Per apdovanojimų teikimo ceremoniją prie teatro vyko akcija „Dedu kryžių ant Scenos kryžių“. Ją inspiravo ryški Lietuvos kultūros politikos tendencija proteguoti nacionalinius ir valstybinius teatrus, ignoruojant profesionalius nepriklausomus teatrus.
Pasak akcijos rengėjų, teatro apdovanojimai „Auksiniai scenos kryžiai“ – vienas tokios politikos pavyzdžių. Per akciją simboliškai degintos žvakutės, o vėliau protestuotojai rinkosi į diskusiją „Apeirono“ teatre.
Režisieriaus apdovanojimui nominuojami:
Agnius Jankevičius
Giunteris Kremeris
Jonas Vaitkus
Dramos aktorės (pagrindinis vaidmuo) apdovanojimui nominuotos:
Aldona Bendoriūtė
Jevgenija Gladij
Elžbieta Latėnaitė
Dramos aktorės (nepagrindinis vaidmuo) apdovanojimui nominuojamos:
Eglė Jackaitė
Karolina Kontenytė
Dalia Michelevičiūtė
Nelė Savičenko
Tarp dramos aktoriaus (pagrindinis vaidmuo) nominantų:
Vladimiras Dorondovas
Liubomiras Laucevičius
Darius Meškauskas
Tarp dramos aktoriaus (nepagrindinis vaidmuo) nominantų:
Vytautas Anužis
Valentinas Novopolskis
Arūnas Sakalauskas
Nominuoti scenografai:
Gintaras Makarevičius
Goda Palekaitė
Herbertas Šeferis
Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas:
Rimas Sakalauskas
Vilius Vilutis
Muzikos spektakliui kūrėjas:
Rita Mačiliūnaitė
Algirdas Martinaitis
Onutė Narbutaitė
Gintaras Sodeika
Už teatrą vaikams nominuojami:
Spektaklio „Ilgoji pertrauka“ pagal Milošo Makureko (Miloš Macourek) pasakas ir apsakymus kūrybinė grupė (Vilniaus Keistuolių teatras);
Spektaklio „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ pagal Jono Basanavičiaus užrašytą lietuvių liaudies pasaką ir Birutės Žilytės iliustracijas kūrybinė grupė (LNDT);
Šiuolaikinio šokio spektaklio vaikams „Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos“ pagal Filipo Lechmermejerio (Philippe Lechmermeier) knygą „Princesės. Pamirštos ir nežinomos“ kūrybinė grupė (Šokio teatras „PADI DAPI Fish“);
Spektaklio vaikams „Pūgos durys“ pagal to paties pavadinimo Rimvydo Stankevičiaus eiliuotą pasaką lietuvių mitologinių sakmių motyvais kūrybinė grupė (Kauno valstybinis lėlių teatras).
Nominacijos „Teatras +“ grupėje nominuoti:
Spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ Elfrydės Jelinek (Elfriede Jelinek) pjesės „Prašytojai“, lietuvių mitologinės sakmės ir interneto komentarų motyvais kūrybinė grupė (LNDT ir OKT / Vilniaus miesto teatro koprodukcija);
Spektaklio-žaidimo „Kodas: Hamlet“ to paties pavadinimo Viljamo Šekspyro (William Shakespeare) tragedijos motyvais kūrybinė grupė (LRDT);
Spektaklio-koncerto „Neišmoktos pamokos“ kūrybinė grupė (Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė '16“).
Nominacijoje „Operos menas“ nominuoti:
Eglė Šidlauskaitė
Raminta Vaicekauskaitė
Liudas Mikalauskas
Česlovas Radžiūnas
Pjeras Valė
Nominacijoje „Baleto menas“ nominuoti:
Anastasija Čumakova
Kristina Gudžiūnaitė
Genadijus Žukovskis
Už šokio meną nominuoti:
Šokio spektaklio-performanso „B ir B dialogas“ kūrybinė grupė (Menų agentūra „Artscape“);
Šokio performanso „Dior in Moscow“ kūrybinė grupė (Šokio teatras „PADI DAPI Fish“);
Šokio spektaklio “(g)round zero“ kūrėjai ir atlikėjai, vizualaus šokio spektaklio „Žaidimas baigtas“ kūrybinė grupė (urbanistinio šokio teatras „Low Air“).
Apdovanojimui nominuoti šie šokėjai:
Goda Laurinavičiūtė
Marius Pinigis ir Marius Paplauskis
Laurynas Žakevičius
Nominacijoje „Debiutas / Jaunasis menininkas“ nominuoti:
Greta Petrovskytė
Jevgenija Rusakova
Gabija Urniežiūtė
Metų kritikės nominacija atiteko teatrologei Audronei Girdzijauskaitei.
Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateiktas 81 pasiūlymas apdovanoti spektaklių kūrėjus ir keturi pasiūlymai Padėkos premijai. Tai vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija – Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Audronė Girdzijauskaitė, Veronika Janatjeva (komisijos pirmininkė), Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Rasa Vasinauskaitė, Dalia Storyk-Zykuvienė, Audronė Žiūraitytė.