aA
Lietuvos kino centras skelbia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų konkurso trečiojo etapo filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo rezultatus. Kaip rašoma Lietuvos kino centro pranešime spaudai, iš viso buvo paremta 12 kino projektų, o bendra jiems skirta suma – 999388 eurų.
© DELFI / Andrius Ufartas

Konkurse galėjo dalyvauti ilgametražio vaidybinio, dokumentinio, televizinės meninės dokumentikos bei trumpametražio animacinio filmų projektai. Iš viso konkursui pateikta 20 paraiškų, kurias apsvarstę Kino tarybos nariai finansavimą rekomendavo skirti šiems kino projektams:

„Švelnūs kariai“ (gamintojas VšĮ „Moonmakers“). Tai dokumentinis režisierės Marijos Stonytės filmas apie moteriškumo susitikimą su kieta kareiviška regula ir moters atsidūrimą tradiciškai vyriškoje profesijoje.

„L komanda“ (gamintojas VšĮ „360 laipsnių fimai“). Filmo režisierius Andrius Lekavičius dokumentiniame filme ketina papasakoti apie pirmąjį Lietuvos specialiosios paskirties būrį, 1991-1992 metais tapusį atkuriamos Lietuvos kariuomenės elitu.

„Naujoji Baltijos banga“ (gamintojas UAB „Ultra Nominum“). Tai dokumentinis režisieriaus Audriaus Stonio ir režisierės iš Latvijos Kristine Briede bendras filmas skirtas poetinės dokumentikos pradininkams ir jų ypatingos kino kalbos susiformavimui sovietmetyje.

„Kelionės į Lietuvą“ (gamintojas UAB „Ultra Nominum“). Dokumentiniame režisierės Ramunės Rakauskaitės filme bus nostalgiškai ir šmaikščiai pasakojama apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su sovietine Lietuva, užfiksuotas mėgėjiško kino juostose, fotografijose ar prisiminimuose.

„Tas žodis – Lituanie“ (gamintojas VšĮ „Ketvirta versija“). Dokumentinio režisierės Martinos Jablonskytės-Gelucevičienės filmo idėja − iliustratyviai nupasakoti Lietuvos delegacijos vaidmenį Paryžiaus taikos konferencijos metu 1919 metais.

„Greimas. Varžtų sistema“ (gamintojas VšĮ „Filmų KOPA“). Šiame dokumentiniame režisieriaus Sauliaus Beržinio bus pasakojama apie pasaulinio garso mokslininką ir intelektualą Algirdą Julių Greimą, kurio 100 metų gimimo metines sueis 2018 metais.

„Purpurinis rūkas“ (gamintojas VšĮ „Studija 2“). Tai režisieriaus Raimundo Banionio vaidybinis filmas apie dramatišką pagrindinio veikėjo istoriją pokario Lietuvoje. Filme vystoma tikros ir skaudžios savo žmogiškumu persmelkiančios kaltės ir atgailos tema.

„Corcovado Borealis“ (gamintojas VšĮ „Čiobreliai“). Šiame režisieriaus Karolio Kaupinio vaidybiniame filme bus pasakojama apie tarpukario geografijos profesorių ir jo pastangas įtikinti šalies vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjuryje taip tikintis išgelbėti šalį nuo pražūties.

„Angelų takais“ (gamintojas „Okta“). Tai trumpametražis animacinis režisierės Kristinos Buožytės virtualiosios realybės projektas, kuriame skambant M. K. Čiurlionio muzikai žiūrovas bus perkeltas į autoriaus paveikslų trimatę erdvę.

„Šviesa“ (gamintojas „Doctor Anima“). Animaciniame trumpametražiame režisieriaus Gedimino Šiaulio filme simboliniais vaizdais bus nupasakojamas gimtojo žodžio kelias – knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga bei kova už nepriklausomybę.

„Nijolė. Antanas. Lietuva“ (gamintojas VšĮ „Just a moment“). Tai dokumentinis režisierių Maria Cecilia Reyes ir Sandro Bozzolo filmas apie lietuvių kilmės filosofą, matematiką ir politiką Antaną Mockų ir jo motiną, menininkę Nijolę Šivickas ir jų išgyvenimus atvykus į Lietuvą.

„Europos parkas. Pradžia“ (prod. VšĮ „Dokumentika“). Režisierius Algirdas Tarvydas televizinės meninės dokumentikos filme, pasitelkdamas archyvinius kadrus ketina papasakoti, kokioje politinėje atmosferoje buvo dedami „Europos parko“ įkūrimo pamatai.

Pateikti projektai buvo vertinamos atsižvelgiant į programos prioritetus: Lietuvos valstybinio ir kultūrinio gyvenimo tradicijos atvėrimas šiuolaikinei Lietuvos visuomenei, visų pirma – vaikams ir jaunimui, šios tradicijos kaip neatskiriamos dabarties gyvenimo dalies interpretavimas; Lietuvos, jos istorijos, šių dienų tautos ir valstybės gyvenimo pristatymas pasauliui, kūrybiškos Lietuvos ir pasaulio sąveikos skatinimas; Lietuvos gyventojų ir išeivijos telkimas šiuolaikinės Lietuvos valstybės stiprinimui ir jos paveldo išsaugojimui.

Lietuvos kino centras valstybės atkūrimo šimtmečio konkursą rengia nuo 2015 metų pabaigos. Pirmąjame etape buvo paremtos 15 filmų idėjos, antrame – 15 kino projektų parengiamiesiems darbams. Keturi kino projektai - „Naujoji Baltijos banga“, „Šviesa“, „Angelų takais“, „Tas žodis - Lituanie“ – konkurse dalyvauja nuo pirmojo etapo.

Lietuvos kino centras numato skelbti papildomą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo konkursą, paraiškos bus priimamos nuo gegužės 15 iki gegužės 31 d.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujame filme - buvusiam savo vyrui Johnny Deppui striptizą šokanti Amber Heard

Garsioji aktorių šeima Amber Heard ir Johnny Deppas išsiskyrė dar 2016 metų gegužę, po 18...

Kitas „bondiados“ filmas turės naują režsierių

JAV kino kūrėjas Cary Joji Fukunaga tapo naujo filmo apie slaptąjį agentą Džeimsą Bondą...

Jennifer Garner slapta nuvyko į savo filmo „Teisingumo angelas: Pipirmėtė“ premjerą: klausėsi, ką apie ją kalba žūrovai vaizdo įrašas (1)

Trileryje „Teisingumo Angelas: Pipirmėtė“, kurio premjera mūsų šalies kino teatruose numatoma...

Pasirodė filmo „Kapitonė Marvel“ anonsas, leidžiantis pajusti Brie Larson superherojės jėgą (1)

Kino studija „Marvel“ pagaliau pristatė pirmąjį mokslinės fantastikos veiksmo filmo...

Andrius Žiurauskas apie profesines laimes: viena jų - stiklo šuke pjauti vyrišką pasididžiavimą vienam lietuvių aktoriui

Visuose režisieriaus Emilio Vėlyvio filmuose vaidinęs aktorius Andrius Žiurauskas interviu su...

Top naujienos

Pasakoja apie slaptus bandymus su žmonėmis Rusijoje: instinktyviai dar mėginau įkvėpti (74)

Nepriklausomu informacijos kanalu „Proekt“, prie kurio darbuojasi tiriamąjį darbą dirbantys...

Bene keisčiausiame mieste pasaulyje savaitgalis kainuoja tūkstančius (11)

Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame...

Pirmąją popiežiaus Pranciškaus vizito dieną – netikėtas gestas ir gausios pagyros Lietuvai (1492)

Šeštadienio vakarą baigiasi pirmoji popiežiaus Pranciškaus diena Lietuvoje. Ko gero, svarbiausiu...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (454)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Orai: bus šalta ir lis (1)

Virš Skandinavijos besisukantis galingas žemo slėgio sūkurys į šalį atnešė rudenišką orą....

Nosį pasaulio čempionui sukruvinęs rusas turėjo brangiai sumokėti (48)

Anthony Joshua apgynė savo titulus, svarbiausioje bokso sunkiasvorių dvikovoje nokautavęs...

Kaune piligrimai popiežiaus lauks per naktį – vieni melsis iki ryto, kiti nakvos tiesiog prie scenos (41)

Į Lietuvą atvykęs ir Vilniaus mieste su geros valios žmonėmis susitikęs popiežius Pranciškus...

Darbuotojai pasipiktinę – atlyginimai vėluoja po pusmetį (89)

Pledus, baldinius ir kitokius audinius gaminančios bendrovės „Lanalita“ gamybinio padalinio...

Tokių Prezidento rinkimų Lietuva seniai nematė: Pakso referendumas dėl lito ir kiti nežinomieji (772)

Likus mažiau nei metams iki prezidento rinkimų, prie starto linijos rikiuojasi kandidatai. Nors per...

Ypatingą vaidmenį popiežiaus vizito metu atlikęs 14-metis: iš pradžių tuo nepatikėjau (258)

Nors popiežius Pranciškus jau išvyko nakčiai į Apaštališkąją nunciatūrą, tūkstančiai...