Panevėžio savivaldybės 2007 metų biudžete kultūros įstaigoms finansuoti numatyta skirti bemaž 8 milijonus litų. Tai daugiau kaip milijonu litų didesnė suma nei praėjusiais metais. Tačiau kultūros įstaigų vadovai savivaldybės Kultūros komiteto nariams įrodinėja, kad jiems papildomai reikėtų rasti dar milijoną su trupučiu.
Litai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Itin reiklus prašytojas - Muzikinio teatro direktorius Vidmantas Kapučinskas. Prie numatytų biudžete įspūdingų lėšų brangų remontą bebaigiančio teatro vadovas prašo dar ketvirčio milijono litų.

Pirmadienį pirmieji 2007 metų biudžetą pradėjo svarstyti Kultūros komiteto politikai. Iki sausio vidurio visi Tarybos komitetai privalo apsvarstyti biudžeto projektą ir pateikti siūlymus dėl pakeitimų Finansų ir ekonomikos komitetui. 2007 metų biudžetą patvirtinti planuojama Tarybos posėdyje sausio 25 dieną.

Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Ona Chomentauskienė teigė, kad šiais metais kultūros įstaigoms skirta per 1,12 milijono litų daugiau nei pernai.

„Kultūrai biudžeto projekte numatyta skirti 7 milijonus 751 tūkstantį 800 litų. Pusė numatytų lėšų atitenka kultūros įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, prekėms įsigyti ir sumokėti už įvairias paslaugas. Kiti pinigai numatyti įvairioms kultūros įstaigų programoms ir renginiams finansuoti“, - aiškino Savivaldybės finansininkė.

Užmiršo?

Kultūros komiteto nariai biudžete pasigedo lėšų, numatytų skirti režisieriaus Juozo Miltinio paminklui statyti. Kultūros ir meno plėtros programoje nurodytos lėšos - 55 tūkstančiai litų, - skirtos J.Miltinio 100-ųjų metinių programai. Pasak Kultūros komiteto pirmininko Kastyčio Vainausko, Savivaldybė žadėjo skirti 100 tūkstančių litų J.Miltinio paminklui statyti.

„Kodėl nėra biudžete šių lėšų? Juolab kad pažadas buvo, o pinigų numatyta nėra“, - teiravosi O.Chomentauskienės mero pavaduotojas K.Vainauskas.

Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja teigė, kad nėra galimybės rasti tą 100 tūkstančių litų. Kultūros komiteto nariai nutarė, kad prašys Savivaldybės administracijos ieškoti pažadėtų lėšų paminklui statyti.

Skatins menininkus mėgėjus Be to, K.Vainausko nuomone, vertėtų ieškoti papildomai lėšų - 50 tūkstančių litų - menininkams mėgėjams skatinti. „Mėgėjų meno kolektyvų daugėja, o lėšų jiems skatinti numatoma tiek pat. Būtina surasti papildomai pinigų“, - teigė jis.

Konservatoriui Vladui Kensgailai atrodė kitaip. Jo nuomone, mėgėjai menininkai galėtų būti altruistai. „Galėtų dirbti be atlygio ir be papildomo skatinimo. Jau pats žodis mėgėjas įrodo, kad įvairius darbus dirba todėl, kad toks pomėgis“, - samprotavo politikas.

Pasiūlė peržiūrėti

Muzikinio teatro direktorius V.Kapučinskas įrodinėjo, kad papildomai reikia 166 tūkstančių litų.

„Kadangi įstaiga iš viešosios vėl tapo biudžetine, joje negali būti sudaromos autorinės sutartys su artistais. Jie turi tapti etatiniais teatro darbuotojais. Tam reikia papildomų lėšų“, - aiškino komiteto nariams Muzikinio teatro vadovas.

V.Kapučinskas teigė, kad tokių artistų yra dvylika, O.Chomentauskienės nuomone, - perpus mažiau. Kultūros komiteto nariai, nors prieš pusmetį lankėsi Muzikiniame teatre, nežinojo, kuo tikėti: ar teatro vadovu, ar Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja.

Jie pasiūlė Kultūros ir meno skyriaus vedėjai Loretai Krasauskienei peržiūrėti Muzikinio teatro darbuotojų etatų sąrašą ir išsiaiškinti, kiek teatro artistų reikia pervesti į etatinius. Be to, pasiūlyta išsiaiškinti, ar jie panorės tapti etatiniais teatro darbuotojais, nes ne vienas jų dirba kitur.

Beje, V.Kapučinskas norėtų, kad būtų skirta papildomai lėšų direktoriaus pavaduotojo etatui ūkio reikalams steigti, transporto priemonei, muzikos instrumentams bei kompiuterinei įrangai įsigyti. Iš viso V.Kapučinskas papildomai norėtų gauti per 256 tūkstančių litų.

Gavo lėšų remontui

Beje, Muzikiniame teatre baigiamas atlikti 1,1 milijono litų vertės remontas. Teatro rekonstrukcija planuota atlikti iki sezono pradžios, bet, kaip tvirtino teatro direktorius V.Kapučinskas, remontas užsitęsė dėl netobulų Lietuvos įstatymų. Be to, jis kaltino ir Savivaldybės specialistus, kurie, jo nuomone, prastai išmano ūkio reikalus.

Muzikiniame teatre už gautas iš valstybės biudžeto lėšas suremontuota koncertų salė, sumūrytas dviejų aukštų priestatas, kuriame įrengta drabužinė ir repeticijų kambariai. Taip pat remontuojami ir teatro administracijos kabinetai.

Nori į Olandiją

Nemažai papildomų lėšų norėtų gauti ir koncertinė įstaiga pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Orkestro vadovas Remigijus Vilys teigė, kad labiausiai reikėtų 15 tūkstančių litų išvykai į tarptautinį festivalį Drachtene (Olandija). Be to, jis aiškino, kad lėšų reikia aprangai ir instrumentams įsigyti. Pasak R.Vilio, jei Savivaldybė skirtų instrumentams 90 tūkstančių litų, kitą dalį skirtų tarptautinis fondas.

Kultūros komiteto nariai nutarė, kad ieškos papildomai lėšų išvykai į tarptautinį festivalį Olandijoje finansuoti. Instrumentams įsigyti lėšų rasti sudėtinga. Be to, L.Krasauskienė komiteto nariams aiškino, kad instrumentams įsigyti laiko dar yra. „Fondo programa - pusė lėšų instrumentams įsigyti - tęsis iki 2009 metų. Todėl, jei nesurasime papildomai pinigų šiais metais, galėsime padaryti kitais metais“, - įtikinamai aiškino ji.

Nemokėjo išaiškinti

Kultūros komiteto narius nustebino teatro „Menas“ vadovas Kęstutis Vaičiulis. Jis nemokėjo paaiškinti, kiek ir kam reikia papildomų lėšų. Sutrikęs menininkas pasakojo, kad 2100 litų reikėtų mokėti už priešgaisrinių įrenginių techninę priežiūrą, bet paskui jis komiteto nariams kalbėjo, kad ir pats nelabai susigaudo, kam tie pinigai reikalingi.

Pasak jo, lėšos galbūt atitektų priešgaisrinei įrangai tvarkyti. „Nesusigaudau pats, kam tie pinigai reikalingi: ar už techninę priežiūrą mokėti, ar kabeliui tvarkyti?“ - mojuodamas rankomis išraiškingai aiškino K.Vaičiulis.

Be to, jis tvirtino, kad reikėtų 24 tūkstančių litų naujoms kėdėms ir 33 tūkstančių litų apšvietimo prožektoriams įsigyti. „Kėdės senos. Spektaklių metu jos girgžda ir trikdo žiūrovus“, - vaizdžiai pasakojo teatro „Menas“ direktorius.

Prašė pinigų algoms didinti

Kultūros komiteto narius stebino kultūros centro „Panevėžio linelis“ direktorės Dalios Gaspariūnienės prašymas skirti papildomą finansavimą. Ji neprašė politikų papildomų lėšų nei naujai įrangai, nei kompiuterinei įrangai, nei naujam inventoriui įsigyti. Įstaigos vadovė prašė skirti lėšų darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

Nori daugiau kalbėti

Fotografijos galerijos direktorė Marija Čičirkienė nori gauti papildomai pinigų interneto svetainei kurti, spaudiniams prenumeruoti. Be to, paprašė papildomai lėšų už ryšio paslaugas sumokėti. Pasak jos, mėnesiui skirtų 500 litų nepakanka. „Per mėnesį reikėtų 800 litų, nes galerija neturi automobilio ir dėl parodų tariamasi mobiliaisiais telefonais“, - išsamiai aiškino ji.

Kultūros komiteto narius nustebino, kad kultūros įstaigų vadovai neprašė papildomų lėšų kvalifikacijai kelti. 2006 metais tam skirta 7400 litų, o šiais metais biudžete numatyta 5800 litų.

Populiariausios nuomonės
Diskusijų platforma laikinai išjungta. Prašome pabandyti vėliau.

Bostono muziejaus turtus nuo kandžių saugoja keturkojis prižiūrėtojas

Bostono dailės muziejaus personalas su džiaugsmu pristato naują komandos narį – tai be galo...

Operos viltimi pripažinta Aistė Pilibavičiūtė ruošiasi reikšmingam debiutui (3)

Šią savaitę Vincenzo Bellini operos „Kapulečiai ir Montekiai“ spektakliuose Džuljetos...

Ray Moon Bartkus: tikrai geros idėjos yra geros visur – ir Marijampolėje, ir Niujorke (1)

„Lietuvą gelbėti yra pasirengę vis nauji gelbėtojai, keista, kad vis dar esama naivuolių, kurie...

Pianistas Kasparas Uinskas Lietuvoje surengs tris solinius koncertus (3)

Pirmąją pavasario savaitę solinius koncertus pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse surengs...

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atveria duris jaunimui

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras žengė didelį žingsnį, siekdamas plačiau atverti...

Top naujienos

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (3)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (326)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (460)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Perspėja dėl orų permainų: ateina smarki pūga (38)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ( PAGD ) perspėja dėl orų permainų –...

Pašiurpo dėl radinio naujuose džinsuose (28)

Niujorke gyvenanti Christine Evans liko šokiruota po tai, kai internetinėje parduotuvėje iš...

Iš Vilniaus su „Ryanair“ skridę į Oslą išgyveno 10 val. išbandymą (46)

Antradienį ryte iš Vilniaus į Oslą išskridęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Seimo nariai susirūpino už borto likusiais medikais (4)

Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai ieško būdų padidinti algas jas iš biudžeto gaunantiems...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (78)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Vėl ieško pagrindinio urėdo (12)

Aplinkos ministerija antrą kartą pradėjo ieškoti nuolatinio visas Lietuvos urėdijas apjungusios...

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (1224)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...