aA
Apsėdimai, kova su demonais, ramybėje nepaliekančios vaikystės traumos. Ir, žinoma, vidinę herojų tamsą nušviečianti viltis. Visa tai įtrauks žiūrovus antrą sezoną per „Fox“ televiziją rodomame seriale „Outcast”. Pagrindinius vaidmenis jame suvaidinę aktoriai Patrick‘as Fugit‘as ir Robert‘as Kirkman‘as teigia darsyk įsitikinę, jog gėris ir blogis šioje visatoje priklauso nuo mūsų požiūrio taško.
„Outcast“

– Robertai, kokios asmeninės siaubo istorijos jus gąsdina labiausiai?

Robert‘as Kirkman‘as: Na, mane gerokai gąsdina mintis apie demono apsėdimą. Manau, viena iš priežasčių, kodėl kuriu šį serialą – tai mano noras suvaldyti šią baimę. Mano nuomone, itin išmintinga ir sumanu yra sugalvoti, kad kas nors dar ir sumokėtų už kovą su mano paties baimėmis.

– Ko jūs, asmeniškai, išmokote dirbdamas su serialu „Vaikštantys numirėliai“ (ang. The Walking Dead), ar ta patirtis padėjo jums kurti „Outcast“?

Robert‘as Kirkman‘as: Na, komiksai virsta TV serialais įvairiais būdais. Kai ką galima įgyvendinti, o kai ko – ne. Per daugelį „Vaikštančių numirėlių“ sezonų supratome, ką galėsime panaudoti „Outcast“. Manau, tai labai naudinga. Su „Vaikštančiais numirėliais“ kai kas buvo sudėtinga. Būdavo – aš parašau, o jie man sako: „Taip nieko nebus. To nepavyks nufilmuoti“. Su „Outcast“ nesusidūriau su tokia daugybe nemalonių momentų, ir esu už tai dėkingas. Na, šis tas pasitaikė, bet ne tiek daug. Todėl tam tikra prasme „Vaikštantys numirėliai“ man atrodo tarsi trumpas greitas pradžiamokslis, dėl kurio pavyko sėkmingai sukurti „Outcast“.

– O ką galite pasakyti apie „Outcast“ serialo herojus? Kai kurie jų pasirodė pirmajame sezone. Ar antrame sezone atsiras naujas pagrindinis veikėjas, ar vėl susitelksime ties Kyle Barnes?

Robert‘as Kirkman‘as: Ooo, greta manęs dabar sėdintis Patrick‘as Fugit‘as, vaidinantis Kyle Barnes, labai supyktų, jei antrajame sezone mes pasirinktumėme kitą pagrindinį veikėją. Tai pasakojimas apie Kyle ir jo gyvenimo kelionę. Pats serialo pavadinimas „Outcast“ skirtas Kyle Barnes, tad mes nuolat, kiekvieną sezoną, pasakosime apie jį. Na, nebent Patrick‘as įsiveltų į kokį neįtikėtiną skandalą ar ginčą – tuomet, žinoma, daugiau parodysime ir kitus veikėjus.

– Patrikai, ko jūs išmokote iš Kyle Barnes vaidmens ir jei galėtumėte jam ką nors patarti, ką patartumėte?

Patrick‘as Fugit‘as: Patarčiau Kyle pradėti galvoti, „įjungti“ smegenis. Jei jis tiesiog pradėtų galvoti – būtų šaunu. O kai jis įsivelia į muštynes – turėtų laikyti rankas aukščiau – tai irgi būtų šaunu. Jau pavargau nuo smūgių į veidą.

Iš Kyle išmokau visada stengtis praskaidrinti savo gyvenimą. Jis visad pilnas vilties, nors ir atrodo tamsi asmenybė. Dar jis yra piktas, labai neramus, tačiau jo norai visad šviesūs. Jis nori būti šeimos žmogus, geras tėvas, geras vyras. Galų gale, jis nori būti laimingas, ir mane tai labai žavi.

– Ką jūs sužinojote apie save, o galbūt apie žmogaus prigimtį, vaidindamas Kyle Barnes?

Patrick‘as Fugit‘as: Nemėgstu vasarą vilkėti švarko. Manau, tai juokinga. (Šypsosi) Šis vaidmuo turi ir kitų fizinių sunkumų, ypač antrajame sezone. Reikia daug kovoti, griuvinėti, tave daužo į veidą ir pan. (Juokiasi) O man niekad anksčiau neteko vaidinant to daryti, tai irgi įdomi patirtis.

Patrickas Fugitas
Patrickas Fugitas

– Kyle mums pasirodo kaip labai uždaras ir niūrus žmogus, su skaudžiu praeities bagažu. Bet iš prigimties jis neatrodo labai žiaurus. Kaip manot, kaip jis susidoroja su būtinybe naudoti fizinę jėgą egzorcizmo metu, kai jį neteisingai apkaltina sumušus savo draugę?

Patrick‘as Fugit‘as: Vienas iš dalykų, dėl ko man labai patinka Kyle, yra tas, kad vaikystėje jis patyrė daug skriaudų ir dabar nenori, kad tą pati patirtų kiti. Manau, jis nori kovoti su vaikystėje patirta trauma, patirtimis būnant globos namuose ir pan. Jis nori suteikti savo dukrai sėkmingą gyvenimą – gyvenimą, kokio pats neturėjo, vaikystę, kokios pats neturėjo.

Jis nori būti geras vyras savo žmonai ir geras brolis seseriai. Manau, kad kaskart, kai jam tenka naudoti smurtą prieš tas būtybes, demonus pirmajame sezone, tai jam yra gana sunku. Manau, kad keliuose pirmuose epizoduose matome jį nenoriai naudojant jėgą. Man, rodos, jis nemano, kad tai geriausia išeitis tokioje situacijoje.

O antrajame sezone man labiausiai patiko stebėti Kyle bandantį rasti pusiausvyrą tarp to, ką jis privalo daryti, ir ką nori daryti. Tad kartais jam tenka susivaldyti, o kartais – naudoti smurtą. Ir man įdomu stebėti, kaip jis įsitraukia į tą veiklą.

– Sakykite, o kokia jūsų nuomonė apie nuolatinę kovą tarp gėrio ir blogio?

Patrick‘as Fugit‘as: „Outcast“ man įdomu tai, kad serialas aptarinėja gėrį ir blogį iš kiekvienos šių priešingybių pusės. Mums atrodo, kad Kyle geras, Reverend geras, o Sidnis blogas – iki tol, kol Kyle susėda su Sidniu ir jis papasakoja apie savo ankstesnes žmogiškas patirtis. Kaip demonas, jis įveikė žmogų savyje, neleisdamas šiam baisiam žmogui toliau tęsti tokio siaubingo elgesio. Tad gėris ir blogis šioje visatoje priklauso nuo mūsų požiūrio taško – o tai įdomu.

Robert‘as Kirkman‘as: Manau, kalbant apie veikėjus abiejose, taip sakant, kovos lauko pusėse, labai svarbu žinoti, kad jie yra subrendę veikėjai, nes gėris ir blogis visada priklauso nuo mūsų požiūrio taško, o visa ko esmė yra motyvas. Sidnis, kaip veikėjas, gali atrodyti blogas – jei spręsime pagal jo darbus. Bet iki tam tikro momento mes stebime jo veiksmus iš Reverend Anderson ir Kyle Barnes perspektyvos. O pakeitus perspektyvą, viskas gali pasirodyti priešingai.

Serialo premjeros akimirkos:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Filmo „Pats sau milijonierius“ recenzija: ne taip blogai, tik yra vienas „bet“ (1)

Vienų iš populiariausių kelerių pastarųjų metų lietuviškų komedijų „ Gautas iškvietimas...

Į kino teatrus atkeliaujantis „Playmobil filmas“ nustebins netikėtu kūrėjų sprendimu

Po įspūdingo „ Lego “ filmų fenomeno, sėkmę kino pasaulyje nutarė išbandyti ir kiti savo...

Siaubo komediją „Auksinė pirštinė“ iškęsti pavyks tik stipriausiems (1)

Po premjeros Berlyno kino festivalyje kritikai ir žiūrovai arba trypčiojo iš pasipiktinimo, arba...

Vagys apšvarino prodiuserį ir vos nesužlugdė jo naujo kino filmo „Leónė. Bėganti į šviesą“

Nuotykinė drama „Leónė. Bėganti į šviesą“ – pirmasis pilnametražis prodiuserio, vaizdo...

Top naujienos

Netikėtas Seimo valdybos posėdis – kaip viskas vyko iš tikrųjų (116)

Seimui ketvirtadienį panirus į teisinę krizę dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, panašu,...

Karaimas Trakuose atidarė restoraną ir gamina kibinus: paaiškino, kodėl pats dažnai jų nevalgo

Karaimas Jurij Špakovski su kolega ant Galvės ežero kranto Trakuose turi nuosavą karaimų maisto...

Bulvių viražai: saviškes išvešime, valgysime importines (52)

Nors ūkininkai vasarą sakė, kad bulvės gali neužaugti, tačiau jos užderėjo pakankamai gerai,...

Alytaus gyvenimą paralyžiavęs gaisras nebuvo toks jau netikėtas: pradeda lįsti nerimą keliančios detalės (77)

Milžinišką gaisrą patyrusioje Alytaus miesto padangų perdirbimo gamykloje „ Ekologistika “...

Po riaušių Barselonoje gyvenantis Tomas turistus ragina savaitgalį čia nevykti: buvau pakraupęs (129)

Situacija Katalonijoje artėja prie virimo temperatūros. Po nesėkmingo bandymo skelbti...

Gyvai / L. Dailidėnienė pristato 20-mečio kūrybą vainikuosiančią kolekciją

Nauja L. Dailidėnienės kolekcija apjungia 20 dizainerės kūrybos metų. Jos kūrybinis kelias...

Seime visiška teisinė sumaištis dėl Pranckiečio Pranckietis: to klausimo į darbotvarkę netrauksiu (558)

Ketvirtadienį susirinkusi Seimo valdyba nutarė, kad reikalavimas balsuoti iš naujo dėl...

Aukštaitijos architektūros perlai: vienuolynų ansambliai, turistus traukiantys savo didybe ir grožiu

Vienos įspūdingiausių praėjusių šimtmečių architektūros dovanų Anykščių ir Kupiškio...

Šimašiui – nemalonus prokuratūros sprendimas: konstatavo viršijus įgaliojimus (84)

Vilniaus meras Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus liepdamas nuimti Jono Noreikos – Generolo...

Serbų pažadas lietuviams – pusė milijono, jei nepralaimės portugalams (14)

Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu...