Sekmadienio vakarą Ch. Zhao taip pat tapo antrąja moterimi, kada nors pelniusia geidžiamą „Oskaro“ statulėlę. Be to, jos drama „Klajoklių žemė“ (Nomadland), pasakojanti apie marginalizuotus amerikiečius, keliaujančius po šalies Vakarus, buvo pripažinta geriausiu filmu, o jame pagrindinį vaidmenį atlikusi Frances McDormand – geriausia aktore.

Tačiau visos naujausios žinutės, kur minimas Ch. Zhao vardas ar jos kūrinio pavadinimas, iki pirmadienio vidurdienio Pekino laiku buvo mįslingai pašalintos iš į „Twitter“ panašaus socialinio tinklo „Weibo“.

Jos pasiekimą taip pat nutylėjo Kinijos žiniasklaida.

Iš pradžių valstybinė žiniasklaida gyrė Ch. Zhao už per „Auksinius gaublius“ kovo mėnesį pelnytą pripažinimą, tačiau vėliau režisierė užsitraukė nacionalistų nemalonę, socialinių tinklų vartotojams atkasus senų interviu, kuriuose ji, regis, kritikuoja savo gimtąją šalį.

Kinijos kino teatrai staiga išbraukė „Klajoklių žemę“ iš paruošto repertuaro.

Šių metų „Oskarų“ įteikimo ceremonija taip pat nebuvo rodoma per Kinijos televiziją ar transliavimo platformas.

Panašu, kad Ch. Zhao užsiminė apie šiuos sunkumus sakydama „Oskaro“ atsiėmimo kalbą: „Pastaruoju metu daug galvoju, kaip nepasiduoti, kai ateina sunkumai.“

Ji taip pat pacitavo iš klasikinio kinų eilėraščio paimtą eilutę, kuris išvertus reiškia „gimdami žmonės iš esmės yra geri“ – šį gestą gyrė daugelis kinų socialinės žiniasklaidos vartotojų, tačiau jų žinutės buvo ištrintos.

Pirmadienio rytą „Weibo“ iš pradžių buvo užtvindytas Ch. Zhao pagyrimais, o kai kuriose žinutėse buvo smerkiama cenzūra.

„Chloe Zhao tapo pirmąja istorijoje azijiečių diasporos/kinų kilmės kino režisiere, pelniusia geriausio režisieriaus „Oskarą“, – parašė vienas daugiau nei 8,9 mln. sekėjų turintis pramogų industrijos tinklaraštininkas įraše, kuris sulaukė tūkstančių teigiamų įvertinimų, bet vėliau buvo pašalintas.

„Kinijos viešosios nuomonės kontrolė yra skandalinga. Nors Chloe Zhao pelnė stulbinančią pergalę „Oskaruose“, „Weibo“ apie tai – nė pirstelėjimo“, – parašė vienas pasipiktinęs vartotojas.

Nepaisant cenzorių pastangų, Pekino gatvėse buvo nesunku rasti pasididžiavimo azijiečių režisiere ženklų.

„Ji yra kinų tautos pasididžiavimas... kinai labai retai gauna „Oskarų“ apdovanojimus“, – pirmadienio rytą naujienų agentūrai AFP sakė inžinierė Yan Ying.

„Manau, kad kinų filmai bus vis geresni ir kad ji parodys labai gerą pavyzdį žemyninės Kinijos režisieriams“, – sakė 38 metų teisininkė Yuan Min.

Kinijoje Ch. Zhao taip pat daugeliui žinoma kaip garsios aktorės Song Dandan podukra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės