Vengrą fotografą Tiborą Galambą į Lietuvą atvedė ne tik meilė fotografijai, bet daug svarbiau – meilė moteriai. Vos kelis mėnesius čia gyvenantis Tiboras jau išmaišė pusę pasaulio: Niujorke dirbo su garsiąja Annie Leibovitz, Edinburge pabaigė fotografijos studijas, Londone, Berlyne ir Budapešte fotografavo aukštąją madą ir reklamas. Paklausus, ar jis turi vietą, kurią vadintų namais, Tibor šyptelėjęs atsako: „Namai yra ten, kur Jolita“.
Tiboras Galambas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Vilniuje mados ir reklamos fotografas netruko įsitvirtinti. Jo darbai pasiekė žymiausių šalies žurnalų redaktorius ir puošia jų viršelius. Tiboras fotografavo Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ fotosesiją. Jis taip pat tapo pagrindiniu, šių metų lapkričio 13 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Kunigo naudą velniai gaudo“ fotosesijos fotogarafu.

Jūsų dėmesiui: išskirtinis interviu su fotografu, kuris inžinieriaus specialybę iškeitė į fotoaparatą, o darbą su Annie Leibovitz – į meilę lietuvei.

Baigęs mokyklą Vengrijoje įstojai mokytis statybų inžinerijos. Kas tave paskatino „rimtą“ profesiją iškeisti į fotografo darbą?

Kaip ir daugelis, baigęs mokyklą nežinojau, ką noriu veikti ateityje. Todėl paklausiau savo tėvų ir pasirinkau „rimtą“ profesiją. Visuomet mėgau konstruoti, todėl statybų inžinerija pasirodė pakankamai tinkamas sprendimas.

Studijuodamas dirbau įvairiose video gamybos ir kūrybos kompanijose, kur susipažinau su daugeliu ryškių kino žvaigždžių ir užmezgiau naudingų kontaktų. Tarp jų – Jessica Chastain, Samas Worthingtonas, Helena Mirren, Ronas Perlmanas. Stebėjausi jų paprastumu ir noru padėti jauniems žmonėms.

Vėliau, persikėlus į Niujorką, šie ryšiai padėjo man gauti darbą kartu su visame pasaulyje garsia fotografe Annie Leibovitz. Ji tuomet fotografavo „Walt Disney“ animacijos studijai. Tos fotosesijos taip stipriai mane paveikė, kad aš nusprendžiau tapti fotografu.

Kodėl mokytis fotografijos nelikai galimybių šalyje Amerikoje? Kuo tave patraukė Škotija?

Po lemtingo darbo Niujorke praėjus keletui mėnesių turėjau grįžti atgal į Vengriją dėl pasibaigusios vizos. Be to, nenorėjau visą laiką dirbti fotografo asistentu, todėl pradėjau ieškoti tinkamų fotografijos kursų Europoje. Vienas mano draugas, tuo metu gyvenęs ir studijavęs Škotijoje, užsiminė, kad Edinburge yra vieni geriausių komercinės fotografijos kursų, taigi nusprendžiau pabandyti.

Universiteto dėstytojams patiko mano darbai ir taip gavau leidimą studijuoti praleisdamas pirmųjų metų kursą. Praėjus trims metams gavau profesionalios fotografijos bakalauro diplomą.

Iš kur semiesi įkvėpimo kūrybai? Ar turi tave inspiruojančių fotografų?

Žaviuosi keletu fotografų, pavyzdžiui Nicku Knightu ar Mertu Alas & Marcus Piggottu, tačiau filmai man daro didesnė įtaką, negu fotografija. Gerai sukurti filmai mane inspiruoja ir aš dažnai randu idėjų fotografijai būtent juose. Labai mėgstu režisieriaus Weso Anderson’o darbus – jo filmuose mane žavi puiki kompozicija.

Paskutinis matytas ir mane labai įkvėpęs filmas buvo naujoji „Pašėlusio Makso“ versija. Kompozicija, vaizdai ir šviesos filme yra tiesiog puikūs, už tai reikia dėkoti operatoriui Johnui Seale.

Daugiausia dirbi su mados fotografija. Ar ji tau labiausiai ir patinka?

Save vadinu mados bei reklamos fotografu. Taip, mados fotografija yra mano mėgstamiausia. Net ir reklaminėse fotosesijoje dažniausiai dirbu su produktais susijusiais su mada, o jeigu ne, bandau mados idėjas stilizuotai pritaikyti projekte.

Ant kurio profesinio laiptelio užlipęs jau galėtum sakyti: taip, aš kažką nuveikiau fotografijos srityje?

Mano tikslai, manau, yra tokie, kaip ir visų – noriu pasiekti tokį lygį, kad pats galėčiau rinktis klientą ir fotografuoti tai, kas man šauna į galvą, nes mano vardas yra garantija, kad darbo rezultatas bus tobulas!

Į Vilnių atkeliavai paskui Škotijoje sutiktą lietuvaitę Jolitą, kuri dabar yra tavo sužadėtinė. Kokia jūsų meilės istorija?

Pačioje pradžioje mūsų su Jolita santykiai buvo darbiniai. Tame pačiame universitete ji studijavo grafinį dizainą, taigi kai pirmą kartą pakviečiau ją į pasimatymą, vienas kitą pažinojome jau pusę metų. O paskui viskas išsirutuliojo labai greitai. Ji dirba dailininke fotosesijose, mūsų santykiai puikūs ne tik buityje, bet ir profesiniame lygmenyje. Mes panašiai mąstome, todėl mus galima vadinti tobula pora.

Lietuvoje gyveni vos kelis mėnesius, kaip jautiesi čia būdamas?

Vilnius yra labai puikus ir mielas miestas, turintis ypatingą šarmą. Mane visuomet traukė dideli miestai, man reikia didelio judėjimo ir geros miesto energijos. Vilnius visa tai turi, tik sumažintą variantą. Kita vertus, atvažiavau čia vasaros pradžioje, taigi iki šiol jaučiuosi lyg atostogaudamas. Galbūt mano nuomonė pasikeis atėjus žiemai? Kita vieta Lietuvoje, kurią esu įsimylėjęs yra Nida. Lietuviškas klimatas taip pat yra tiesiog puikus, čia nei pe karšta nei per šalta.

Gimei Vengrijoje, tačiau iš vienos vietos į kitą krausteisi daug kartų – Niujorkas, Edinburgas, dabar Vilnius. Ar gali pasakyti, kur yra tavo namai?

Tai labai sunkus klausimas, apie tai kaip tik pradėjau mąstyti visai neseniai. Šių metų pradžioje keletą mėnesių dirbdamas praleidau Vengrijoje ir supratau, kad daugiau nebesijaučiu ten kaip namuose. Nesupraskite manęs neteisingai, man patinka ten būti, ten gyvena mano tėvai, tačiau dabar atrodo, kad tai lyg viena iš stotelių mano kelyje. Mobilumas šiame pasaulyje, kuriame dabar gyvename, yra raktas į sėkmę. Todėl aš visuomet esu pasirengęs naujam skrydžiui, naujai užduočiai ar iššūkiui. Vieninteliai daiktai, kurių man reikia yra fotoaparato įranga, kompiuteris ir banko kortelės. O namai yra ten, kur Jolita.

Ar matai čia daug galimybių profesinėje srityje?

Kadangi esu laisvai samdomas, visuomet ieškau galimybių ir manau, kad gerai ieškant gali jų rasti būdamas bet kur. Bendravau su keletu lietuviškų mados žurnalų ir jau turiu šiek tiek darbo ateičiai. Taip pat yra galimybių dirbti Latvijoje ir Estijoje. Kartais vis dar važiuoju dirbti į Jungtines Karalystes ir Vengriją. Pažiūrėsime, kaip per metus čia dirbti seksis Jolitai. Galbūt nauja mūsų kryptis bus Vokietija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mirė serialo „Trys muškietininkai“ žvaigždė Robertas Hirschas (2)

Sulaukęs 93-ejų metų mirė garsus prancūzų aktorius Robertas Hirschas (tikrieji vardas ir...

Kaune prasidėjo didžiausias rudens kino festivalis „Scanorama“

Ketvirtadienį Kaune startavo Europos šalių kino forumas „Scanorama“ . Atidarymo vakarą...

„Stebuklas“ tęsia savo tarptautinę kelionę: artimiausios stotelės – dar du A klasės festivaliai

Toronto kino festivalyje kelionę pradėjusi debiutinė režisierės Eglės Vertelytės tragikomedija...

Filmo „Teisingumo lyga“ recenzija: įtampos nestokojantis garsiausių superherojų susitikimas (10)

2013 metais pradėjęs naują „DC“ komiksais paremtą studijos „Warner Bros.“ kino visatą su...

Mažuoju kino genijumi vadinamam J. Tremblay teko gerokai pasikankinti grimo kėdėje (1)

Jacobui Tremblay dar tik 11, o jis jau gali pasigirti tokia karjera Holivude, apie kokią tik svajoja...

Top naujienos

Diplomai ir sunkus darbas nepadėjo - dabar gelbsti Lenkija, Baltarusija ir nukainoti produktai (13)

Gauna jogurtą paskutinę jo galiojimo dieną ir valgo visą savaitę, drabužių ieško tik dėvėtų...

Siūlo apmokestinti ir didesnes pensijas, o sportuojančius ar šokančius – paskatinti pinigais (235)

Sportuojantys žmonės galėtų mokėti mažiau mokesčių, bet gaunantys didesnes pensijas, prie...

Pas dūstantį vaiką greitoji vyko 40 minučių: jis būtų miręs, jei ne mamos suleistas vaistas (232)

Jei ne prevenciškai šeimos gydytojos paskirtas vaistas, dabar dviejų metų berniukas nebėgiotų...

Lenkų viltis įveikti Lietuvą kursto iškreipta jėgų pusiausvyra (1)

Kaimynai lenkai neslepia: nenumaldomai artėjanti 2019-ųjų pasaulio čempionato atranka – puiki...

Alvydas Jokubatis. Šimtmetį švenčiame su valstybę griaunančiu įsitikinimu (95)

Lietuviai turi kalbėti apie galimą tautos ir valstybės išnykimą, nes būtent iš tokių...

Šimtai tūkstančių Stalino aukų: dienoraščiai atskleidžia šiurpius pasmerktųjų išgyvenimus (330)

Remiantis skirtingais duomenimis, 1937-1938 m. TSRS pateikus politinių kaltinimų buvo areštuota...

„Betsafe – futsal A lygos“ rungtynės: „Baltija“ – VDA

„Betsafe – futsal A lygos“ rungtynės: „Baltija“ – VDA. Tiesiogiai iš Panevėžio.

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (673)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Laužo filmuose apie vikingus rodomus stereotipus: jie gyveno ir Lietuvoje (44)

Gyvosios istorijos entuziastų būrys į šiandienį pasaulį prikelia Baltų Vikingų gyvenimą....

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (93)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...