aA
Šiandien paskelbti 2016 m. ES programos „Kūrybiškos Europos“ MEDIA paprogramės schemos „Projektų rinkiniai“ rezultatai. Šia schema finansuojamos įmonės pajėgiančios vienu metu vystyti bent tris tarptautinį platinimo potencialą turinčius audiovizualių (vaidybinius, dokumentinius, vaikų ir animacinių filmų bei TV ir interaktyvių kūrinių) projektus. Buvo pateiktos 124 paraiškos iš 21 šalies. Tinkamomis pripažintos 116 paraiškų, o finansavimas skirtas 74 įmonėms, tarp kurių viena įmonė iš Lietuvos - VšĮ „Uljana Kim ir Ko“ studija. Visa skirto finansavimo suma sudaro - 12.491.675 eurų.
Uljana Kim
© DELFI / Tomas Vinickas

Ką tik paramą gavusiame projektų rinkinyje garsių Lietuvos režisierių nauji projektai: Kristijono Vildžiūno „Dainos lapei“, net du Audriaus Stonio dokumentiniai projektai – „Aš galiu kalbėti“ ir „Kitoje pasaulio pusėje“ bei jauno režisieriaus Tomo Vengrio filmas „Tėvynė mūsų“.

Filmas „Tėvynė mūsų“ - tai pasakojimas apie smalsaus dvylikamečio sudėtingą kelią į savo nepriklausomybę. Ką reiškia užaugti? Ką reiškia būti laisvu, nepriklausomu? Vidinis noras siekti laisvės - fizinės, religinės, tautinės ar kultūrinės - yra universalus žmonijai. Visi norime būti laisvi, o ypač dvylikametis filmo herojus. Šis filmo projektas jau yra apdovanotas Talino „Baltic Event“ koprodukcijų mugėje bei Europos Tarybos fondo „Eurimages“ specialiuoju apdovanojimu „Clear Light“.

Naujas A. Stonio filmas „Aš galiu kalbėti“ pasakos apie labai kompleksišką ir atsargų procesą atgaivinti gebėjimą kalbėti tiems žmonėms, kurie jį prarado. Ir tuo pačiu gilinsis į Lietuvos atvejį, kai po tamsiausių laikų vis dar pereiname panašias ar dar sudėtingesnes ir kompleksiškas gijimo procedūras, kad galėtume pagaliau garsiai pasakyti: „Aš galiu kalbėti“. Kitas A. Stonio filmas „Kitoje pasaulio pusėje“ apie kitoje pasaulio pusėje Urugvajuje surastą keistą folklorinių šokių kolektyvą, kuris ant istorinės Montevideo Cerro kalvos desperatiškai ir užsispyrusiai bando išsaugoti ir auginti likučius lietuviško nacionalinio kultūrinio-istorinio identiteto.

Kolektyvo vadovas tikras urugvajietis, daugelis „lietuvių“ šokėjų neturi nei lašo lietuviško kraujo. Jų šokami šokiai labai menkai primena autentiškus lietuviškus liaudies šokius, bet jų tikėjimas ir nenugalimas romantizmas užburiantis. Naujame K. Vildžiūno filme „Dainos lapei“ - Orfėjo ir Euridikės mito motyvais paremta istorija vystysis sapnų pasaulyje ir postsovietinio letargo apimtoje Lietuvos provincijos realybėje.

„Studio Uljana Kim“ - kino gamybos kompanija, įkurta 1997 m. Vilniuje. Ši kompanija pirmą kartą pateikė paraišką „MEDIA“ programai pilno metro filmo „Aš esi tu“ (rež. K.Vildžiūnas) vystymo paramai gauti 2002 m. ir tai buvo, apskritai, pirmoji paraiška iš Lietuvos.

Pasaulinė filmo premjera įvyko 59-ajame tarptautiniame Kanų kino festivalyje, programoje „Ypatingas žvilgsnis” (pranc. Un Certain Regard) 2006 m. Tais pačiais metais (2006 m.) „Studio Uljana Kim“ gavo finansavimą projektui „Kai apkabinsiu tave“, kuris laimėjo 8 nacionalinius apdovanojimus Lietuvos kino apdovanojimuose 2011 m. Kitas kompanijos projektas „Lošėjas“ (rež. I. Jonynas) gavo MEDIA paramą 2009 m. Filmas buvo pastebėtas bei pripažintas didžiuosiuose tarptautiniuose kino festivaliuose.

2011 m. „Studio Uljana Kim” gavo MEDIA paramą iš „Projektų rinkiniai“ schemos ir tai buvo pirmasis lietuviškas projektas finansuotas iš šios schemos. Šį projektų rinkinį sudarė rudenį Lietuvos kino ekranuose pradedamas rodyti rež. K. Vildžiūno filmas „Senekos diena“, taip pat jau parodytas rež. A. Stonio „Kenotafas“ bei vis dar vystomas rež. A. Matelio filmas „Odisėja. R. ir J.“

Daugiausiai sėkmingų projektų pateikė Prancūzijos (16 finansuotų iš 25pateiktų), Didžiosios Britanijos (7 finansuoti iš 15 pateiktų), Vokietijos (8 finansuoti iš 14 pateiktų) bei Belgijos (7 finansuoti iš 10 pateiktų) įmonės. Taip pat po vieną projektų rinkinį vystys įmonės iš Austrijos, Italijos, Čekijos respublikos, Estijos, Liuksemburgo ir Graikijos. Šios schemos finansavimo sėkmės procentas – 60 %. Išsamią rezultatų statistiką rasite čia: http://eacea.ec.europa.eu/creative-europe/selection-results/media-slate-funding-2016-call-eacea192015_en . Kitas paraiškų terminas šiai projektų rinkinių schemai numatomas 2017 m. vasario mėn.

„Kūrybiška Europa“ yra Europos Sąjungos programa, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti. „Kūrybiškos Europos“ biuro MEDIA skyrius, įsikūręs Lietuvos kino centre, yra atsakingas už kino ir audiovizualiniam sektoriui skirtos paprogramės „MEDIA“ viešinimą ir nemokamas konsultacijas teikiantiems paraiškas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Filmo „Parazitas“ recenzija: dar vienas šedevras iš Pietų Korėjos

Padovanojęs mums vieną geriausių 2000-ųjų Pietų Korėjos trilerių „Prisiminimai apie...

Filmo „Džiumandži: kitas lygis“ recenzija: pamatęs juostą supratau, kaip aš klydau (1)

Netikėtai tapęs finansiškai sėkmingu kino hitu, kuriam pavyko visame pasaulyje užsidirbti beveik...

Filmo „Srovių karas“ recenzija: ar išėjus iš kino salės juostą rekomenduočiau draugams? Turbūt, kad ne

Dar 2017 metais turėjęs pasiekti kino ekranus, tačiau dėl didelio skandalo su prodiuseriu Harvey...

Filme „Zombi vaikas“ – tikra istorija apie gyvuosius numirėlius ir vudu magiją

Gyviems numirėliams nuo 1930-ųjų karaliaujant didžiuosiuose ekranuose, prancūzų režisierius...

Įspūdingus vaizdus ir skrydį oro balionu filme „Aeronautai“ papildys netikėti garsai: iššūkis buvo išrasti, kaip „skamba“ oras

Statant filmus jų kūrėjams tenka gausybė iššūkių ir kai kurie jų būna išties neįtikėtini....

Top naujienos

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (66)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (80)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (4)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Prireikė visų 12 raundų, bet Joshua atsiėmė čempiono diržus iš Ruizo (14)

Šeštadienį Saudo Arabijos sostinėje Rijade įvyko viso bokso pasaulio ilgai laukta dvikova tarp...

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (187)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Vilniuje pusiausvyros netekęs pėsčiasis atsidūrė gatvėje ir buvo mirtinai partrenktas (67)

Šeštadienio vakarą Vilniuje žuvo pėsčiasis . Nelaimė įvyko pačioje Laisvės pr. pradžioje....

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (993)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Mitais ir baimėmis apipintas vėžys: gydytojai atsakė į 10 pagrindinių klausimų (19)

Nors atrodo, kad apie vėžį žinome labai daug, gydytojams vis dar neretai tenka susidurti su...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (30)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...