aA
Sostinės savivaldybė privalo prisiimti visišką atsakomybę šalies visuomenei dėl “Lietuvos” likimo ir ieškoti būdų šioms problemoms spręsti. Taip teigiama LR Prezidentūros atsakyme į buvusio “Lietuvos” kino teatro ir su juo susijusios kultūros politikos likimu susirūpinusių įvairių visuomeninių grupių pasirašytą peticiją.
© Corbis/Scanpix
Liepą šis kreipimasis pasiekė būrį valstybės institucijų, tarp jų ir Prezidentūrą.

Peticijoje reikalauta, kad būtų svarstoma galimybė suteikti buvusiam „Lietuvos“ kino teatrui nacionalinės svarbos statusą ir išpirkti šiuo metu privačiai bendrovei UAB “Rojaus apartamentai” priklausantį pastatą.

Joje taip pat prašyta užtikrinti, jog bus įvertinta sostinės gyventojų nuomonė dėl neatsiejamai su sostinės kultūros politika susijusio „Lietuvos“ kino teatro likimo.

Prezidentūros atsakyme rašoma, kad kreipimesi išsakyta Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo parduoti “Lietuvos” kino teatrą kritika ir šio sprendimo pasekmių įvertinimas yra pagrįsti ir svarūs.

Anot atsakymą pasirašiusios prezidento patarėjos Irenos Vaišvilaitės, visuomenę būtina išsamiai ir laiku informuoti apie planus, susijusius su miesto viešųjų erdvių pertvarkymu. Prezidentūra apgailestauja, kad šių principų nebuvo laikomasi priimant sprendimus dėl “Lietuvos” kino teatro likimo.

Į pareiškėjų protestą atsakė ir Kultūros ministerija, atsakymą pateikusi Vyriausybės Peticijų komisijai. Kultūros ministerija aiškina, kad “Lietuva”neturi kultūros paveldo požiūriu vertingų vertybių, dėl kurių būtų verta jį įrašyti į Kultūros vertybių registrą, o tuo labiau suteikti jam nacionalinės svarbos statusą.

Kitus peticijoje keltus klausimus – dėl užtikrinimo visuomenei dalyvauti priimant esminius sostinės kultūros politikos sprendimus, dėl siūlymo sustabdyti UAB “Rojaus apartamentai” vykdomą detaliojo plano rengimo procedūrą bei dėl galimybės išpirkti šiuo metu “Rojaus apartamentams” priklausantį kino teatro pastatą - Kultūros ministerija adresuoja sostinės savivaldybei.

Tačiau šiais Kultūros ministerijos atsakymais nepatenkinta dėl “Lietuvos” likimo ir su juo susijusio sostinės kultūros politikos formavimo kovojanti iniciatyvinė grupė pareiškė protestą dėl ministerijos išvadų, kuris netrukus turėtų būti įteiktas Seimui, Vyriausybei, Vyriausybės Peticijų komisijai ir Kultūros ministerijai. Skunde rašoma, jog kreipimesi nebuvo pateikti klausimai, į kuriuos atsakinėjama Kultūros ministerijos išvadose, o “Tai, kas rūpi ne tik mums, bet ir 7000 Kreipimuisi pritarusių Lietuvos piliečių, lieka be atsako”.

Vyriausybės Peticijų komisijos prašoma, kad ši kreiptųsi į Kultūros ministeriją prašydama pateikti išvadą, kurioje būtų atsakyta į Kreipimesi iškeltas problemas ir reikalavimus.

”Lietuva” vėl gali patekti savivaldybės globon?

Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros, švietimo ir mokslo departamento direktorius Algimantas Šventickas neatmeta galimybės, kad savivaldybė gali išpirkti “Lietuvos” pastatą iš dabartinių savininkų – UAB “Rojaus apartamentų”.

“Kol kas tai yra derybų objektas – ar savininkas norės pastatą parduoti, patys privatininkai tai sprendžia, tačiau yra nagrinėjamas ir šis variantas, kad savivaldybė gali vėl susigrąžinti objektą atgal ir pasirūpinti, kad išliktų nekomercinis kinas”, - DELFI teigė A. Šventickas.

Pasak A. Šventicko, jei bus patvirtintas sklypo Pylimo g. 17 detalusis planas su vieta nekomerciniam kinui, savivaldybė mąstys, kaip išsaugoti kino funkciją. Tačiau jei detalusis planas patvirtintas nebūtų, bus ieškoma kitos išeities kino funkcijai išlaikyti.

“Gal tada privatininkai nuspręs atsisakyti savo idėjos ir parduoti savivaldybei kino teatrą”, - svarstė savivaldybės atstovas.

Kovotojai nurimti nežada

Pasak “Rojaus apartamentų” atstovų, penktadienį organizuotas viešas susirinkimas dėl detaliojo plano laikomas įvykusiu ir ruošiamasi detaliojo plano tvirtinimo procedūrai. Susirinkimas tęsėsi daugiau nei penkias valandas ir užtruko iki vėlumos.

Viešo susirinkimo dalyviai skundžiasi iš anksto nebuvę supažindinti su susirinkimo darbotvarke ir tvarka, pažymi, kad susirinkimas truko pustrečios valandos be pertraukos, nebuvę atsižvelgta į pasiūlymą perkelti svarstymą į kitą dieną, taip pat neatsižvelgta į pasiūlymą reglamentuoti susirinkimą.

Iki pabaigos išbuvę 26 susirinkimo dalyviai pasirašė pareiškimą, kuriame skelbia nesutinkantys su detaliojo planavimo sprendiniais ir prieštaraujantys pastato tūrio ir viešosios erdvės keitimui.

Kol pastato savininkai ruošiasi detaliojo plano tvirtinimui, “Lietuvos” kovotojai nežada nurimti – lauks atsakymų dėl pateiktų detaliojo plano planavimo siūlymų ir jei šie netenkins - skųs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

5 ryškiausi filmai apie moterų kovą už savo teises: juos pamatyti turėtų visi

Moterims šiais laikais nebereikia įrodinėti, kad yra nepelnytai vadinamos silpnąja lytimi....

Geriausi išgyvenimo filmai paaugliams: galbūt jų vis dar nematėte? (1)

Filmai vaikams ir paaugliams – šiuo metu vieni pelningiausių ir populiarumo viršūnėse...

Luco Bessono filmo „Anna" žvaigžde tapęs rusų supermodelis: duodu sau 5 metus ir gausiu „Oskarą" (5)

Jau šį savaitgalį, birželio 28 dieną, Lucas Bessonas sugrįžta su dar didesne jėga, skelbiama...

Į Vilnių nusitaikė dar vieno populiaraus serialo kūrėjai: kuriamas tarptautinio šnipinėjimo trileris (15)

Jau ne pirmą kartą Vilnius tampa patraukliu miestu užsienio kino kūrėjams. Po serialo...

Paskelbtas visų laikų baisiausių siaubo filmų topas: ar matėte visus? (22)

Ilgą laiką manyta, kad siaubo filmai yra nepakankamai įvertinami, tačiau dabar vienas dalykas yra...

Top naujienos

DELFI tyrimas. Iš Pranckiečio – itin dosni dovana jo dviems patarėjams: ko niekas nepastebėjo mokytojams užėmus ministeriją

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio įnirtingas laikymasis savo posto vykstant koalicinėms deryboms...

Schema: ko reikia gerovės valstybei pagal ekonomistą Raimondą Kuodį

Už gerovės valstybės mažinimą pasisakantieji nelabai suvokia šiuolaikinių rizikų masto ir...

Dauguma naftos perdirbėjų nepasirengę „aukso amžiaus“ pabaigai

„ Deloitte LLP“ teigimu, didžioji dauguma naftos perdirbėjų ir chemikalų gamintojų nėra...

Po skaudžios traumos darbe moteris pajautė vadovų pagiežą: su manimi susidorojo, nes buvau per lėta (78)

Feisbuke plačiai išplito įrašas, kuriame dukra atvirai papasakojo skaudžią mamos istoriją. Po...

Vytautas Landsbergis apie Dagio atvejį: tai yra vieno žmogaus psichologinė problema (445)

Kalbėdamas apie Rimanto Jono Dagio išsakomą nepasitenkinimą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Po alinančio periodo – gaivios žinios, tačiau tik trumpam (25)

Ketvirtadienis išauš gaivesnis. Po nakties liūčių , dieną palis dar daugelyje rajonų, tačiau...

Beata Nicholson: apie neblėstantį populiarumą, motinystę ir tai, kas padeda išsaugoti ilgametę santuoką (70)

Beatos Nicholson veiklas sunku ir suskaičiuoti - moteris veda kulinarinę laidą, rašo...

Iš Kurtinaičio lūpų – negirdėti faktai: nuo „Timberwolves“ dėmesio iki lemtingo pokalbio su Algirdu Brazausku (53)

VTB Vieningosios lygos interneto svetainės parengtas interviu su Maskvos srities „Chimki“...

Konservatoriai priėmė galutinį sprendimą: Dagys su jais kituose Seimo rinkimuose dalyvauti negalės papildyta 20:34 val. (190)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas pritarė partijos Priežiūros...

Vilniuje po smūgio į stulpą atvira liepsna užsidegė „CityBee“ automobilis: vairavo paauglys (173)

Trečiadienio vakarą Vilniuje po smūgio į stulpą ėmė degti „CityBee“ automobilis. Tokį...