Juozo Miltinio dramos teatro laikinojo vadovo Vaidoto Rutkausko pirmasis darbas šiame poste buvo pasirašyti įsakymą aktoriumi dirbti į trupę vėl priimti teatrui tik dvi dienas pavadovavusį Laimutį Sėdžių.
© "Panevėžio balsas"

Juozo Miltinio dramos teatrui vakar laikinai vadovo pareigas eiti paskirtas pavaduotojas Ūkio reikalams Vaidotas Rutkauskas dienraščiui teigė, esą sunkumų vadovaujant tokiai įstaigai neturėtų iškilti, nes visus teatro ūkinius reikalus jis išmano, o dėl meno srities tarsis su kolektyvu ir, jei reikės, prašys jo pagalbos. Taip jis vakar ir pasakęs J. Miltinio dramos teatro darbuotojams visuotiniame susirinkime.

Kita vertus, V. Rutkauskas prisipažįsta nemanantis, jog užsisėdės naujojoje kėdėje, nes Kultūros ministerija turėtų greitai vėl skelbti konkursą Panevėžio dramos teatro vadovo pareigoms užimti.
„Praėjęs konkursas tęsėsi daugiau kaip mėnesį, bet dabar ministerija turėtų nedelsti ir konkursą skelbti kuo greičiau“, – viliasi V. Rutkauskas.

Teko aukoti jubiliejų

Pasidomėjus, ar V. Rutkauskas, ministerijai paskelbus naują konkursą, dalyvaus jame, laikinasis teatro vadovas patikino nesiruošiąs to daryti. Anot V. Rutkausko, darbų ir taip pakanka – net ir teatrą ištikus vadovybės krizei stengiamasi atlikti viską, kas suplanuota.


„Kolektyvas ruošiasi gastrolėms Palangoje – jos įvyks, kaip numatyta, – dėstė V. Rutkauskas. – Rugsėjo viduryje bus baigta teatro rekonstrukcija. Tęsiami ir kiti pradėti darbai – tarp jų ir parengiamieji darbai prieš tarptautinį Baltijos šalių teatrų festivalį. Vykdomuoju festivalio vadovu paskirtas buvęs teatro vadovas Rimantas Teresas. Jis turi patirties ir turėtų spėti pasirengti festivaliui.“


Tačiau V. Rutkauskas perspėjo, kad, nors anksčiau planuota kitaip, savo 70-mečio šiais metais Juozo Miltinio dramos teatras vis dėlto neminės. Jubiliejus nukeltas į 2011 metų kovo 15 dieną.
„Pasirinkta ši data, kadangi 1945 metais teatro scenoje įvyko pirmoji spektaklio premjera J. Pogodino pjesė „Sidabrinis slėnis“. Ją režisavo Juozas Miltinis. Nuspręsta teatro jubiliejų minėti būtent tą dieną, kurią prieš 70 metų buvo parodytas pirmasis spektaklis“, – aiškino laikinasis vadovas.

Nepaliko be darbo

Pasiteiravus, koks buvo pirmas darbas paskyrus laikinai vadovauti teatrui, V. Rutkauskas prisipažino: „Pasirašiau įsakymą ir vėl į darbą priėmiau Laimutį Sėdžių.“
Buvęs teatro vadovo pavaduotojas ūkio reikalams sako nematęs jokios priežasties, kodėl būtų reikėję pasielgti kitaip.


„Teatras vyksta į gastroles ir į jas vežami spektakliai, kuriuose vaidmenis turi L. Sėdžius. Jeigu ir nebūčiau pasirašęs įsakymo jo vėl priimti dirbti aktoriumi, vis tiek būtume L. Sėdžių vežęsi į gastroles. Tik tuomet su juo būtų sudaryta terminuota darbo sutartis, – paaiškino. – Tikrai nematau priežasčių, kodėl turėčiau jo nepriimti atgal į teatrą.“

Sunkus sugrįžimas

Nesėkmingai teatrui bandęs vadovauti L. Sėdžius ir toliau atsisako paaiškinti, kodėl, laimėjęs konkursą, netikėtai apsigalvojo ir, pabuvęs poste vos dvi dienas, nuvykęs pas kultūros ministrą Arūną Gelūną įteikė jam atsistatydinimo pareiškimą. Apie sklandančias įvairias tokio netikėto poelgio versijas, įskaitant ir kai kurių aktorių spaudimą sudaryti jiems išskirtines darbo sąlygas, L. Sėdžius pareiškė tegalįs pasakyti tik viena: „Absurdas.“ 


„Taip nebuvo, – tikino jis. – Niekas man nedarė spaudimo ir neprašė išskirtinių sąlygų darbe. Tikrai daugiau nieko nesakysiu. Nekomentuosiu.“


Vos dvi dienas pabuvęs J. Miltinio dramos teatro vadovu L. Sėdžius atmetė ir tokius teiginius, esą iš vadovo posto pasitraukęs todėl, kad artėja savivaldos rinkimai, o jis, kaip Liberalų sąjūdžio partijos narys, įrašytas į rinkimų sąrašus antrasis pagal eilę ir jam, jei partija laimėtų rinkimus, numatytas postas miesto Savivaldybėje. „Pasitraukimas iš teatro vadovo posto nieko bendro su artėjančiais savivaldos rinkimais neturi. Daugiau jokių komentarų“, – sakė jis.


Mieliau L. Sėdžius kalbėjo apie šiandien prieš gastroles prasidėsiančias repeticijas. Aktorius gastrolėse su kitais J. Miltinio dramos teatro aktoriais vaidins dviejuose spektakliuose: režisieriaus Valerijaus Jevsejevo spektaklyje „Visada tavo. Ana Frank“ pagal F. Goodrich ir A. Hackett dramą ir Neilo Saimono komedijoje „Kalifornijos viešbutis“, spektaklio režisierius Algimantas Pociūnas.
Paklausus, ar bus jauku vaidinti kartu su aktoriais, kurie juo patikėjo, bet jis pažadų įvykdyti perversmą teatre nesugebėjo, L. Sėdžius sakė, esą yra kaip yra, dabar ką nors pakeisti negalįs, o vaidinti spektakliuose bus sudėtinga.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Faustas“ – 200 kostiumų ir 30 sekundžių persirengimui (2)

Vasario 21-25 d. į Vilniaus kongresų rūmų sceną grįžta Vilnius City Operos 10-mečio kūrinys...

Marijampolė pradeda kultūros sostinės programą (9)

Šeštadienį Marijampolėje pradedama 2018-ųjų Lietuvos kultūros sostinės programa.

Mirė knygos „Metai Provanse“ autorius Peteris Mayle`as (4)

Sulaukęs 78 metų amžiaus, mirė knyga „Metai Provanse“ (A Year in Provence) išgarsėjęs...

Marijampolė kviečia į kultūros sostinės renginius (31)

Šeštadienį Marijampolė pradės kultūros sostinės metus. Jų programoje „Laikas keičiasi ir...

Saulės trūkumą Londone bandoma kompensuoti šviesų festivaliu (1)

Gūdžios žiemiškos Londono naktys ir vakarai nuo ketvirtadienio trumpam nebebus tokie niūrūs –...

Top naujienos

Rinkimų į prezidentus prognozė: naujas favoritas šovė į viršų (624)

Gruodžio mėnesio „Spinter tyrimų“ duomenys dėl galimų kandidatų į prezidentus vertinimo...

Jei susirgote ne laiku, rizikuojate prarasti pinigų (18)

Jeigu netyčia susirgote ir ligos laikotarpiu jums sumokami pinigai už anksčiau atliktus darbus,...

Sveikatos apsaugos ministras linkęs drausti, o ne šviesti (140)

Sveikatos apsaugos ministras, regis, rezultatui pasiekti pripažįsta tik vieną priemonę –...

5 charakterio savybės, galinčios jums labai pakenkti darbe ir sukelti pavojingą sindromą (5)

Ne vienas žmogus yra patyręs jausmą, kai intensyviai dirbant dingsta visos jėgos, kiekviena darbo...

Patikrinau Berlyno kainas: skirtumas nešokiruoja, bet kai kurie produktai įspūdį padarė Kainų galerija (42)

Kainos Lietuvoje apipintos legendomis ir kas antras lietuvis įsitikinęs, kad viskas pas mus kur kas...

Simo Jasaičio ir Oksanos Pikul-Jasaitienės konfliktas areštine nesibaigė: krepšininkui - nauji nemalonumai (234)

Sekmadienį daugelį sukrėtė netikėta žinia: sekmadienio rytą areštinėje atsidūrė neblaivus...

Sabonis ir „Pacers“ svečiuose sugebėjo parklupdyti galingą San Antonijaus klubą (3)

NBA pirmenybėse skambią pergalę iškovojo Indianos „Pacers“ (25-20) krepšininkai, svečiuose...

„The Cranberries“ vokalistė Dolores O'Riordan pašarvota atvirame karste: prasidėjo tris dienas truksiantis atsisveikinimas

Sekmadienį tūkstančiai žmonių ėjo atsisveikinti su netikėtai mirusia grupės „The...

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (66)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (393)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...