aA
Lietuvos kino centras skelbia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų konkurso trečiojo etapo filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo rezultatus. Kaip rašoma Lietuvos kino centro pranešime spaudai, iš viso buvo paremta 12 kino projektų, o bendra jiems skirta suma – 999388 eurų.
© DELFI / Andrius Ufartas

Konkurse galėjo dalyvauti ilgametražio vaidybinio, dokumentinio, televizinės meninės dokumentikos bei trumpametražio animacinio filmų projektai. Iš viso konkursui pateikta 20 paraiškų, kurias apsvarstę Kino tarybos nariai finansavimą rekomendavo skirti šiems kino projektams:

„Švelnūs kariai“ (gamintojas VšĮ „Moonmakers“). Tai dokumentinis režisierės Marijos Stonytės filmas apie moteriškumo susitikimą su kieta kareiviška regula ir moters atsidūrimą tradiciškai vyriškoje profesijoje.

„L komanda“ (gamintojas VšĮ „360 laipsnių fimai“). Filmo režisierius Andrius Lekavičius dokumentiniame filme ketina papasakoti apie pirmąjį Lietuvos specialiosios paskirties būrį, 1991-1992 metais tapusį atkuriamos Lietuvos kariuomenės elitu.

„Naujoji Baltijos banga“ (gamintojas UAB „Ultra Nominum“). Tai dokumentinis režisieriaus Audriaus Stonio ir režisierės iš Latvijos Kristine Briede bendras filmas skirtas poetinės dokumentikos pradininkams ir jų ypatingos kino kalbos susiformavimui sovietmetyje.

„Kelionės į Lietuvą“ (gamintojas UAB „Ultra Nominum“). Dokumentiniame režisierės Ramunės Rakauskaitės filme bus nostalgiškai ir šmaikščiai pasakojama apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su sovietine Lietuva, užfiksuotas mėgėjiško kino juostose, fotografijose ar prisiminimuose.

„Tas žodis – Lituanie“ (gamintojas VšĮ „Ketvirta versija“). Dokumentinio režisierės Martinos Jablonskytės-Gelucevičienės filmo idėja − iliustratyviai nupasakoti Lietuvos delegacijos vaidmenį Paryžiaus taikos konferencijos metu 1919 metais.

„Greimas. Varžtų sistema“ (gamintojas VšĮ „Filmų KOPA“). Šiame dokumentiniame režisieriaus Sauliaus Beržinio bus pasakojama apie pasaulinio garso mokslininką ir intelektualą Algirdą Julių Greimą, kurio 100 metų gimimo metines sueis 2018 metais.

„Purpurinis rūkas“ (gamintojas VšĮ „Studija 2“). Tai režisieriaus Raimundo Banionio vaidybinis filmas apie dramatišką pagrindinio veikėjo istoriją pokario Lietuvoje. Filme vystoma tikros ir skaudžios savo žmogiškumu persmelkiančios kaltės ir atgailos tema.

„Corcovado Borealis“ (gamintojas VšĮ „Čiobreliai“). Šiame režisieriaus Karolio Kaupinio vaidybiniame filme bus pasakojama apie tarpukario geografijos profesorių ir jo pastangas įtikinti šalies vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjuryje taip tikintis išgelbėti šalį nuo pražūties.

„Angelų takais“ (gamintojas „Okta“). Tai trumpametražis animacinis režisierės Kristinos Buožytės virtualiosios realybės projektas, kuriame skambant M. K. Čiurlionio muzikai žiūrovas bus perkeltas į autoriaus paveikslų trimatę erdvę.

„Šviesa“ (gamintojas „Doctor Anima“). Animaciniame trumpametražiame režisieriaus Gedimino Šiaulio filme simboliniais vaizdais bus nupasakojamas gimtojo žodžio kelias – knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga bei kova už nepriklausomybę.

„Nijolė. Antanas. Lietuva“ (gamintojas VšĮ „Just a moment“). Tai dokumentinis režisierių Maria Cecilia Reyes ir Sandro Bozzolo filmas apie lietuvių kilmės filosofą, matematiką ir politiką Antaną Mockų ir jo motiną, menininkę Nijolę Šivickas ir jų išgyvenimus atvykus į Lietuvą.

„Europos parkas. Pradžia“ (prod. VšĮ „Dokumentika“). Režisierius Algirdas Tarvydas televizinės meninės dokumentikos filme, pasitelkdamas archyvinius kadrus ketina papasakoti, kokioje politinėje atmosferoje buvo dedami „Europos parko“ įkūrimo pamatai.

Pateikti projektai buvo vertinamos atsižvelgiant į programos prioritetus: Lietuvos valstybinio ir kultūrinio gyvenimo tradicijos atvėrimas šiuolaikinei Lietuvos visuomenei, visų pirma – vaikams ir jaunimui, šios tradicijos kaip neatskiriamos dabarties gyvenimo dalies interpretavimas; Lietuvos, jos istorijos, šių dienų tautos ir valstybės gyvenimo pristatymas pasauliui, kūrybiškos Lietuvos ir pasaulio sąveikos skatinimas; Lietuvos gyventojų ir išeivijos telkimas šiuolaikinės Lietuvos valstybės stiprinimui ir jos paveldo išsaugojimui.

Lietuvos kino centras valstybės atkūrimo šimtmečio konkursą rengia nuo 2015 metų pabaigos. Pirmąjame etape buvo paremtos 15 filmų idėjos, antrame – 15 kino projektų parengiamiesiems darbams. Keturi kino projektai - „Naujoji Baltijos banga“, „Šviesa“, „Angelų takais“, „Tas žodis - Lituanie“ – konkurse dalyvauja nuo pirmojo etapo.

Lietuvos kino centras numato skelbti papildomą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo konkursą, paraiškos bus priimamos nuo gegužės 15 iki gegužės 31 d.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Anšlaginio grupės BTS filmo-koncerto „Burn the Stage: The Movie“ recenzija: visa salė su savo dievukais dainavo kartu (8)

Dokumentiniai filmai-koncertai visuomet pritraukia į kino sales minias žmonių, kurie yra...

Į kino teatrus atkeliauja naujausias „Robinas Hudas“: legenda, kurią pažįstame, bet istorija, kurios dar nežinome (7)

Robino Hudo vardą, be abejo, esate bent jau girdėję, tačiau šįkart jūsų dėmesiui – istorija...

„Fantastiniai gyvūnai: Grindelvaldo piktadarystės“ recenzija: įspūdingas sugrįžimas į Hogvartsą (2)

Didžiausio XX amžiaus pabaigos literatūrinio fenomeno „Haris Poteris“ autorė J. K. Rowling...

Filmo „Operacija Overlord“ recenzija: naciai zombiai atrieda atidunda (4)

Vienas sėkmingiausių XXI amžiaus Holivudo prodiuserių J.J. Abramsas kartu su 2013 metais...

Šmaikštus „Žaislų istorija 4“ anonsas užduoda svarbų klausimą (1)

Praėjus daugiau nei 20 metų po pirmosios „Žaislų istorijos“ (orig. „ Toy Story “), mylimi...

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (33)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (2)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (8)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (2)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (1)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (417)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (15)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (169)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Iš emigracijos grįžusi Rasa pirmą Lietuvoje uždirbtą algą išleido maistui (140)

Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Ingai Stumbrienei - karūna Lietuvoje: esu įkvėpta jos drąsos (78)

Šį penktadienį renginių ištroškusius ir nuo darganos pavargusius Vilniečius studija "I'M...