80-metis kūrėjas, priimdamas britiškąjį „Oskaro“ atitikmenį, pasinaudojo proga sukritikuoti Didžiosios Britanijos konservatorių vyriausybę.

K.Loachas sakė, kad jo tikroviška drama apie stalių, mėginantį gauti socialinę pašalpą po patirto infarkto, rodo, kad „su labiausiai pažeidžiamais ir neturtingiausiais žmonėmis ši vyriausybė elgiasi su beširdišku žiaurumu, kuris yra gėdingas“.

Klausytojai, susirinkę Karališkojoje Alberto salėje Londone, jo žodžius palydėjo pritariamais šūksniai.

Tarp klausytojų buvo Britanijos princas Williamas ir jo žmona Kate, taip pat nominuotieji, įskaitant Meryl Streep, Casey Afflecką ir Nicole Kidman.

Tiek Williamas, tiek Kate šiam vakarui pasirinko juodos ir baltos spalvų drabužius: princas vilkėjo fraką, o kunigaikštienė – Alexander'o McQueeno suknelę be petnešėlių ir tviskančius auskarus.

BAFTA apdovanojimai dažnai laikomi užuomina, kas gali tikėtis JAV Kino akademijos apdovanojimų per ceremoniją, įvyksiančią dviem savaitėmis vėliau. „Kalifornijos svajos“ jau dabar yra pagrindinis pretendentas į „Oskarus“, nominuotas 14 kategorijų. Be to, šis filmas jau laimėjo septynis „Auksinius gaublius“.

Holivudo žvaigždė Casey Affleckas sekmadienį pelnė Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) geriausio aktoriaus apdovanojimą už vaidmenį dramoje „Mančesteris prie jūros“ (Manchester By The Sea), o geriausio aktorės statulėlę atsiėmė miuzikle „Kalifornijos svajos“ (La La Land) suvaidinusi Emma Stone.

Per ceremoniją Karališkojoje Alberto salėje Londone C.Affleckas dėl geriausio aktoriaus titulo varždėsi su „Kalifornijos svajų“ žvaigžde Ryanu Goslingu, Andrew Garfieldu, suvaidinusiu filme „Pjūklo ketera“ (Hacksaw Ridge), Jake'u Gyllenhaalu iš „Naktinių gyvūnų“ (Nocturnal Animals) ir Viggo Mortensenu, sukūrusiu vaidmenį filme „Šaunusis kapitonas: gyvenimas be taisyklių“ (Captain Fantastic).

E.Stone varžovės buvo Amy Adams iš mokslinės fantastikos juostos „Atvykimas“ (Arrival), Emily Blunt, nominuota už darbą filme „Mergina traukinyje“ (The Girl on the Train); Meryl Streep, suvaidinusi juostoje „Florence“ (Florence Foster Jenkins) ir Natalie Portman, juostos „Džeki“ (Jackie) žvaigždė.

Nuotaikingas Holivudo miuziklas „Kalifornijos svajos“ (La La Land) sekmadienį buvo pripažintas geriausiu filmu per Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremoniją.

Per ceremoniją Karališkojoje Alberto salėje Londone režisieriaus Damieno Chazelle'o juosta dėl geriausio filmo apdovanojimo varžėsi su filosofine mokslinės fantastikos juosta „Atvykimas“ (Arrival), Britanijos socialinių tarnybų labirintus vaizduojančiu filmu „Aš, Danielis Bleikas“ (I, Daniel Blake), jaudinama Naujosios Anglijos drama „Mančesteris prie jūros“ (Manchester By The Sea) ir jaunuolio žengimo į suaugusiųjų pasaulį Majamyje istorija „Mėnesiena“ (Moonlight).

Be to, D.Chazelle'is laimėjo geriausio režisieriaus apdovanojimą už savo filmą, kuris prieš ceremoniją Londone buvo nominuotas iš viso 11 kategorijų.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės