Rugpjūčio 20 d., 17 val., „Skalvijoje“ rengiama atvirų durų diena, kurios metu kinu besidomintys vyresnių klasių moksleiviai ne tik išvys bendraamžių sukurtus trumpametražius filmus, bet ir galės pabendrauti su Akademijos dėstytojais.

Kino režisieriai Giedrė Beinoriūtė bei Tomas Smulkis, kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė išsamiai pristatys 2 metus trunkančias „Skalvijos“ kino akademijos programas – dokumentinio bei vaidybinio kino, supažindins su būsimųjų SKA studentų laukiančiomis naujovėmis ir mielai atsakys į rimtus bei ne visai rimtus klausimus. Be minėtų kino profesionalų, „Skalvijos“ kino akademijoje moksleiviams dėstys ir kino režisierė Janina Lapinskaitė, operatorius Vaidotas Digimas bei kt.

„Per „Skalvijos“ kino akademijos paskaitas supratau, kodėl žmonės mėgsta kiną ir kaip jis atsirado, sužinojau apie įvairiausius kino istorijos tarpsnius, atradau nemažai puikių režisierių, apie kuriuos net nebuvau girdėjęs. O kur įvairiausios kūrybinės užduotys, darbas su profesionalia technika, patirtis su žymiais režisieriais. Būtent dėl SKA aš ir pamilau kiną“, – įspūdžiais iš studijų Akademijoje dalijosi neseniai dokumentikos programą čia baigęs Robertas Borkowski.

Pasak buvusio SKA studento, Akademijoje susirenka drąsių idėjų ir begalinio noro kurti kupini žmonės. Tuo Akademijos atvirų durų dienos dalyviai galės įsitikinti patys, pasižiūrėję nuotaikingus SKA studentų filmus iš jau 4-osios vasaros kino stovyklos.

Po internsyvių filmavimų Nidos meno kolonijoje bei pajūrio ir gamtos apsuptyje jaunieji kino kūrėjai pristatys du filmus apie paskutinę atostogų dieną. Jie patys kūrė filmų scenarijus, patys padedami kino režisierių Giedrės Beinoriūtės ir Marato Sargsyan žymėjosi kadruotes ir planuotes, patys filmavo, vaidino, režisavo bei montavo.

Pasišovusius prisijungti prie SKA studentų gretų moksleivius SKA kviečia registruotis iki rugsėjo 1 d. Registracija vyksta e. paštu akademija@skalvija.lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją