Kovo 5 dieną, 19 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta” vyks pirmasis ukrainietiškas vakarėlis su grupe „TaRuta“ ir Lietuvos muzikantais. Renginio iniciatorius grupės „TaRuta“ lyderis Ievgen Romanenko pasiūlė idėją tikėdamasis, kad Ukrainą palaikantys lietuviai norės ne tik paklausyti jo grupės atliekamų dainų, bet ir patys pasijusti ukrainiečiais - į renginį kviečiama ateiti pasipuošus ukrainietiška simbolika, taigi merginos turės galimybę papuoši galvą gėlių vainikais, o vaikinai - prisiklijuoti išraiškingus ūsus ar madingai išsiskusti smilkinius.
© Shutterstock nuotr.

„Juk ukrainiečiai yra ne tik laisvę mylintys, jie taip pat yra labai dainingi ir linksmi. Planuodami vakarėlį suvokėme, kad neturime teisės nuolat verkšlenti, liūdėti. Niekas negali palaužti ukrainiečių dvasios, kas beatsitiktų, kokia situacija bebūtų ATO zonoje, mes kartu su jais turim parodyti, kad šios šalies žmonių palaužti neįmanoma”, - sako renginio Lietuvoje koordinatorė savanorė žurnalistė Ligita Juknevičiūtė.

Labdaringo vakaro metu skambės ne tik ukrainietiškas folkrokas, bet ir lietuviška muzika. Be jokio atlygio padainuoti ir pagroti vakaro metu sutiko ir grupės bičiuliai Šarūnas Mačiulis su savo grupe „Poliarizuoti stiklai”, Feliksas Kutka su grupe „Merlin“, Robertas Semeniukas su grupe „Žalvarinis”.

„Mes Lietuvoje jaučiamės kaip namie. Jūs net neįsivaizduojate, ką mums reiškia jūsų palaikymas. Ukrainoje dabar sunku ne tik kariams, bet ir civiliams, taip pat ir muzikantams. Juk nevyksta festivaliai, visi koncertai – labdara, o surinktos lėšos keliauja į ATO zoną. Mano brolis irgi išėjo į savanorius, o visą ekipuotę jam nuo batų iki kuprinės supirko organizacijos „Blue/Yellow” vadas Jonas Ohmanas. Tiesą sakant, broliui kartu viską pirkome Lietuvoje. Esu Jonui be galo dėkingas, juk daugybė savanorių išeina į frontą net neturėdami kuo apsiauti, išskyrus privačiai remiamus dalinius. Žinote, kad mūsų šalis nuskurdinta, viskas buvo suniokota ir išvogta Janukovyčiaus klikos. Tikiuosi, brolis grįš namo gyvas ir sveikas, šiuo metu jis mokymuose, nors yra buvęs specialiųjų pajėgų karys. O kol kariai atlieka savo pareigą fronte, mes jiems muzikuojame. Pernai su grupe „TaRuta surengėme apie 100 savanoriškų koncertų ATO zonoje, vežėme jiems paramą, surinktą Ukrainoje ir Lietuvoje. Tikiuosi, mūsų dainos kariams reikalingos taip pat, kaip ir maistas, šalmai ir ginklai. Dėl to ir koncerte Lietuvoje surinktos lėšos keliaus kariams.“

Renginio metu skambės ne tik muzika, bet ir bus skaitoma poezija, vyks aukcionas. Savo eiles anglų, lietuvių ir rusų kalbomis skaitys žurnalistas, nestandartinės poezijos pankas, kai kurių „Sel“ dainų tekstų autorius Jaunius Čiulada.

Aukcionui grupė „TaRuta” atiduoda dvejus unikalius marškinėlius „višivankes” su ukrainietiškais raštais ir grupės logotipu, taip pat bus parduodami simboliniai daiktai (paveikslas, šalmas) iš Maidano scenos, kur „TaRuta” dainavo ir giedojo himną Ukrainiečių revoliucijos dienomis. Simboliška, kad net dvi žurnalistės aukcione parduos savo kūrinius - žurnalistė ir prodiuserė Jurga Gusarovienė, atradusi savyje juvelyrės talentą, sukūrė unikalų papuošalą, o Ligita Juknevičiūtė nutapė paveikslą, skirtą kovojančiai Ukrainai.

„Gaminu medalioną „Širdis“. Jame bus skausmas, viltis meilė - tokie jausmai, kuriuos jaučiu stebėdama įvykius Ukrainoje. Papuošalas bus iš sidabro, aukso, emalio, o akmuo - geltonas citrinas - vilties ir šviesos akmuo. Aš tikiu, kad moteris, kuri jį nešios, jausis laiminga ir saugi. Papuošalas specialiai gaminamas šiam aukcionui, tai yra vienetinis autorinis darbas. Itin atsakingai žiūriu į dalyvavimą šiame renginyje ir tikiuosi, kad mano papuošalas padės nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms“, - sako J. Gusarovienė.

„Tapydama darbą „Nuostabioji“, galvojau apie gražuolę Ukrainą. Tiesą sakant, tokią ją ir įsivaizduoju - kaip labai gražią, bet kenčiančią moterį. Matyt, tokia gražuolių dalia. Bet toji gražuolė turi labai daug draugų, kurie, tikiuosi, padės jai išsivaduoti iš tos kančios ir karo baisumų”, – šypsodamasi viliasi L. Juknevičiūtė, kalbėdama apie savo kūrinį.

Ukrainietiškas vakarėlis su grupe „TaRuta“ ir Lietuvos muzikantais kovo 5, 19.00, klube „Tamsta“, Strazdelio 1. Įėjimas - auka nuo 5 eurų. Į renginį kviečiama ateiti pasipuošus ukrainietiška simbolika.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilniuje prasideda paroda „Mokykla 2017“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje prasideda svarbiausias švietimo...

Į Vyriausybės kultūros ir meno premijas – pusšimtis pretendentų (4)

Kultūros ministerija sulaukė apie pusšimčio pretendentų į Vyriausybės kultūros ir meno...

Pretendentų į Vyriausybės kultūros ir meno premijas – pusšimtis (1)

Kultūros ministerija sulaukė apie pusšimčio pretendentų į Vyriausybės kultūros ir meno...

Į Lietuvą atvyksta Thomo Manno šeimos biografas (2)

Į Lietuvą atvyksta žinomas vokiečių biografas Manfredas Flugge, išleidęs knygą „Thomo...

Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta jaunasis britų talentas King Krule

2018-ieji Lietuvos melomanams jau dabar žada būti išskirtiniai metai. Nėra daug jaunų muzikos...

Top naujienos

Dargužaitė traukiasi iš Vyriausybės kanclerės pareigų (15)

Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė traukiasi iš pareigų, BNS...

Apklausė Lenkijoje ir Latvijoje perkančius lietuvius: nustebino vienas skirtumas (213)

Kai net oficiali statistika Lietuvoje rodo sparčiausią kainų didėjimą visoje ES, nenuostabu, kad...

Kaip gera būti liberalu Trakų rajone: valdžia dėkoja, kai paimi tūkstančius (64)

Trakų, valdomų Liberalų sąjūdžio, vadovams teko sunki našta: net pusę metų rajone niekas...

Klaipėdoje iš 14 aukšto iškrito ir žuvo mergina, kambaryje su ja buvo žinomos fotografės vyras (6)

Pirmadienį, lapkričio 20 dieną, Klaipėdos miesto policija 19:30 val. gavo pranešimą apie...

Ekspertai: „Islamo valstybėje“ – beprecedentė situacija (29)

Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) propagandos kanalai internete trečiadienį ir...

Policija palygino vairuotojų elgesį pernai ir šiemet: vienas pokytis akivaizdus (44)

Praėjus beveik dviems savaitėms po to, kai pasibaigė privalomas laikotarpis, iki kurio galima buvo...

5 klausimai, į kuriuos mokslas negalės atsakyti dar kurį laiką (48)

Šiais laikais mokslas turi visą metodų, technologijų ir įrankių arsenalą. Visgi, kai kurie...

Nieko nepirkimo diena: ką iš tiesų ji reiškia? (2)

Visam pasauliui kovojant su klimato kaita, gamtos, oro tarša, kaip vienas iš ginklų pasitelkiama...

Ukrainos pareigūnas: į Luhanską įžengė reguliariosios Rusijos armijos pajėgos (48)

Remiantis Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjo paskelbta žinute, į Luhanską įžengė ir ten...

Gyvenimo rungtynes žaidę Ulanovas ir Valinskas: jautėmės skolingi sirgaliams (4)

Kauno „Žalgiris“ po beveik dviejų mėnesių pertraukos iškovojo pergalę Eurolygos rungtynėse...