Vasario pabaigoje įvyko paskutinis konkurso „ArtinQuadrum“ žiuri posėdis. Jo metu paaiškėjo, kurių šalies menininkų kūriniai taps neatsiejama dešiniajame Neries krante iškilusio, modernaus verslo centro „Quadrum“ dalimi. Iškone pusšimčio konkursui pateiktų darbų buvo išrinkti du:subtilią rašyseną ranka primenantineoninė instaliacija ir vidiniame pastatų komplekso kieme iškilsiantis šiuolaikiškas garso bokštas.
„Apšviečiančios srovės“
© Organizatorių nuotr.

Pasak Kjetil T. Hanssen, „Schage“ generalinio direktoriaus ir konkurso žiuri nario, švelnios neono šviesos hieroglifai ant betoninės sienos pasižymi subtilumu. O garso instaliacija – tai unikalus, inovatyvus projektas, kurio veikimą galės patirti verslo centre dirbsiantys žmonės.

Žiuri sprendimu, didžiausio – 17 aukštų – komplekso pastato, kurio didžiąją dalį užims DNB bankas, fojė puoš Lauros Kaminskaitės darbas „Pokalbis (įskaitant skirtingo pobūdžio judesius)“. Kūrinio autorė įsitikinusi – nesvarbu, kur pokalbis prasideda. Svarbiau, kur jis mus nukelia ir kaip pakeičia.

Šiuolaikinio meno projektas bus įgyvendintas dideliais, rašyseną imituojančiais neono vamzdeliais, kurie visą parą minkšta balta spalva švies ant pastato sienos uždaroje erdvėje. Kad ir koks būtų dienos metas, L. Kaminskaitės darbas iš pastato vidaus matysis praeinančiam ar mašina važiuojančiam stebėtojui. Nors neonas, kaip medija, vizualiuosiuose menuose pasaulio mastu eksploatuojamasgana dažnai, Lietuvoje tokio pobūdžio darbai – ypač reti.

Kitoje kategorijoje nugalėjo menininkų dueto Igno Krunglevičiaus irGary Bates projektas „Apšviečiančios srovės“, įsikursiantis „Quadrum“ vidiniame kieme.

„Apšviečiančios srovės“ – su aplinkinių pastatų estetika susiliejantis garso bokštas, kuris bus pastatytas geometriniame kiemelio centre.Viršutinėje bokšto dalyje busįmontuotos keturios parametrinio garso kolonėlės. Ši garsiakalbių technologija skleidžia garsą itin siauru kampu (panašiai kaip šviesos prožektorius). Tokiu būdu vieta, kurioje galima girdėti kolonėlių skleidžiamą garsą, yra labai tiksli. Taigi, garsas nesklinda po visą kiemelį, o tik po specifines jo vietas.

Kūrinio autorių teigimu, garsas, kuris sklis iš bokšto, bus dvejopos kilmės. Tai – iš internetinės radijo stoties paimtas garso takelis, kuris, tam tikrų garso filtrų pagalba, bus paverstas sunkiai atpažįstamu. Pastarąjį papildys balso takelis, paimtas išsocialinio tinklo „Twitter“ naujienų, kurios bus perskaitomos vaikišku roboto balsu. Šiedu garso takeliai bus sujungti į unifikuotą garsinį pranešimą.

„Šios samplaikos rezultatas – naujausią muziką ir naujienas transliuojantis garso takelis, specialiai pritaikytas pasirinktoms kiemelio vietoms. Panašiai, kaip kad vėjo gūsis, garso takelis bus ramiai nuteikiantis, o skaitomo teksto informacijos tiekimo greitis – atitinkamai lėtas“,– komentavo projekto „Apšviečiančios srovės“ autoriai.

Art inQuadrum“ organizatoriai neribojo menininkų laisvės projektų stiliaus, apimties, temos ar kitais atžvilgiais. Iš viso nominuoti ir į konkursą pakviesti buvo 46 menininkai, tarp kurių – Vladas Urbanavičius, Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė, Lina Lapelytė, Jonas Gasiūnas bei kt.Konkurso kandidatų pasiūlymai abiejuose etapuose buvo vertinami pagal tris kriterijus: meninio sprendimo originalumą, pasiūlyto projekto ir architektūrinės erdvės sintezę, techninę bei ekonominę projekto realizaciją.

Kūrinių pasiūlymus vertino konkurso žiuri, sudaryta iš Lietuvos bei užsienio profesionalų: Vienos Meno Kunsthales direktoriaus Nicolauso Schafhauseno, menotyros daktarės bei Nacionalinės Dailės Galerijos direktorės Lolitos Jablonskienės, Šiuolaikinio meno centro direktoriaus KęstučioKuizino, minėtojo Kjetil T. Hansseno ir kt.

„Art inQuadrum“ , kurį bendrovė „Schage“ organizavo kartu su meno ir edukacijos centru „Rupert“, seka tarptautinių meno konkursų pavyzdžiu, siekia šiuolaikinio meno kūrinio kokybės, atpažįstamos ne tik lokaliu, tačiau ir tarptautiniu mastu. Pasak konkurso žiuri nario, Šiuolaikinio meno centro direktoriaus Kęstučio Kuizino, „Art inQuadrum“ Vilniaus mastu yra svarbus ir solidus darinys.

„Kalbant apie meninių projektų jungtį su naujos infrastruktūros kūrimu, „Art inQuadrum“ projektas yra vienas pažangesnių aplinkos tausojimo ir energijos taupymo prasme. Žmonėms, kurie„Quadrum“ pastate ruošiasi dirbti ar praleisti laiką, ši iniciatyva – akivaizdus pridėtinės vertės sukūrimas, į gerą pakitusios gyvenamosios ir darbo aplinkos garantas“, – kalbėjo K. Kuizinas pridurdamas, jog panašūs projektai pasaulyje įgyvendinami ne be reikalo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Scanoramą“ sostinėje užbaigs muzikinis interviu su vampyru

„Scanoramos“ vadovei Gražinai Arlickaitei pats baisiausias – filmas su spragėsiais. O...

Ričardas Garbačiauskas: abstrakti tapyba – kaip džiazas (1)

Latvijos Daugpilio Marko Rothko centre atidaryta dailininko prof. Ričardo Garbačiausko paroda...

Gabija Grušaitė: dar neperžengėme suvokimo, kad vyno taurė su vyru negarantuoja jam teisės į kūną (113)

Gruodžio 6 – 10 d. Vilnius City Opera pristatoma naujausia premjera - C. Saint – Saënso „...

Vilniaus rotušėje bus paminėtos dramaturgo G. Landsbergio-Žemkalnio 165-osios gimimo metinės (17)

Lapkričio 21 d. Vilniaus rotušėje įvyks koncertas-minėjimas, skirtas lietuvių teatralo,...

Savicko paveikslų galerijoje - A. Makarevičiaus paroda „Pasąmonės veikėjų žaismė ir apeigos“ (2)

Vilniaus Savicko paveikslų galerija pradeda naują parodų ciklą „Pasakojimai“. Juos lapkričio...

Top naujienos

Švedijos pasirinktas kelias ne tik gelbėja gyvybės, bet ir duoda naudą

Po rinkimų 2014-ais, Švedijos premjeras Stefanas Löfvenas paskelbė, kad vienas iš...

JAV apsisprendė dėl naujų pajėgų steigimo: kosminėse varžybose kiti liks toli už nugaros (408)

Dar šių metų rugsėjį privati amerikiečių bendrovė „ SpaceX “ sėkmingai iškėlė į...

Legalizuojami automobiliai su vairu dešinėje: specialistai negaili perspėjimų (31)

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigalioja Saugaus eismo keliais įstatymo pataisa, kuri nebedraus...

Užkalnis sugalvojo papietauti vien desertais (46)

Kad jūs žinotumėte, kaip nelengva kasdien sugalvoti vis kokios nors įvairovės mano restoranų ir...

Vienas iš dvynių metus praleido kosmose, kitas – Žemėje: kaip pasikeitė jų kūnai? (16)

Scottas Kelly’is – 53 m. amerikietis astronautas , veteranas, dalyvavęs keturiuose skrydžiuose...

Dingusio baikerio Aivaro Kilkaus mylimoji paviešino jautrią žinutę (135)

„Mėnuo nežinios, nerimo, nusivylimo, beviltiškumo, bejėgiškumo, skausmo ir „n“ visko. Bet...

Stulbinančios šlovės sulaukusi „ABBA“: ką dabar veikia legendinės grupės nariai? (6)

„ABBA“ yra viena didžiausių sėkmės istorijų muzikos pasaulyje. Švedų pop grupė, kurią...

Atmintinė, kaip paruošti automobilį žiemai (13)

Apmaudu, tačiau kitaip nei kelininkus, žiema vairuotojus iš tikrųjų užklumpa netikėtai ir,...

„Senąjį“ Kuvaldą susigrąžinęs Maslobojevas: neskraidžiau padebesiuose (20)

„Bushido Hero‘s“ turnyro pagrindinėje kovoje vienas geriausių Lietuvos kovotojų Sergejus...

Po sutuoktinio smurto prarado priekinius dantis: tokių kaip ji – ne viena (103)

Kartą moterį sutuoktinis taip primušė, jog jai išbyrėjo keli priekiniai dantys . Kaip taip...