Paroda „Asmeniška. Lietuvos moterų dailė 1918–1940 m.“ skirta pirmosios kolektyvinės Lietuvos dailininkių kūrybos ekspozicijos 80-mečiui paminėti. Tai išsamus tarpukario Lietuvos moterų dailės paveldo pristatymas ir kartu bandymas su XX a. 3-4 deš. meniniu gyvenimu susieti anksčiau marginalizuotas personalijas, kurių meniniu požiūriu kukli ar intymi, dažniausiai realistinė kūryba vis dėlto yra neatsiejama Lietuvos dailės istorijos dalis.

Ekspozicijoje sutelkta medžiaga leidžia aprėpti XX a. pirmosios pusės Lietuvos moterų dailės įvairovę. Parodoje pristatomi moterų tapybos, skulptūros, grafikos eksponatai iš XX a. pirmosios pusės Lietuvos dailės aukso fondo. Parodos kuratorė Ieva Burbaitė.

Antroji paroda „M/A\G/M\A. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“ pristato Italijos ir Lietuvos menininkių kūrinius, tyrinėjančius kalbos ir kūno sąveikas. Parodoje aktualizuojamos meninės taktikos, transformuojančios kūno kalbą, rašymo ir skaitymo praktikas, įkūnytus arba išskaidytus žodžius ir raides.

Ekspozcijoje atskleidžiama, kaip XX a. pabaigos – XXI a. pradžios Italijos ir Lietuvos mene moters kūnas ir kalbinės (de)konstrukcijos tapo konceptualios kritikos priemonėmis, raginančiomis persvarstyti moterų santykį su savimi ir visuomene. Paroda rengiama bendradarbiaujant su Nacionaliniu grafikos institutu (Istituto Nazionale per la Grafica) Romoje, ekspozicijos kuratorės – Benedetta Carpi de Resmini (Italija) ir Laima Kreivytė.

Parodos veiks iki birželio 4 dienos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją