Nuo 1974 metų Franciso Fordo Coppolos (Fransiso Fordo Kopolos) nominacijų, kurios buvo paskirtos už "Krikštatėvį II" (Godfather: Part II) ir "Pokalbį" (The Conversation), S. Soderberghas yra pirmasis režisierius, gavęs dvi Režisierių gildijos nominacijas. F. F. Coppola apdovanojimą gavo už "Krikštatėvį II".

2000-ųjų nominacijas paskelbė Stevenas Spielbergas (Stivenas Spilbergas), kuris pats yra gavęs tris Režisierių gildijos apdovanojimus.

Kiti nominuotieji yra Cameronas Crowe (Kameronas Krou), režisavęs filmą "Per žingsnį nuo šlovės" (Almost Famous), Ridley Scottas (Ridlis Skotas), sukūręs "Gladiatorių" (Gladiator) ir Angas Lee (Angas Li), režisavęs "Tigrą ir drakoną" (Crouching Tiger, Hidden Dragon).

Visi šie filmai sekmadienį vakare buvo apdovanoti "Auksiniais gaubliais". S. Soderberghas už abu savo filmus buvo nominuotas geriausio režisieriaus kategorijoje, bet "Auksinis gaublys" atiteko A. Lee.

Per 53 metus, kai Režisierių gildija teikia savo apdovanojimus, visi šios premijos laureatai, išskyrus keturis, tapo ir "Oskarų" laimėtojais.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją