aA
Antradienį kino centre "Pasaka" startuoja "Vokiško kino dienos". Į atidarymą pristatyti vokiškos komedijos "Oh Boy" į Vilnių atvyko pagrindinio vaidmens atlikėjas, aktorius Tomas Schillingas.
Tomas Schillingas
Tomas Schillingas
© DELFI / Tomas Vinickas

Lietuvoje vieši ne pirmą kartą

Geothes instituto vadovė Johanna M. Keller džiaugėsi galėdama supažindinti žiūrovus ne tik su "Vokiečių kino programa", bet ir su garsiu svečiu iš Berlyno.

"Vokiškų filmų rodymas jau tapo tradicija. Džiaugiamės, kad kino programą šiais metais sudarė Geothes institutas, Austrijos ir Šveicarijos ambasada. Berlynalės festivalis pasibaigęs, "Kino pavasaris" dar tik artėja, o mes norime pristatyti vokiškus filmus, kurie bus rodomi Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje ir Neringoje", - pasakojo J.M. Keller.

Festivalyje dalyvaus įvairūs svečiai, specialiai į Lietuvą atvykstantys pristatyti savo filmų. Antradienį filmo "Oh Boy" pristatyme dalyvauja jau minėtasis svečias T. Schillingas, atvykęs į Vilnių iš Berlyno.

"Oh Boy" žvaigždė džiaugėsi vėl galėdamas būti Vilniuje. Prieš porą metų T.Schillingas jau buvo lankęsis Lietuvoje ir parsivežė iš mūsų šalies pačius gražiausius prisiminimus.

"Prieš porą metų jūsų šalyje filmavausi juostoje "Mūsų mamos, mūsų tėvai". Dabar tipiška diskutuoti apie Vokietijos tamsiąsias puses, prisiminti Antrąjį pasaulinį karą. Tai, žinoma, teisinga, tačiau tai daroma tamsiu tonu. Lietuvoje kuriamas filmas buvo sukamas su kitokia nuotaika. Filmas apie penkis jaunus žmonės, kurie turi žygiuoti į Rusiją. Šis filmas buvo svarbus indėlis atkuriant Vokietijos istoriją be jokio gailesčio ir pagražinimų. Lietuvos kraštovaizdis suteikė galimybę atkurti realijas, vykusias Lietuvoje, Rusijoje, Ukrainoje, ir net pačiame Berlyne, - pasakojo vokietis. - Pavyzdžiui, Užupio fone buvo atkurtas Kursko mūšis."

Komedija - ne tipiškas vokiškas filmas

Tuo tarpu "Vokiško kino dienose" aktoriaus pristatomas juodai baltas filmas "Oh Boy" nėra būdingas tipiškas vokiškas filmas.

"Jis pastatytas mano gero bičiulio. Nors juostoje pasakojama istorija vyksta Berlyne, jame skamba ne elektroninė muzika, bet džiazas. Tai taip pat, manau, prisidėjo prie šviesaus filmo "Oh Boy" sėkmės, - neabejojo juostą Lietuvoje pristatantis aktorius. - Šis filmas visuose pasaulio kampeliuose priimamas labai šiltai. Tai netipiškas vokiškas filmas. Paprastai vokiečiai nepriima humoro, į situacijas reaguoja rimtai. O šioje juostoje viskas pateikiama labai šviesiai, linksmai."

Austriški ir šveicariškis darbai

Trečius metus vykstantis festivalis šiais metais gerokai išsiplėtė po savo vėliava priimdamas ne tik vokiškus, bet ir austrų bei šveicarų filmus.

Šiais metais "Vokiško kino dienos" vadovaujasi šūkiu: "Pažiūrėk". Organizatoriai rekomenduoja pažiūrėti trijų skirtingų kūrybinių šalių pajėgų indėlį.

Organizatoriai išskiria filmą "Siena" (Die Wand), pastatytą pagal garsų austriškos literatūros bestselerį. Juostoje pasakojama istorija, kaip moteris su bičiuliais iškeliauja į kalnus, tačiau vieną dieną draugai dingsta, o ji nuo pasaulio tampa atitverta stiklinės sienos. Su ja lieka tik šuo, karvė ir katė.

Taip pat rekomenduojamas ir austrų filmas "Sunaikink tėvą" (Das Vaterspiel). Pavadinimas sufleruoja pagrindinę filmo temą - sūnaus santykius su savo tėvu. Juostoje aktuali ir lietuviška linija. Herojus vyksta į Niujorką prižiūrėti bičiulio senelio, kuis slepiamas rūsyje nes bando išvengti atsakomybės už žydų žudynes.

Vilniuje "Vokiškų filmų dienų" programa bus rodoma "Skalvijoje", "Pasakoje" ir Šiuolaikiniame meno centre (ŠMC).

Vokiškai kalbančiose šalyse dokumentinio kino žanras turi solidžias tradicijas ir garsina regiono kinematografininkus. Vasario 27 – kovo 3 d. ŠMC kino salėje pristatomi dokumentiniai filmai ir Austrijos bei Vokietijos trumpametražiai filmai iš „Vokiško kino dienų“ programos.
Corinnos Belz darbas „Gerhardas Richteris tapo“ („Gerhard Richter Painting“, 2011), praeitais metais pelnęs Vokietijos kino premiją kaip geriausias dokumentinis filmas, iš arti pristato ŠMC parodų žiūrovams jau pažįstamą garsųjį 81 metų dailininką. Jo kūrybos proceso nėra tekę stebėti nei meno istorikams, nei artimiausiems draugams, nekalbant jau apie žiniasklaidą. Tačiau 2009-aisiais, kurdamas didelių abstrakcijų ciklą, menininkas į savo dirbtuves įsileido kinematografininkę C. Belz, kuri užfiksavo, kaip G. Richteris eskizuoja ir tapo, kaip stebi ir apibūdina savo paveikslus, perdirbinėja juos, o kartais – sunaikina ir vėl pradeda iš naujo.

Menininkų pamėgtam miestui skirta kino prodiuserio ir režisieriaus Hubertuso Siegerto dokumentinė juosta „Berlynas Babilonas“ („Berlin Babylon“) dėmesingai nagrinėja po Berlyno sienos griūties prasidėjusį miesto augimą, kurio įkarštį autorius prilygina Babilono bokšto statyboms. H. Siegerto darbas – tai ilgalaikių stebėjimų rezultatas, filmas buvo kuriamas nuo 1996-ųjų iki 2001-ųjų, o keliose vietose apima ir senesnę archyvinę medžiagą. Filmo garso takelį sukūrė industrial grupė iš Berlyno „Einstürzende Neubauten“.

ŠMC kino salėje pristatomos ir dvi Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalio konkursinės programos. Šis festivalis yra seniausias pasaulyje tokio tipo renginys, gyvuojantis nuo 1954-ųjų, be to, gerai žinomas ne tik kino, bet ir šiuolaikinio meno kūrėjams – jame savo filmus yra pristatę Deimantas Narkevičius, Laura Garbštienė ir kiti menininkai. Pirmosios 2012 m. Vokietijos trumpametražių filmų konkurso programos akiratyje – šokis, performansas ir šou. Programos „Pakartotinis vizitas VDR“ dėmesio centre – Vokietijos Demokratinės Respublikos istorija, atsispindinti Vokietijoje gyvenančių kinematografininkų ir menininkų filmuose. Jie nagrinėja menininkų, sportininkų ir inteligentų vaidmenį VDR, daugiausia leisdami kalbėti dokumentams bei liudininkams.

Austrijos trumpametražių filmų programą sudaro filmai, nominuoti 2013 metų Austrijos kino apdovanojimams „Geriausio trumpametražio filmo“ kategorijoje. Juose atskleidžiamos šių dienų socialinės problemos, pasakojama austro, svajojusio tapti nacių diktatoriumi, animacinė istorija, nagrinėjamos smulkiosios architektūros nuodėmės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Filmo „Titanė“ recenzija: nepatogiausias 2021 metų filmas

2016 metais trumpametražių filmų iš Prancūzijos režisierė Julia Ducournau nustebino visus savo...

Londone minimas pirmojo filmo apie Harį Poterį dvidešimtmetis: iškilo didžiulių burtų lazdelių instaliacija

Londone centre pristatyta devynių didžiulių burtų lazdelių instaliacija. Ja siekiama paminėti...

Filmo „Venomas 2“ recenzija: o kur žadėtos skerdynės? (2)

2018 metais studija „ Sony “ nusprendė vystyti savo nuosavą „Žmogaus-voro“ kino visatą,...

Maskva skelbia, kad didžioji dalis pirmojo vaidybinio filmo orbitoje jau nufilmuota

Pirmąjį vaidybinį filmą orbitoje kurianti grupė jau nufilmavo didžiąją dalį medžiagos...

„Venomas 2“ kūrėjai gerbėjus sukvietė į uždarus seansus: 290 laimingųjų lietuvių nuskambėjo ir speciali Tomo Hardy žinutė (2)

Trečiadienio vakarą Vilniuje, „Multikino“ kino teatre, įvyko speciali išankstinė šį...

Top naujienos

Arūnas Dulkys: nelieskite mano šeimos

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia vis dar sulaukiantis grasinimų, o jo vaikai...

Raminta Rakauskė | D+

Krizių nesustabdomos „Teltonikos“ grupės planuose – įspūdinga plėtra: 11 naujų projektų ir 33 tūkst. darbuotojų (15)

2030-aisiais – 33 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje bei 3,5 mlrd. Eur siekianti įmonių grupės...

Skvernelis apsisprendė: steigiama nauja kairioji partija (35)

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai praneša steigiantys naują politinę jėgą –...

Dėl „akibrokšto“ Lukašenkai išsiųstas Prancūzijos ambasadorius (27)

Prancūzijos ambasadorius išvyko iš Baltarusijos , Minsko valdžiai pareikalavus, kad jis iki...

Nuo pirmadienio įsigalioja pokyčiai: raudonųjų šalių sąraše – dar trys šalys (55)

Nuo pirmadienio į raudoną zoną patenka Liuksemburgas , Nyderlandai ir Suomija, į geltonąją...

Valerijus Morozovas, šeimos gydytojas | D+

Gydytojas Morozovas: 3 pavyzdžiai, kada reikia valyti kepenis, ir 3 priežastys, dėl kurių nereikėtų juo užsiimti

Sveiki, sveiki atvykę į gydytojo kabinetą. To, apie ką kalbėsime, reikia tiems, kas: vartoja...

Prienų komandos strategą supykdė teisėjų nepagarba: jis negali atsisukęs mane „tujinti“ (6)

„Manau, kad tai didžiulė nepagarba ir to neturėtų būti aukščiausio lygio Lietuvos krepšinio...

Henrikas Stelmokaitis | D+

Teisininkas atsako: ar galima naudotis klientų kontaktais, surinktais pas buvusį darbdavį?

Esant aštriai konkurencijai rinkoje, nieko keista, kad labiausiai vertinami ir ieškomi tokie nauji...

6 paprastos priemonės, kaip namuose taupyti šilumą (2)

Įsibėgėjus šildymo sezonui, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas...