Dviejų JAV kino meno akademijos "Oskarų" laureatas R. Beningni šįkart pristato žiūrovams klasikinės savo tautiečio Carlo Collodi 1883 m. parašytos pasakos vaikams "Pinokis" (Pinocchio) interpretaciją.

Kaip rašo laikraštis "The Hollywood Reporter", Italijos kinematografininkų asociacija šį filmą išrinko oficialiu pretendentu į "Oskarus" geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Ekspertai neatmeta naujo precedento galimybės skirstant JAV kino meno akademijos nominacijas. 108 minučių trukmės italų filmas pretenduos į "Oskarus" už geriausią filmą užsienio kalba, o nedaug kuo besiskiriantis anglų "Pinokio" variantas galės būti pristatytas kitų kategorijų apdovanojimams.

Kalėdoms kino kompanija "Miramax Films" išleidžia į ekranus dubliuotą filmo versiją. Kaip prisipažino pats R. Beninjis, po keleto bandymų jis nesiryžo pats kalbėti angliškai kadre ir paprašė surasti jam dublerį.

Kaip jau įprasta R. Beninjo filmuose, jis vienas - keliuose asmenyse: scenarijaus autorius, režisierius ir pagrindinio vaidmens atlikėjas. R. Beningni teigimu, šis filmas yra jo asmeninis, autorinis C.Collodi teksto perteikimas, tad filme neverta ieškoti pažodinio sutapimo su originalu.

Filme, kurio biudžetas viršija 50 mln. JAV dolerių, yra daug specialiųjų efektų ir masinių scenų.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės