Kino pavasaris

Festivalio „Kino pavasaris“ apžvalga: ką vertėjo pamatyti (42)

2014 balandžio mėn. 6 d. 14:30
Nimfomanė
Organizatorių nuotr.
Dvi savaites Vilnių (ir kitus Lietuvos miestus, bet kiek mažiau) buvo apėmęs Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“. Dviem savaitėms trumpam atsisveikinome su draugais, šeima, vis ilgėjo atidėtų darbų sąrašas. Dviem savaitėms buvome išvykę į kiną ir apsigyvenę kino teatruose. O tada, kai bandėme užsiimti įprastu savo gyvenimu, visur vis girdėjom: „Kino pavasaris“, „į „Kino pavasarį“, „ai, buvau „Kino pavasary“ ar bent „o kaip tau tas filmas?..“ O visa tai dar apgaubė euforiška ir kartu ilgesį kelianti festivalio daina, iki šiol skambanti galvose, nors po dviejų savaičių ir gerokai įkyrėjusi...

Geriausi filmai jaukiems šeimos vakarams pagal B. Nicholson 10 kino juostų rekomendacijos (3)

2014 balandžio mėn. 4 d. 11:53
Beata Nicholson (R. Vyšnios nuotr.)
Žurnalistė ir kulinarinių knygų autorė B. Nicholson – aistringa filmų gerbėja. „Yra daug gerų filmų vaikams ir man buvo labai sunku išsirinkti. Sugalvojau, kad reikia savo sąrašą suskirstyti į du topus – vieną animacinių, o kitą – vaidybinių filmų“, – savo sąrašą pristatė Beata. Su DELFI skaitytojais ji pasidalino 10 mėgstamiausių kino juostų, kurias rekomenduoja jaukiems šeimos vakarams.

Festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremonijos nepraleido ir garsūs žmonės išdalinti apdovanojimai geriausiems  (28)

2014 balandžio mėn. 3 d. 20:18
Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyko festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremonija. Iškilmingos šventės nepraleido ir būrys kino, muzikos, mados, teatro sričių atstovų.

Užsimos sukurti poltergeistą (3)

2014 balandžio mėn. 3 d. 15:08
"Nebylios dvasios"
"Acmefilm" nuotr.
Tikrų įvykių įkvėptas kraupus pasakojimas „Nebylios dvasios“ (angl. „The Quiet Ones“) Lietuvos kino teatrus pasieks gegužės pradžioje. Šįsyk šiurpinančių kino įspūdžių mėgėjai galės mėgautis britų sukurtu siaubo filmu apie profesorių, sumaniusį sukurti poltergeistą.

Filmas su N. Kidman atidarys 67-ąjį Kanų kino festivalį (2)

2014 balandžio mėn. 3 d. 14:48
"Monako princesė"
"Acmefilm" nuotr.
Vos daugiau kaip po mėnesio, gegužės 14 – 25 dienomis vyksiantis garsusis Kanų kino festivalis prasidės su išties karališka elegancija, kurią užtikrins šiųmetis atidarymo filmas, Olivierio Dahano biografinė drama „Monako princesė“ (angl. „Grace of Monaco“). Juostoje garsiąją aktorę, Monako princese tapusią Grace Kelly įkūnijo australų aktorė Nicole Kidman.

Tai, kas liko už kadro: „Kapitonas Amerika: žiemos karys“

2014 balandžio mėn. 2 d. 15:40
Kapitonas Amerika: žiemos karys
Organizatorių nuotr.
Marvel visatai vis labiau stiprėjant, kasmet kinus pasiekia vis daugiau filmų apie legendinius superherojus, iki šiol matytus tik komiksų puslapiuose. Vienas jų, legendinis Kapitonas Amerika 2014-aisiais į kinus sugrįš jau antrąsyk, tęsdamas savo epopėją filme „Kapitonas Amerika: Žiemos karys“ (angl. „Captain America: The Winter Soldier“), tad šiandien pateikiame keletą įdomiausių faktų, likusių už šio filmo kadrų:

"Ekskursantė" laimėjo Rusijos kino premiją (25)

2014 balandžio mėn. 2 d. 13:40
Kadras iš filmo „Ekskursantė“
Lietuvių režisieriaus Audriaus Juzėno vaidybinis filmas "Ekskursantė" kartu su Ukrainos režisieriaus Achtemo Seitablajevo filmu "Chaitarma" laimėjo prestižinę Nacionalinę Rusijos kino premiją "Nika" kategorijoje "Geriausias NVS ir Baltijos šalių filmas".

Katinėlį Griaustinį animaciniame filme „Stebuklų namai“ įgarsinusi A. Lasytė antrąsyk kine prabilo berniuko balsu

2014 balandžio mėn. 1 d. 18:39
Aktorė, balsingoji grupės „Liūdni slibinai“ dainininkė Aistė Lasytė antrąsyk išmėgino filmukų garsintojos amplua. Linksmų plaučių atlikėjos balsą žiūrovai jau nuo balandžio 25 dienos galės išgirsti visai šeimai skirtame animaciniame filme „Stebuklų namai“ (angl. „House of Magic“). A.Lasytė savo balsą paskolino pagrindiniam juostos herojui, drąsiam jaunam katinėliui Griaustiniui.

Konkursinių programų pristatyme – žvilgsnis į kūrėjų darbo užkulisius

2014 balandžio mėn. 1 d. 18:30
Šiandien Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ surengė spaudos konferenciją, kurioje savo darbus pristatė festivalio konkursinių programų kūrėjai. Į Vilnių susirinkę programose „Nauja Europa – nauji vardai“ ir „Baltijos žvilgsnis“ besirungsiančių filmų atstovai dalinosi savo idėjomis ir mintimis apie filmus, kūrybinius sprendimus bei įsimintiniausias patirtis kine.

Imsis kultinio filmo „Reidas“ trečiosios dalies kūrimo (1)

2014 balandžio mėn. 1 d. 17:41
"Reidas"
Kino pasaulio sensacija tapusio filmo „Reidas“ (angl. „The Raid“) režisierius Garethas Evansas, pristatydamas antrąjį serijos filmą „Reidas 2“ (angl. „The Raid: Berandal“) sulaukė stulbinančios juostos sėkmės ir aibės kino kritikų liaupsių. Praėjusių metų pabaigoje filmo premjerai įvykus Sundance kino festivalyje šiuo metu režisierius keliauja po pasaulį, įvairiose šalyse pristatydamas filmą, sukurti kurį, kaip pats teigia, buvo sena jo svajonė.

Tarptautinės kino industrijos profesionalai įvertino Kauną kaip potencialą investicijų vietą (2)

2014 balandžio mėn. 1 d. 17:36
Kino industrijos profesionalams, atvykusiems iš viso pasaulio į tarptautinį festivalį „Kino pavasaris“, Kauno kino studija kartu su Kauno miesto savivaldybe Kaune organizavo specialų galimybių turą, kurio metu Kaunas buvo pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms kino gamybos srityje bei išskirtinė erdvė filmavimo darbams.

Rusai Lietuvoje stato filmą apie Pirmąjį pasaulinį karą: pagrindinį vaidmenį kuria D. Bilanas atlikėjo viešnagės Vilniuje akimirkos (35)

2014 balandžio mėn. 1 d. 12:52
Dima Bilanas Lietuvoje filmuojasi juostoje apie Pirmąjį pasaulinį karą
Organizatorių archyvo nuotr.
Atlikėjas Dima Bilanas jau kelias savaites gyvena Vilniuje. Tačiau į Lietuvą žinomas Rusijos dainininkas atvyko ne su muzikiniais reikalais. D. Bilanas Vilniaus apylinkėse filmuojasi juostoje apie Pirmąjį pasaulinį karą.

Tarp panorusių išvysti D. Fletcherio režisuotą miuziklą ir A. Mamontovas su žmona (24)

2014 kovo mėn. 31 d. 21:41
Pirmadienio vakarą festivalio „Kino pavasaris“ metu pristatyta britų aktoriaus Dexterio Fletcherio režisuota kino juosta „Sunshine on Leith“. Režisierės Dalios Ibelhauptaitės vyras suteikė išskirtinę galimybę savo bičiuliams išvysti minėtą kino juostą, mat bilietai į šį kino seansą nebuvo pardavinėjami.

Penki geriausi filmai pagal O. Pikul-Jasaitienę (190)

2014 kovo mėn. 31 d. 12:24
Oksana Pikul-Jasaitienė
Asmeninio archyvo nuotr.
Savo visų laikų mėgstamiausių filmų sąrašu su DELFI skaitytojais pasidalino ir žavingoji atlikėja bei TV laidų vedėja Oksana Pikul-Jasaitienė. Moteris atskleidė, kad labiausiai ją žavi tikrais faktais paremti filmai bei istorijos apie gamtos stichijas.

Lietuviškam filmui „Liza, namo!“ – laurai ir iš Ukrainos (3)

2014 kovo mėn. 28 d. 18:31
Kadras iš filmo "Liza, namo"
Organizatorių archyvo nuotr.
Antrus metus tarptautiniuose pasaulio festivaliuose rodomas lietuviškas dokumentinis filmas „Liza, namo!“ pelnė dar vieną garbingą apdovanojimą. Dokumentininkės Oksanos Burajos pasakojimas apie mažos Lizos svajones kovo 27 d. buvo įvertintas pagrindiniu konkursinės programos “Docu/short” prizu 11-ame žmogaus teisėms skirtame Tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje “Docudays UA” Ukrainoje. Festivalis tradiciškai vyko kovo 21-28 dienomis Kijeve, Kino namuose.

Johnny Deppas pirmą kartą gyvenime išsiruošė į Kiniją

2014 kovo mėn. 27 d. 15:52
Johny Deppas filme "Viešpatavimas"
"Acmefilm"
Dirbtinio intelekto tyrėją, kompiuterių genijų Vilą Kasterį juostoje įkūnijęs J.Deppas „The Hollywood Reporter“ žiniomis susitiks su žinomais kinų aktoriais, muzikos pasaulio žvaigždėmis ir menininkais. Nurodoma, kad tai bus pirmoji aktoriaus kelionė į Kiniją. 50-metis aktorius šalyje, kuri yra antra pagal dydį filmų rinka pasaulyje, praleis dvi dienas.

Lenktynininkas D. Matijošaitis rekomenduoja: TOP 10 kino juostų automobilių ir greičio mėgėjams (28)

2014 kovo mėn. 27 d. 13:29
Dainius Matijošaitis (A. Venskaus nuotr.)
Verslininkas ir lenktyninkas Dainius Matijošaitis garsėja ypatinga meile greitiems ir gražiems automobiliams. Šiai aistrai, pasirodo, didelę įtaką turėjo ir filmai. „Kai buvau paprašytas išvardinti savo mėgstamiausius visų laikų filmus, kuriuose automobiliai užima ne antraplanį vaidmenį, pirma mintis buvo: „pffff... tokiam kaip aš benzingalviui tai paprasta“, – juokavo garsus lenktynininkas.

Faktai, kurių nežinojote apie Kate Winslet (2)

2014 kovo mėn. 27 d. 07:09
Kate Winslet ( „ACME Film“ archyvo)
( „ACME Film“ archyvo)
Neseniai žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje apdovanota aktore Kate Winslet jau šį penktadienį Lietuvos kino teatruose žiūrovams pasirodys iki šiol nematytame negailestingos tironės amplua naujajame futuristiniame filme „Divergentė“ (angl. „Divergent“). Žinoma moteris buvo taip atsidavusi darbui prie šios juostos, kad dalį scenų, kuriose ją galėjo pakeisti kaskadininkai, ji net būdama nėščia pageidavo atlikti pati.

Madonna grįžta į kino industriją (9)

2014 kovo mėn. 26 d. 16:50
Brandaus amžiaus popkaralienė Madonna paskelbė, jog kurs trečią filmą „Ad: Meilės istorija“. Rebeccos Walker romano motyvais kuriamame filme bus pasakojama apie amerikiečių studenčių porelę, kuri keliauja po Keniją, rašo harpersbazaar.com.

„Kino pavasario“ žiūrovai pasipiktinę: kasininkės imasi gudrybių, kad apgautų sistemą (15)

2014 kovo mėn. 26 d. 16:27
Praėjusią savaitę triukšmingai startavęs „Kino pavasario“ festivalis sulaukė kinomanų pasipiktinimų dėl nepatogumų įsigyjant bilietus. DELFI sulaukė daug skundų iš „Kino pavasario“ žiūrovų, turinčių abonementus.

R. Kulvinskytė rekomenduoja: 10 stilingiausių filmų - tobuli kostiumai ir nesenstanti mada (64)

2014 kovo mėn. 25 d. 11:24
Rimantė Kulvinskytė
Asmeninio archyvo nuotr.
„Nors tai ir nėra pagrindinis filmo vertinimo faktorius, man labai svarbu, kad jis pamalonintų ne tik širdį ir akis. Ir koks apima jausmas, kai į kadrą įžengus aktorei nustoji kvėpuoti, kad tik, neduokdie, nesujudėtų ta tobula plunksna jos kuodelyje“, - sako savo geriausius filmus vardindama kūrybos agentūros „AdMajesty“ kūrybos vadovė ir tinklaraštininkė Rimantė Kulvinskytė.

Skandalingosios „Nimfomanės“ peržiūra: kuo baigėsi orgijos nuojauta nusidriekė eilės (176)

2014 kovo mėn. 23 d. 13:38
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį kino mėgėjai plūdo į vieną sostinės kino teatrų. Nors erotiniai filmai internete prieinami kiekvienam, naktį kine pasiryžę praleisti lietuviai čia žiūrėjo garsiąją Larso Von Triero režisuotą kino juostą „Nimfomanė“. Audringos diskusijos, mėginimai uždrausti filmą ir gąsdinimai apie pornografijos žalą nieko neišgąsdino. Į „Nimfomanės“ seansus Vilniuje bilietai buvo iššluoti. Greitai jų nebeliko ir į papildomą seansą. Naujienų portalas DELFI pateikia žiūrovų įspūdžius ir emocijas.

N. Marčėnaitė buvo išprašyta iš „Kino pavasario“ atidarymo renginio (271)

2014 kovo mėn. 22 d. 11:20
Ketvirtadienį į „Kino pavasario“ atidarymą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje atvykusi menininkė Nomeda Marčėnaitė pateko į nemalonią situaciją - dėl aprangos kodo nepaisymo moteris buvo neįleista į iškilmingą renginį.

D. Ibelhauptaitė rekomenduoja: 7 geriausios visų laikų kino juostos (123)

2014 kovo mėn. 23 d. 11:09
Dalia Ibelhauptaitė (L. Fisheye nuotr.)
„Labai sunku išrinkti penkis labiausiai man patinkančius filmus, nes skirtingu gyvenimo laikotarpiu žaviesi skirtingais dalykais. Išrinktieji filmai man turėjo asmeninės įtakos ar įkvėpimo, suteikė minčių tam tikrais periodais. Visi jie priverčia jausti ir mąstyti – daryti tai, ko taip dažnai šiais laikais mums trūksta. Galima sakyti, kad šie filmai priverčia mane sustoti ir įsiklausyti“ , – pateikdama savo mėgstamiausių filmų sąrašą sakė režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Faktai, kurių nežinojote apie L. Kravitzo dukterį Zoe (9)

2014 kovo mėn. 21 d. 17:25
Zoe Kravitz filme "Divergentė"
"Acmefilm"
Jei anksčiau apie Zoe Kravitz dažniau buvo kalbama kaip apie garsaus muzikanto Lenny Kravitzo ir aktorės Lisos Bonet dukrą, šiandien jauna mergina jau pati žiba Holivudo padangėje. Iššūkių ekrane nebijančią ir gyvenime drąsiai savo tikslų siekiančią 25-erių Zoe Lietuvos žiūrovai jau nuo kovo 28 dienos išvys naujajame filme „Divergentė“ (angl. „Divergent“).

Iššūkis animacijos meistrams – Tarzano nuogumas (10)

2014 kovo mėn. 21 d. 14:44
Kadras iš filmo "Tarzanas" (nuotr. ACME film)
Lietuvos kino teatrus pasiekė visai šeimai skirta moderni klasikinės „Tarzano“ istorijos interpretacija. Džiunglių tankmėje užsimezgusi istorija apie gorilos užaugintą berniuką papirks stebinančiais ir spalvingais vaizdais bei gražiu, pamokančiu, gerumą ir drąsą skatinančiu siužetu. Animacinis 3D formatu sukurtas filmas „Tarzanas“ buvo filmuojamas naudojant vadinamąją judesio fiksavimo (angl. motion capture) techniką, o pagrindinis herojus buvo sukurtas pagal aktoriaus Kellano Lutzo kūno judesius.

Geriausi visų laikų filmai pagal M. Vitulskį 6 kino juostų rekomendacijos (51)

2014 kovo mėn. 21 d. 12:32
Merūnas Vitulskis
Asmeninio archyvo nuotr.
„Mano kinematografinis supratimas prasideda tuo, kiek mano asmenybė jaučia režisierių ir aktorių eilę vienoje ar kitoje kino juostoje. Neturiu konkretaus žanro, kuris man labiau prie širdies – svarbu, ką filmas nori pasakyti muzika, kokią mintį mintį nori ištransliuoti. Nėra skirtumo, ar tai siaubo, istorinis, fantastinis, komedija ar psichodelinės pakraipos kinas, –  apie pomėgį kinui naujienų portalui DELFI kalbėjo operos dainininkas Merūnas Vitulskis. – Turi sujaudinti mintis ir idėja, visada atkreipiu dėmesį ir į aktorių vaidybą bei dengimus".

Vatikanas atšaukė susitikimą su filmo „Nojaus laivas“ kūrybine grupe (2)

2014 kovo mėn. 21 d. 09:07
Kadras iš fimo "Nojaus laivas"
"Forum Cinemas" nuotr.
Russellas Crowe, naujausio filmo „Nojaus laivas“ (angl. „Noah“) žvaigždė, pasitelkė socialinį tinklą Twitter, į filmo peržiūrą siekdamas pakviesti Romos popiežių Pranciškų.

Iškilmingai atidarytas 19-asis „Kino pavasaris“ (10)

2014 kovo mėn. 20 d. 19:13
Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ketvirtadienio vakarą vyko iškilminga 19-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ atidarymo ceremonija. Į vieną svarbiausių kino renginių Lietuvoje sugūžėjo keli šimtai kviestinių teatro, kino, televizijos pasaulio žvaigždžių.

Prieš J. Gandolfini mirtį kurto serialo dar teks palaukti (2)

2014 kovo mėn. 19 d. 16:33
Jameso Gandolfini kurto linksmo serialo „Taxi-22“ dar teks palaukti – užtruko pagrindinio aktoriaus paieškos, skelbia blog.wenn.com.