„The Rooster Gallery“ parodoje „The Big Picture“ itin savitai pristatyti dvylikos galerijos menininkų ir kviestinių autorių darbai. Siekta akcentuoti naujus žiūrėjimo įpročius ir suprasti, kas sieja jaunąją kūrėjų kartą, kuo išsiskiria jos balsas. O kad jis girdėtųsi geriau, pasitelkta radijo stotis „Palanga Street Radio“.
Parodos "The Big Picture" atidarymas, FOTO: Audronė Vaupšienė, Marius Žičius

Kiek parodoje kūrinių – 45, kaip teigiama anotacijoje, ar tas vienintelis – instaliacija, susiejusi juos visus? Apie tai galėjo pasvarstyti žiūrovai iš pasakiškai prisnigto Vilniaus sugužėję į „The Rooster Gallery“.

Atsidūrė neįprastuose interjeruose

Nuovoka, kad dalyvauji keistame eksperimente, aplankė vos žengus pro duris. Lankytojai iškart turėjo savo apavą paslėpti po mėlynais antbačiais (bachilais, jei kam neaišku). Galerijos patalpos, ratu vedantys koridoriai skendėjo prieblandoje. Ryški lyg operacinės palatos šviesa visą žiūrovų dėmesį telkė į centrinę erdvę. Joje ir buvo suręsta parodos instaliacija – Bendras vaizdas.

Kristinos Ališauskaitės, Adomo Danusevičiaus, Alinos Melnikovos, Auksės Miliukaitės, Vitos Opolskytės, Andriaus Zakarausko, kviestinių menininkų Kazimiero Brazdžiūno, Tomo Daukšos, Staselės Jakunskaitės, Visvaldo Morkevičiaus, Audronės Vaupšienės kūriniai taikėsi užimti kiekvieną sienos lopinėlį. Glaudėsi, grūdosi, spraudėsi tarp stelažų, konkuravo dėl žiūrovų dėmesio. Gožė arba papildė vienas kitą prasminiais sąskambiais, neišsitekdami baltame steriliame interjere. Taip parodos rengėjos sumanė atskleisti dabartinės komunikacijos pobūdį.

Šiandien komunikacija yra kaip niekada vizuali. Dalijamės savo fotografijomis socialiniuose tinkluose, kiekvienas renginys naujienų portaluose palydimas išsamių fotoreportažų, tekstinė informacija perteikiama paveikslėliais“, – teigė viena parodos kuratorių galerininkė Jurgita Juospaitytė-Bitinienė.

Tokia budistinė istorija

Parodos idėją pakuždėjo A. Miliukaitės drobė „While searching the meaning of the painting, I have enetered the daylight“ (2018), tiesa, glaustos komunikacijos laikais gerokai per ilgu pavadinimu.
Autorė sukūrė kelių paveikslų koliažą, kurį papildo ir kiti vaizdiniai. Kuratorės sumetė, kad tokiu pačiu principu būtų galima įgyvendinti estetinę parodos koncepciją.

Naujieji žiūrėjimo įpročiai pasiūlė idėją sluoksniuoti ir jungti kūrinius taip, kad „tiršta“ jų sankaupa primintų tą nuolat patiriamą vaizdinių signalų srautą“, – pridūrė J. Juospaitytė-Bitinienė.

A. Miliukaitės drobėje nesunku atpažinti ir dramblį. Iš pažiūros jis turėtų sunkiai ir garsiai žnektelėti iš parodos plano.

Anaiptol. Autorė teigė neseniai skaičiusi budistinę pasaką apie dramblį ir neregius. Liesdamiesi, uostydami ir visaip kitaip jie mėgino nuspėti, kas tai per būtybė. Neregiai kalbėjosi, dalijosi potyriais ir po truputį jiems iškilo daugiau mažiau įtikimas dramblio paveikslas.

Valdyti plaukti dalyvauti

Bendro vaizdo, kaip skelbia parodos pavadinimas, ir siekiama. „Grupinė paroda turi šiokių tokių ambicijų atskleisti jaunosios kartos balsą. Tačiau kartu norime parodyti, koks jis nevienalytis, labiau primena polilogą, o ne bendrą poziciją“, – sakė kita parodos kuratorė menotyrininkė Justina Augustytė.

Žinome posakį apie dramblį porceliano krautuvėje. „Rooster“ galerijoje per tokią gausybę kūrinių ne tik drambliui, bet ir lankytojui darėsi ankšta. Tapytoja A. Miliukaitė klausiama, ar dėl tokio santirščio neatsiranda rizikos visai nepamatyti bendro vaizdo, nesuprasti, ką matome ir kas esame, atsakė, kad tai paroda ir tyrinėjanti. „Galimos kelios išeitys – valdyti tą vaizdų srautą, „plaukti“ jame arba visai nedalyvauti“, – nusijuokė menininkė.

Prie bendro parodos vaizdo šliejosi ir bendras garsas – su žiūrovų šurmuliu sumišusi pop-up radijo stoties „Palanga Street Radio“ gyvai atliekama muzika. Palangoje gimę didžėjai savo programą internetu transliuoja iš sostinės Palangos gatvės. Dar ir dabar ji skamba „Rooster“ galerijoje, o svečių apsilankymą primena jų paliktas Palangos jūros smėlio žiupsnelis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kanų kino festivalio svečiams bus draudžiama fotografuotis ant raudonojo kilimo

Kanų kino festivalio vadovas penktadienį pareiškė, kad uždraus svečiams darytis asmenukes ant...

Parodyti giminę – baisiau nei pirmą kartą nusirengti (5)

„Parodyti giminę – baisiau nei pirmą kartą nusirengti“, – sako vienas pjesės, pagal kurią...

Audronė Žiūraitytė. Naikinantis primestos kaltės jausmas ir vilties galia (1)

Prieš penkerius metus rašytame straipsnyje aptardama LNOBT baleto trupės naujojo vadovo...

Arthur Hermann. Kaip „Nacionalinis mitas“ virto realybe (2)

Matthias Dornfeldt, Enrico Seewald. Hundert Jahre deutsch-litauische Beziehungen. Husum: Husum...

Aktorius Petras Venslovas: apie vaikystę, kurią teko praleisti Sibire ir brangiausią gyvenimo dramaturgiją (3)

Kai Petrui buvo metukai, jį į tėvo švarką įsuptą, su tėvais ir vyresniuoju broliu išvežė į...

Top naujienos

Socialdemokratų „atskilėliai“ kuria partiją: buvusio elito likučiai ir „darbiečių“ pažiba pirmininku išrinko G. Kirkilą (339)

Šeštadienį į steigiamąjį suvažiavimą Vilniuje susirinko naujos politinės organizacijos –...

Atviras interviu su Ieva Zasimauskaite apie maldas nuo pusės penkių ryto ir veidmainystes pramogų pasaulyje (61)

Lietuva išsirinko – šįmet į didžiąją „Euroviziją“ siunčia Ievą Zasimauskaitę....

BBC: buvęs rusų šnipas parašė laišką Putinui (30)

Buvęs dvigubas Rusijos agentas Sergejus Skripalis dar prieš apnuodijimą rašė Rusijos...

Landsbergis: laikas kalbėti apie mūsų, kaip politinės partijos, ateitį papildyta (321)

Artėjant 2019 metų rinkiminiam maratonui konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis partijos...

Painiava Eurolygoje mažėja: ką „Žalgiris“ gaus sau į ketvirtfinalio porą? tikslas – išvengti CSKA, apklausa (21)

Dar net nespėjus deramai pasidžiaugti Kauno „Žalgirio“ šią savaitę pagaliau ištrauktu...

Verslininkė Inga Malinauskienė: šeimoje aš indų plauti nenoriu (15)

Baltijos Amerikos klinikai jau daugiau nei 20 metų vadovaujanti Inga Malinauskienė nelinkusi...

Laukiantiems pavasario – puikios naujienos (11)

Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai . Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10...

Po buvusio šnipo apnuodijimo ES valstybės imasi beprecedenčių veiksmų, jungiasi ir Lietuva Maskva pagrasino Latvijai (1585)

28 Europos Sąjungos (ES) valstybės narės leido Didžiajai Britanijai iškovoti svarbią...

Sūrio pyragas su šviežiais vaisiais

Papuoštas mandarinais, kivi vaisias ir braškėmis, šis nekeptas sūrio pyragas atrodo beveik...

Kodėl brangsta automobilių remontas (90)

Praėjusiais metais Lietuvoje veikiančios draudimo įmonės atlygino beveik 200 mln. eurų...