Rugpjūčio 1–10 dienomis Birštono kurorte rengiamas jau trečiasis tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai „Birštono vasaros menų akademija“. Daug žiniasklaidos, Birštono gyventojų ir svečių dėmesio sulaukusio projekto pagrindinė tema – teatrališkumas muzikoje. Dešimt dienų besitęsiančių meistriškumo kursų metu vyks publikai atviri užsiėmimai, paskaitos, koncertai, susitikimai ir diskusijos, kuriuose dalyvaus aukštųjų mokyklų, universitetų, gimnazijų, meno mokyklų moksleiviai, studentai ir studijas baigę atlikėjai. Ryškiausias šių metų projekto akcentas – garso ir vaizdo instaliacija „Traviata 95“.
BVMA 2014 m. dalyviai
© Organizatorių nuotr.

2013 m. Lietuvos muzikų sąjunga, Birštono savivaldybė ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetas pradėjo ilgalaikį bendradarbiavimą sparčiai augančiame Birštono kurorte. Šio bendradarbiavimo rezultatas – jau trečius metus rengiamas tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai „Birštono vasaros menų akademija“. Dešimt dienų truksiančius meistriškumo kursus ves tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai-pedagogai pianistai Gintaras Januševičius (Vokietija), Nikita Fitenko (JAV) ir Edvinas Minkštimas (JAV), dainininkai Vladimiras Prudnikovas, Eseno Alto operos solistas Almas Švilpa (Vokietija) Eglė Juozapaitienė bei koncertmeisterio praktikos užsiėmimams vadovausianti Nijolė Ralytė.

Atviras paskaitas-diskusijas aktualiais Lietuvos profesionaliosios operos, muzikos ir technologijų sintezės bei viešųjų ryšių klausimais ves kompozitoriai Giedrius Kuprevičius ir Audronė Žigaitytė bei viešųjų ryšių specialistė Nika Puteikienė. Scenos judesio bei jogos užsiėmimus ves Simona Marija Šimulynaitė ir pakistanietis Ahsan Nadeem Sheikh, šiuo metu gyvenantis Vokietijoje. Scenos menine patirtimi dalinsis renginio svečiai dainininkai Vytautas Juozapaitis ir Ieva Prudnikovaitė, dirigentas Modestas Pitrėnas bei viešnia iš Belgijos Micheline Heyse, pati daugiau nei dvidešimt metų rengusi panašias vasaros akademijas.

Birštono vasaros menų akademijos metu vyks ne tik atviros pamokos ir paskaitos, bet ir Birštono gyventojams bei svečiams skirti vakariniai koncertai, kurių išskirtinis bruožas – „tarp natų“ slypinčių muzikos paslapčių paieškos. Tradiciškai koncertuose išgirsime visus pedagogus bei aktyviuosius BVMA dalyvius. Džiazuojančiam Birštonui skirtas pirmasis koncertas, kurio metu tarptautinė džiazo grupė gyvai įgarsins vieną linksmiausių nebyliojo kino istorijoje komedijų su Haroldu Lloydu „Pagaliau saugu“. Netikėtumų žada ir į stovyklos uždarymą atvykstantis akordeonų ansamblis „Consona“, vadovaujamas Ričardo Sviackevičiaus.

Į renginius laukiama atvykstant ne tik aktyviųjų dalyvių, bet ir pasyviųjų stebėtojų (pedagogų, jaunųjų menininkų, poilsiaujančių Birštone muzikos mėgėjų) tiek iš užsienio, tiek ir iš visos Lietuvos. Pamokos, koncertai, repeticijos, paskaitos ir diskusijos vyks Birštono kultūros centre, Kurhauze, sanatorijoje „Eglė“, Birštono viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (užsiėmimas, skirtas 5-10 metų vaikams). Jau antrus metus bus tęsiama ir „Vakaro serenadų“ tradicija – tai sanatorijoje „Eglė“ rengiami nuotaikingi Birštono vasaros menų akademijos dalyvių koncertai, skirti šios sanatorijos gyventojams.

Pasak Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, bene ryškiausias šių metų projekto akcentas – rugpjūčio 8 ir 9 dienomis Birštono kultūros centre vyksiantys garso ir vaizdo instaliacijos „Traviata 95“ seansai. Šio sumanymo idėja – sugretinti archyviniai ryškiausių praeities lietuvių operos solistų lietuvių kalba įdainuoti G. Verdi operos „Traviata“ įrašai bei naujausiomis technologijoms kuriamas vaizdas. Projektą rengia jaunų, entuziastingų kūrėjų komanda, tad jis taps ne tik menų sintezės idėjos realizacija, bet ir tam tikros tradicijos bei kultūrinio palikimo atkūrimas šių dienų kontekste. Projekto koncepcijos autorė – Audronė Žigaitytė, režisierė – Marija Simona Šimulynaitė, garso režisierius – Giedrius Litvinas, vaizdo režisieriai – Rimas Sakalauskas ir Donatas Norušis, scenografė – Vita Eidimtaitė, šviesų dailininkas Vilius Vilutis.
Birštono vasaros menų akademiją organizuoja Lietuvos muzikų sąjunga, bendradarbiaujanti su Birštono savivaldybe, Birštono kultūros centru ir meno mokykla, sanatorija „Eglė“ bei Vytauto Didžiojo universitetu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Galerijos „Meno niša“ 15 metų jubiliejui – Kęstučio Svirnelio paroda „Šerstis“ (1)

Vilniaus senamiestyje įsikūrusi galerija „Meno niša“ mini savo 15 metų veiklos sukaktį ir ta...

Dėl „Brexit“ Jungtinės Karalystės miestai negalės tapti Europos kultūros sostine (2)

Didžiosios Britanijos miestai dėl „Brexit“ negalės būti karūnuoti Europos kultūros sostine....

Vilniuje prasideda paroda „Mokykla 2017“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje prasideda svarbiausias švietimo...

Į Vyriausybės kultūros ir meno premijas – pusšimtis pretendentų (4)

Kultūros ministerija sulaukė apie pusšimčio pretendentų į Vyriausybės kultūros ir meno...

Pretendentų į Vyriausybės kultūros ir meno premijas – pusšimtis (2)

Kultūros ministerija sulaukė apie pusšimčio pretendentų į Vyriausybės kultūros ir meno...

Top naujienos

Putino Rusija. Naujas Rusijos planas Ukrainoje - tik dūmų uždanga virš tikrųjų tikslų (48)

Rugsėjo pradžioje spaudos konferencijos metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė ,...

Planuojantiems namo renovaciją – nauji reikalavimai (12)

Nuo lapkričio 1-osios įsigaliojo keletas Valstybės paramos daugiabučiams namams modernizuoti...

Įvardijo jautriausias Gedimino kalno vietas: taip palikti per žiemą negalima (80)

Lankytojams užvertas Gedimino kalnas virto viena didele statybų aikštele. Ant jo zuja darbininkai...

Atsistatydino Luhansko separatistų lyderis Igoris Plotnickis (58)

Prorusiškų Ukrainos separatistų paskelbtos vadinamosios Luhansko liaudies respublikos (LNR)...

Kosovo pragarą tik po pertraukos užgesinę lietuviai atranką pradėjo pergale (308)

Be Eurolygos ir NBA žaidėjų rungtyniavusi Lietuvos rinktinė FIBA 2019-ų metų pasaulio...

Neigia, kad Lietuvoje populiarėja mokėjimo kortelės (14)

Lietuvoje atsiskaitymas grynaisiais pinigais vis dar išlieka populiariausiu būdų sumokėti už...

Gydytoja paaiškino, kodėl net ir norėdama negali pacientui skirti tai, ko jis vertas (133)

Gydytojai norėtų nuolatos atsinaujinti savo žinias ir kelti kvalifikaciją, tačiau iš savo...

Netikėti istoriniai faktai, kurių nerasite istorijos vadovėliuose (13)

Ne viskas, ką išsiaiškino istorikai, atsispindi istorijos vadovėliuose.

Pajūryje sklypų gyvenamųjų namų statybai aukcionas (10)

UAB „Litectus“ organizuoja aukcioną, kuriame bus parduodami 7 atskiri gyvenamosios paskirties...

„Lilas ir Innomine“ albumo pristatymas: skoninga hip-hop'o porcija muzikos gurmanams (2)

Penktadienio vakarą hip-hop'o muzikos gerbėjai šturmavo Kauną. Čia „Žalgirio arenoje“ savo...