Holivudo apdovanojimų sezono kulminacijai jau patiestas raudonas kilimas, kuriuo netrukus žengs ir fotografams pozuos ryškiausios kino žvaigždės.

Nors šį "Oskarų" šou daug kas laiko sunkiausiai prognozuojamu pastaraisiais metais, nes pernai būta itin daug gerų filmų, B.Affleckas šeštadienį gavo paskutinės minutės diplomatinį postūmį - naujasis JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry "Twiter" palinkėjo jo filmui sėkmės.

"Sėkmės @BenAffleckui ir #Argo per "Oskarus". Puiku matyti @ValstybėsDep & mūsų Užsienio tarnybą didžiajame ekrane.-JK", - parašė J.Kerry, turėdamas omenyje filmo siužetą apie drąsią CŽV operaciją, kai buvo išgelbėti šeši Teherane įstrigę JAV diplomatai.

Britų dainininkė Adele (Adel) žibėjo per repeticiją ceremonijos išvakarėse.

Iškilmingo vakaro metu skambės daug muzikos - Adele atliks naujausio filmo apie Džeimsą Bondą pagrindinę dainą "Skyfall", be to, pirmą kartą po 36 metų pertraukos "Oskarų" ceremonijoje dainuos legendinė Barbra Streisand.

Technikų ir darbininkų armija uždarytoje Holivudo bulvaro atkarpoje vykdė paskutinius parengiamuosius darbus prieš tai, kai raudonuoju kilimu į šou žengs S.Spielbergas, B.Affleckas ir dešimtys kitų nominuotųjų.

S.Spielbergas, kuris pretenduoja į savo pirmąjį geriausio filmo "Oskarą" nuo "Šindlerio sąrašo" (Schindler's List) 1994-aisiais, turi daugiausiai - 12 - nominacijų už savo juostą "Linkolnas", tačiau "Operacija "Argo" iki šiol šlavėsi kitus Holivudo sezono apdovanojimus, nors turi "tik" septynias "Oskarų" nominacijas.

Tačiau S.Spielbergas gali būti patogioje padėtyje geriausio režisieriaus "Oskarui" laimėti - B.Affleckas šioje kategorijoje negali jo įveikti jau vien dėl to, kad nebuvo joje nominuotas, ir tai laikoma tam tikru pastarojo ignoravimu.

Tačiau ir toje kategorijoje veterano galėtų laukti nesėkmė, nes tarp jo varžovų yra Taivane gimęs Angas Lee (Angas Li), pastatęs "Pi gyvenimą" (Life of Pi), Davidas O.Russellas, nominuotas už "Optimisto istoriją" (Silver Linings Playbook), ir austras Michaelis Haneke, kurio "Meilė" (Amour) gavo pagrindinį Kanų festivalio apdovanojimą.

Beveik tikra yra viena - kad "Linkolno" žvaigždė Danielis Day-Lewisas sekmadienį bus paskelbtas geriausiu aktoriumi. Tai būtų rekordinis trečias geriausio aktoriaus "Oskaras" šiam britų ir airių aktoriui po pergalių 1990 metais už filmą "Mano kairė koja" (My Left Foot) ir 2008 metais už juostą "Bus kraujo" (There Will Be Blood).

Varžybose dėl geriausios aktorės "Oskaro" iš pradžių favoritė buvo Jessica Chastain, kuri suvaidino CŽV agentę, medžiojančią Osamą bin Ladeną filme "Taikinys #1" (Zero Dark Thirty), bet dabar vis dažniau minima Jennifer Lawrence (Dženifer Lorens), vaidinanti "Optimisto istorijoje".

"Bado žaidynių" žvaigždė J.Lawrence pagyras pelnė už išėjimą iš komforto zonos dėl susipainiojusios našlės vaidmens šioje romantinėje komedijoje su pipiriukais.

Geriausios antrojo plano aktorės varžybų baigtis yra sunkiau prognozuojama, bet favoritė vis tiek turbūt yra Anne Hathaway (En Hatavėj), sukūrusi širdį veriantį vaidmenį miuzikle "Vargdieniai" (Les Miserables), kuris taip pat yra nominuotas geriausio filmo kategorijoje.

Sunkiausiai prognozuojama kova tikriausiai yra dėl geriausio antrojo plano aktoriaus "Oskaro", bet kai kas mano, kad laimėti turėtų Holivudo legenda Robertas De Niro (Robertas De Niras), atlikęs vaidmenį "Optimisto istorijoje".

Tačiau jis turi stiprius varžovus: austrą Christophą Waltzą (Kristofą Valcą), kuris vaidina nusikaltėlių medžiotoją Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) krauju persunktame "Ištrūkusiame Džango" (Django Unchained), ir Tommy Lee Jonesą (Tomį Li Džounsą) iš "Linkolno".

Užsienio fronte aiškus favoritas yra "Meilė", kuri už jaudinamą pasakojimą apie pagyvenusių žmonių porą, besigrumiančią su sunkia fizine ir psichine liga, pernai Kanų kino festivalyje pelnė "Auksinę palmės šakelę".

Pagrindinė šio filmo aktorė, prancūzė Emmanuelle Riva (Emanuel Riva), galėtų net pridaryti "nemalonumų" geriausios aktorės kategorijoje, mano kai kurie kritikai. Jei taip nutiktų, ji būtų tik šeštas "Oskarą" gavęs filmo ne anglų kalba aktorius.

E.Riva, kuriai sekmadienį sueis 86-eri, taip pat yra seniausia kada nors nominuota aktorė. Jai teks varžytis ir su jauniausia kada nors nominuota aktore - devynerių Quvenzhane Wallis (Kuvenžane Volis) iš filmo "Pabaisos iš laukinių pietų" (Beasts of the Southern Wild).

"Meilė" taip pat yra tarp devynių geriausio filmo kategorijoje nominuotų juostų, tačiau šioje kategorijoje favoritu nėra laikoma.

Spalvingesnėje animacinių filmų kategorijoje pagrindiniais varžovais laikomi "Karališka drąsa" (Brave) apie škotų princesę ir "Ralfas Griovėjas" (Wreck-It Ralph) apie kompiuterinių žaidimų piktadarį, kuriam nusibosta būti blogam.

Režisieriams ir aktoriams jaudinantis dėl savo darbų, organizatoriai vis labiau nerimauja dėl paties apdovanojimų šou gyvybingumo, nes atrodo, kad jis praranda savo, kaip neginčijamos reklamos jėgos, šlovę.

10-ajame dešimtmetyje šią visai šaliai per televiziją transliuojamą ceremoniją žiūrėdavo vidutiniškai 46 mln. žiūrovų, bet pastaruosius penkerius metus žiūrovų skaičius nesiekdavo 40 mln., nurodo "Nielsen".

Be to, vidutinis žiūrovų amžius padidėjo nuo 39-erių, koks buvo prieš 20 metų, iki beveik 53-ejų praėjusiais metais.

Tokie skaičiai kelia nerimą reklamos užsakovams ir organizatoriams, kurie bendromis jėgomis stengiasi įpūsti naujos gyvybės tam, kas vis dar laikoma privalomu pažiūrėti televizijos renginiu.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)