškas ir daug kitų pasakiškų būtybių.

Viso šventinio laikotarpio savaitgaliais ir Kalėdų dienomis vyksiančiame festivalyje „Didieji Kinijos žibintai“ taetralizuotuose šou pasirodys Lietuvos ir Kinijos aktoriai. Į Pakruojo dvarą specialiai iš Kinijos atvyks ir įvairūs amatininkai, pakviesiantys iš arti pamatyti egzotiškus dirbinius ir jų kūrimo procesą. Renginio lankytojų lauks šventinė mugė, Rytų virtuvės skoniai, susitikimai su Kalėdų seneliu ir dvariškos pramogos.

Apie festivalį „Didieji Kinijos žibintai“:

„Mums didelė garbė, kad mūsų dvaro prieigas nušvies šiame krašte dar neregėtas festivalis, kuris pakvies į magišką šviesos kelionę žiemos tamsybių metu. Tai proga pasisemti visus metus lydėsiančios stebuklingos energijos iš žemės, vandens, oro būtybių ir net paties ugnies valdovo drakono pavidalus gavusių milžiniškų žibintų“, - sako kiekvieną savaitgalį lankytojus iš įvairių kraštų sutinkantis Pakruojo dvaro Baronas.

Kinijos žibintų festivalių šaknys siekia daugiau nei 2000 metų. Šia švente kinai žymi paskutinę savo Naujų metų šventimo dieną. Bėgant laikui, iš žibintų pradėti kurti spalvingi, sudėtingo dizaino objektai, o tokie festivaliai išpopuliarėjo ir kitose šalyse. Pasakojimai byloja, kad XIX amžiuje ne vienas Lietuvos dvarininkas rodė ypatingą susidomėjimą Kinijos kultūra ir ryšių mezgimu tolimuosiuose Rytuose. Ši mada neaplenkė ir Pakruojo dvaro šeimininkų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)