Antradienį Šventosios pajūryje liepsnojo čia įrengti laikinieji statiniai – prie senojo molo filmuota kino filmo “Štiortebekeris” scena. Tačiau prieš tai gaisrą gesinti iš anksto pakviestiems ugniagesiams teko gerokai pasijaudinti.
Filmo “Štiortebekeris” dekoracijos Šventosios pajūryje ('Vakarinės Palangos" nuotrauka)
Pasiglemžė liepsna

Šventosios paplūdimyje prie senojo molo prieš pusantro mėnesio ėmė dygti filme vaizduojamo Vizbio kaimo dekoracijos – aštuoni mediniai žvejų gyvenvietės pastatai šiaudiniais stogais. Vakar visus juos pasiglemžė liepsnų liežuviai – čia filmuota gaisro minėtame kaime scena.

Pradžioje užsidegė vienas Vizbio kaimo pastatas, vėliau – antras, galiausiai suliepsnojo visas kaimas. Pasak prodiuserio V.Urbono, siekiant išvengti galimų netikėtumų, gaisrą organizuoti ir kontroliuoti pasamdyti specialistai. “Galiu pasakyti vaizdingai – dujinės viryklės liepsnos dydį galima reguliuoti. Taip pat bus ir čia”, - “Vakarinei Palangai” teigė R.Urbonas.

Beje, po kelių dienų Šventojoje bus kuriama ir kita filmo scena – Štiortebekeris atplaukia į Vizbio kaimą, tačiau šį randa sudegusį. Pagal scenarijų gaisro metu žūva ir minėto pirato draugas.

Sukėlė abejonių

Pagal scenarijų numatytas gaisras sukėlė nemažą galvos skausmą kurorto ugniagesiams, nes būtent jie buvo paprašyti užgesinti liepsnas, pasibaigus filmavimui.

Antradienį po pietų į filmavimo aikštelę įvertinti situaciją nuvykęs Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas E.Stalmokas “Vakarinei Palangai” teigė neįsivaizduojąs, kaip viskas turėtų vykti.

“Filmo kūrėjai nori, kad užsidegtų visas kaimas, tačiau tokiu atveju “fejerverkas” būtų didesnis nei tuomet, kai degė garsusis Kurhauzas. Nors tai tik dekoracijos, bet vis dėlto – aštuoni mediniai pastatai, o medis lengvai dega. Gali įvykti neprognozuojami dalykai. Be to, nežinau, ar tai suderinta su Aplinkos apsaugos agentūra”, - laikraščiui teigė E.Stalmokas.

Gaisrą imitavo

Paklaustas apie galimybę reguliuoti liepsnų dydį, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas teigė, jog užsidegus medžiui bei šiaudams tai padaryti gali ir nepavykti. Vėliau ugniagesiai ir filmo kūrėjai vis dėlto susitarė – filmuojant gaisrą dekoracijos buvo apipiltos specialiu skysčiu, kuris neleido liepsnoms patekti į pastatų vidų. Taip nuspręsta imituoti gaisrą. Į filmavimo vietą iš anksto atvyko du ugniagesių automobiliai, dar 87 darbuotojus, galinčius padėti malšinti liepsnas, parūpino filmo kūrėjai.

Išeitų, kad suderino

Apie tai, ar išduotas leidimas “gaisrui” pajūryje, “Vakarinė Palanga” pasiteiravo kurorto aplinkosaugininkų. Vyriausiais valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius V.Dermeikis teigė, jog specialiai gaisrui leidimas neduotas, bet filmuoti minėtoje teritorijoje leista. “Aš suderinau filmavimą, išeitų kad ir gaisrą”, – sakė specialistas. Vis dėlto V.Dermeikis pripažino, kad, net norint pajūryje susikurti laužą, reikia gauti specialų leidimą, o jis išduodamas tik tuomet, jei tinkamai pasirūpinama gamtos apsauga. Vienas iš reikalavimų – kad ugnis būtų kuriama ne tiesiai ant smėlio, o ant nedegios medžiagos, pavyzdžiui, skardos.

Naudotos pigios medžiagos

Pasak “Baltijos filmų grupės” direktoriaus bei prodiuserio R.Urbono, filmui dekoracijas pastatyti padėjo įmonė “Telšių ranga”. “Tai – laikini statiniai, tad įrengti juos pajūryje sunkumų nekilo, juo labiau kad tokiomis sąlygomis filmuojame ne pirmą kartą. 1999 m. Šventojoje statėme juostą “Elzė iš Gilijos”, - kalbėjo R.Urbonas.

“Baltijos filmų grupės” direktorius pabrėžė, kad medinės konstrukcijos, apkaltos plokštėmis ir apdailos medžiagomis, bei stogams naudoti šiaudai ir skiedros – pigios medžiagos, todėl Vizbio kaimą įrengti nekainavo itin brangiai. Dekoracijoms Šventojoje, pasak R.Urbono, prireikė apie 200 tūkst. litų.

Galėtų likti?

Pastebėję paplūdimyje ant smėlio išdygusius statinius praeiviai, pasak R.Urbono, reaguodavo labai įvairiai. “Kai kurie juokavo, jog čia atsirado antros Rumšiškės, kiti svarstė, ar tik nebus nauja kavinė. Bet niekas nesipiktino, juo labiau kad apie tai, jog šie statiniai yra tik laikini, informuoja specialiai iškabintos lentelės su užrašais.

Prašymų parduoti minėtas dekoracijas filmo statytojai teigė nesulaukę, tačiau ne kartą teko išgirsti praeivių nuomonę, kad senovinės sodybos paplūdimyje galėtų likti visam laikui – tai esą būtų įdomus objektas turistams. Kai kurie svarstė, ar nevertėtų čia įrengti kavinę.

Vaikščioti neleidžia

Net kai nedirbama, po tariamo Vizbio kaimo teritoriją praeiviams vaikščioti draudžiama, tvarką čia prižiūri keletas policijos pareigūnų. “Tokių priemonių imamės todėl, kad teritorijoje yra ne vienas smulkus daiktas, kurį reikia saugoti. Be to, labai svarbu, jog nė viena dekoracija nebūtų perkeliama į kitą vietą. Tarkime, jei koks praeivis pajudintų statinę, kuri pateko į kadrą ankstesnio filmavimo metu, statant kitas scenas jau būtų blogai”, - kalbėjo R.Urbonas.

Tačiau nusifotografuoti senovinių sodybų fone, pasak “Baltijos filmų grupės” direktoriaus, gali visi norintys. “Nors, kiek žinau, užsienyje filmų statytojai to daryti neleidžia, bet mes neprieštaraujame – kas atsitiks, kad žmonės nusifotografuos”, - teigė prodiuseris.

Teko perkelti

R.Urbonas pripažino, jog Šventojoje norėta statyti ir daugiau dekoracijų, kadangi čia filmuoti planuota daugiau scenų. “Tačiau dalį jų teko perkelti į Rusnę – ten įrengtos Hamburgo ir Kopenhagos dekoracijos, taip pat – burinis laivas”, – sakė R.Urbonas.

Filmo kūrėjų planus pakoregavo privačių sklypų Šventojoje savininkai, nesutikę jiems priklausančioje žemėje statyti uosto dekoracijų. Dar kovą leidimo filmuoti į kurorto Savivaldybę kreipęsi “Baltijos filmų grupės” atstovai nurodė norį vieną filmavimo aikštelę įrengti Šventosios uosto ekvatorijos krantinėje – Hamburgo bei Kopenhagos uostus vaizduojančias laikinas dekoracijas, sudarytas iš keleto namų fasadų su vieno namo interjeru. Kitą filmavimo aikštelę – egzekucijos vietą – norėta pastatyti priekopėje, priešais uosto akvatorijos krantinę.

Tačiau būtent šių planų Šventojoje kūrėjams teko atsisakyti ir persikelti į Rusnę. Beje, kaip anksčiau “Vakarinei Palangai” teigė R.Urbonas, buvo planuota burinį laivą kaip dekoraciją Šventojoje laikyti ir Žvejų šventės metu.

Kepė paršelius

Šventojoje filmavosi mažiau nei dešimt aktorių, tačiau aptarnaujančio personalo buvo apie pusantro šimto.

Klaipėdoje apsistoję filmo kūrėjai bei aktoriai mūsų kurorte darbavosi keturias dienas – čia buvo nufilmuotos scenos, kaip į Vizbio kaimą atplaukė piratai, vestuvės, kuriose Štiortebekeris – tik stebėtojas. Beje, stebintieji filmo kūrimo eigą galėjo pasigrožėti ir vaizdais, kuomet ant laužo buvo kepami paršeliai.

Šventajai - reklama

“Vakarinės Palangos” kalbintas Šventosios seniūnas R.Litvinas teigė, jog filmo kūrėjai nepatogumų šventojiškiams nesudarė. “Nekilo jokių problemų – laikinieji pastatai pajūryje labai gražiai “įsipaišė”į aplinką”, - sakė seniūnas.

Anot R.Litvino, išvydę medinius statinius poilsiautojai teiraudavosi, kas vyksta pajūryje, o vietos gyventojai žinojo, jog prie senojo molo bus statomas filmas, tad nesistebėjo dekoracijomis paplūdimyje.

Pasiteiravus kokios naudos iš to, jog pajūryje leista įrengti filmavimo aikštelę, turės Šventoji, R.Litvinas nurodė reklamą. “Šventojoje statomas filmas, tad gyvenvietės vardas ne kartą plačiai nuskambėjo”, - įsitikinęs seniūnas.

Baigs liepą

Vaidybinį filmą “Štiortebekeris” kuria UAB “Baltijos filmų grupė” kartu su Vokietijos kompanija “Bavaria Film”. Režisieriaus Migelio Aleksanderio juosta – nuotykinė istorinė drama, vaizduojanti vieną iš garsiausių viduramžių piratų Štiortebekerį, gyvenusį 14 amžiuje ir puldinėjusį vokiečių bei danų laivus.

Iš viso filme numatyta per 40 vaidmenų, 12 iš jų skirta mūsų šalies aktoriams. Piratą K.Štiortebekerį vaidina Kenas Dukenas.

Minėtas filmas statyti pradėtas gegužę Trakuose, vėliau veiksmas perkeltas į pajūrį – Nidą, Klaipėdą bei Šventąją. “Štiortebekeris” bus baigtas kurti liepos pabaigoje.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Filme „12 stipriausių“ – tikra, bet mažai žinoma istorija, kas slapta vyko iškart po rugsėjo 11-osios (5)

2001 m. rugsėjo 11 d. 8:46 val. vietos laiku į šiaurinį Pasaulio Prekybos Centro bokštą Niujorke...

Filmo „Somalio piratai“ recenzija: minusų daugiau nei pliusų (3)

2015 metais pasirodžiusios ne itin didelį pasisekimą sulaukusios komedijos „Bronza“ kūrėjas...

Filmo „Vandens forma“ recenzija: rimtas Guillermo del Toro pereiškimas „Oskarui“ (2)

Už 2006 metais pasirodžiusį neužmirštamą „Pano labirintą“ dviems „Oskarams“ nominuotas,...

Komedija „Aš Žvaigždė“ pašieps lietuvišką pramogų pasaulį: žiūrovai išvys daugybę neįprastai besielgiančių įžymybių (9)

Tikrą emocijų audrą Lietuvos muzikos padangėje įspūdingu klipu sukėlę M. Stonkus ir...

Spielbergo dramos „Valstybės paslaptis“ scenaristai: norėjome parodyti, kaip žmonėms meluoja prezidentai (3)

Sausio 26 dieną Lietuvos kino teatruose įvyks ypatinga premjera – didžiuosiuose ekranuose...

Top naujienos

Apskaičiavo, kas bus Lietuvoje po penkerių metų (626)

Gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tampa grėsmingas. Naujausiais duomenimis, dėl...

Užsieniečių darbas Lietuvoje: kur ir už kiek dirba (212)

Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos darbininkų Lietuvoje kai kurios įmonės laukia...

Prezidentės patarėjas: lenkų mažumos klausimas neturi užgožti strateginių tikslų su Lenkija (42)

Lenkų tautinės mažumos klausimas nebus esminis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikime ir jis...

Buvusio Janukovyčiaus apsauginio pasakojimas: Ukrainos teritorijoje – Rusijos sraigtasparniai (142)

Buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apsaugos darbuotojas, Valstybės apsaugos...

Chaosas Europoje: galinga audra vartė medžius, sunkvežimius, plėšė namų stogus žuvo 9 žmonės (1)

Šiaurės Europoje ketvirtadienį siaučiant uraganiniams vėjams žuvo mažiausiai devyni žmonės,...

„Ikea“ valdo 15 tūkst. ha – 0,7 proc. Lietuvos miškų (58)

Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“ per pastaruosius 12 mėnesių valdomus...

Netikra naujiena apie Karoblį: išplatinti ir laiškai su kenkėjiška programa (11)

Ketvirtadienio vakarą įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt ir paskelbus išgalvotą žinią apie...

Ar kada susimąstėte, kuo pavirsta kebabų kioske atlikęs aliejus

Aliejaus perdirbimas – puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys. Iš surinkto panaudoto aliejaus...

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja rekordo link, atnaujinta 06.59 (297)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po Panevėžio „Regitros“ skandalo: noriu, kad ir LRT atsakytų į klausimus (3)

Pastaruoju metu plačiai nuskambėję skandalai dviejose valstybės valdomose įstaigose „ Regitra...