LATGA-A oficialiame pranešime rašoma:

Šiandien LATGA agentūroje susirinkusi nepriklausomų muzikos ekspertų komisija po daugiau kaip dvi valandas trukusio posėdžio paskelbė savo išvadas. Jose išdėstyti komisijos narių argumentai dėl Deivio dainos „Lietuva“ naujos versijos bei dėl dar vieno galimo autorių teisių pažeidimo nacionalinės dainos konkurse, šį kartą į ekspertų akiratį pateko ir Rūtos Lukoševičiūtės atlikta daina „

Ekspertų komisija, kurią sudaro kompozitoriai Andrius Borusevičius, Teisutis Makačinas ir Mindaugas Urbaitis, kompozitorius, aranžuotojas ir prodiuseris Raigardas Tautkus, kompozitorius ir prodiuseris Deivydas Zvonkus, muzikologas Darius Užkuraitis ir muzikos ekspertas Valdas Bytautas, Nacionalinio populiariosios dainos konkurso „Dainų daina“ organizatorių LRT ir LATGA-A prašymu, sausio 28 d. nagrinėjo dviejų dainų – Deivio Norvilo dainos „Lietuva“ (muzikos ir žodžių autorius Deivis Norvilas) pateiktas naujas versijas ir Mariaus Matulevičiaus dainos „Trapus žmogus“ (teksto autorė Rūta Lukoševičiūtė) galimus panašumus su „The La‘s“ daina „There She Goes“ ir Eltono Johno daina „Written In the Stars“ (tekstas Tim Rice).

Komisija, išklausiusi minėtų dainų įrašus bei susipažinusi su kūrinių natomis, konstatavo, kad, palyginus dvi naujas Deivio Norvilo dainos „Lietuva“ (muzikos ir žodžių autorius Deivis Norvilas) versijas su pirmąja versija, dainos meninė idėja liko nepakitusi. Komisija pastebi, kad 1-4 priedainio taktuose motyvinio sutapimo su „The La‘s“ daina „There She Goes“ išvengta. Penktame takte motyvinis panašumas su „The La‘s“ dainos priedainiu „There She Goes“ išlikęs.

Muzikos ekspertų komisija, išklausiusi Eltono Johno dainą „Written In the Stars“ (tekstas Tim Rice) ir Mariaus Matulevičiaus dainą „Trapus žmogus“ (teksto autorė Rūta Lukoševičiūtė) konstatuoja, kad dainos yra panašios savo menine idėja, o dainų priedainiai savo struktūra ir melodika yra akivaizdžiai panašūs.

LATGA-A atkreipia dėmesį, kad muzikos ekspertų komisijos pateikiamos išvados gali būti tik vienas iš argumentų priimant sprendimą dėl galimo autorių teisių pažeidimo. Tačiau tai nėra galutinis sprendimas.

Rūta Lukoševičiūtė nesutinka, kad daina „Trapus žmogus“ panaši į E.Džono dainą. „Ekspertai teigia, kad dainų priedainiai panašūs, tačiau man asmeniškai jie nėra panašūs“, – teigia dainininkė.

Atlikėja sako, kad galbūt kažkam nelabai patinka, kad ji praėjusį šeštadienį pateko į „Dainų dainos“ konkurso pusfinalį. „Galiu tikrai pasakyti, kad niekas nieko nevogė“, – dar kartą kartojo R.Lukoševičiūtė.

Beje, nors vakar ekspertų komisijos išvadas ir susidariusią situaciją svarstė nacionalinio dainos konkurso „Dainų daina“ organizatoriai ir nutarė, kad galutinis sprendimas bus priimtas šeštadienį ir paskelbtas tiesioginėje „Dainų dainos“ pirmojo pusfinalio transliacijoje per Lietuvos televiziją, tačiau nei R.Lukoševičiūtė, nei M.Matulevičius negavo jokio ekspertų ar komisijos oficialaus pranešimo.

„Mums niekas nieko taip ir nepasakė, kas bus toliau. Tik vakar rytą išklausėme ekspertų nuomonės, su kuria nesutinkame. Galiu pasakyti tik tiek, kad kol kas ruošiamės pusfinalio „Dainų dainos“ koncertui, kuris vyks kitą šeštadienį“, – teigė atlikėja R.Lukoševičiūtė.

Eltono Johno daina:

Rūtos Lukoševičiūtės daina:

Šaltinis
Draudžiama Klubas.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur, taip pat platinti mūsų medžiagą be sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Klubas.lt kaip šaltinį.
Klubas.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės