Per kelis pastaruosius metus A. Driveris tapo žinomas kiekvienam, besidominčiam tiek nepriklausomu, tiek komerciniu kinu. Šiandien aktoriaus pavardė vis dažniau linksniuojama šalia kitų garsių Holivudo vardų – Jake Gyllenhaal, Ryan Gosling, Michael Fassbender ar Robert Pattinson.

Režisieriai ypač vertina A. Driverio sugebėjimą įsijausti į veikėją ir kurti labai skirtingus vaidmenis, kurie laimi ne tik žiūrovų simpatijas, bet ir svarbius kino apdovanojimus. Pavyzdžiui, už vaidybą „Patersone“ aktorių jau įvertino Los Andželo, Toronto ir Dublino kino kritikų asociacijos.

Ir piktadarys, ir meilužis

Aktoriaus karjerą A. Driveris pasirinko po to, kai dėl traumos nebegalėjo tęsti tarnybos JAV kariuomenėje. Pirmasis bandymas dar paauglystėje patekti į prestižinę Julliard mokyklą Niujorke buvo nesėkmingas, tačiau antruoju mėginimu aktorius pasiekė savo.

„Prieš eidamas į aktorių atrankas išmokau nekęsti visų patalpoje esančių žmonių. Todėl jei nepavykdavo, galėdavau sau ramiai tarti – „juk vis tiek nė vieno iš jūsų nemėgau“ – apie savo ankstyvąją karjerą ir sėkmės metodą sako aktorius.

Šiandien, kai kine vis svarbesnis tampa universalumas, tokie aktoriai kaip A. Driveris – labai vertinami. Filme jis gali tapti tiek baleto šokėju, tiek boksininku, tiek moterų numylėtiniu. Šiandien jo veidą kritikai jau vadina „vienu įsimintiniausių Holivude“.

Aktorius išgarsėjo populiariame seriale „Merginos“ („Girls“) suvaidinęs arogantišką vienišių Adamą. Nesunkiai aktorius susitvarkė ir su blogiečio vaidmeniu kultinių „Žvaigždžių karų“ naujausioje dalyje „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“, o naujoje Martino Scorceses dramoje įkūnijo katalikų dvasininką. Dėl pastarojo vaidmens numetė net 20 kilogramų.

Giria intuiciją ir pareigingumą

„Mane stebina jo intuicija – atrodo, kad jis ne vaidina, o reaguoja“ – apie aktorių teigia J. Jarmuschas. Pasak jo, aktoriui tereikėjo duoti vaidmenį, o tuomet jis reagavo į kiekvieną vaidinamą situaciją.

Panašu, kad J. Jarmuschas taps vienu iš svarbiausių režisierių aktoriaus karjeroje. Talentingajam A. Driveriui jis pasiūlė vaidmenį, kuris nutolsta nuo Holivudo grožio šablonų ir taisyklių. Jo vaidinamas Patersonas panašus į kiekvieną iš mūsų, gyvenantį rutinoje. Tik, priešingai, ši rutina veikėjo nevargina, o įkvepia kurti poeziją.

Vienas mėgstamiausių J. Jarmuscho poetų Ronas Padgettas, sukūręs eilėraščius „Patersonui“, pabrėžė A. Driverio pareigingumą. Pasak jo, kai Jarmuschas perdavė aktoriui sukurtas eiles, šis jau buvo perskaitęs 800 puslapių R. Padgetto eilėraščių rinktinę.

„Iš pradžių tai mane maloniai nustebino, tačiau vėliau supratau, kad tai yra puikios darbo etikos pavyzdys“ – teigė R. Padgettas.

Išmoko vairuoti autobusą

Pats A. Driveris taip pat bandė rašyti eiles, tačiau nesėkmingai: „Filmo kūrimo metu bandžiau rašyti, tačiau visi kūriniai buvo prasti“.

Pasak jo, daugelio mūsų poezijos suvokimas primityvus, nes su ja paviršutiniškai susiduriame tik mokyklose ar mėgėjiškuose skaitymuose. Tačiau kurdamas vaidmenį, aktorius teigia supratęs, kad poezija – „gražus būdas išreikšti save“.

Geriau nei rašyti poeziją A. Driveriui sekėsi gilintis į vairuotojo kasdienybę. Kad geriau pasiruoštų vaidmeniui, aktorius mokėsi vairuoti tikrą autobusą ir vairuotojo licenciją gavo tik kelios savaitės prieš filmavimą.

Kanų kino festivalyje pristatytas Amerikos nepriklausomojo kino režisieriaus J. Jarmuscho naujausias kino kūrinys atspindi ypatingą režisieriaus gyvenimo filosofiją. Tai meditatyvus pamąstymas apie gyvenimo cikliškumą ir grožį, slypintį kasdienybėje.

Filmo „Patersonas“ anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės