Prieš kelias dienas „TikTok“ socialiniame tinkle buvo paskelbti trumpi, vos kelias sekundes trunkantys vaizdo įrašai, kuriuose įamžinta, kaip „Oskarą“ pelniusius latvius pasitinka gimtinėje jų gerbėjai.

Ant scenos su savo komanda užlipęs G. Zilbalodis staiga atsisega savo kuprinę ir iš jos lyg niekur nieko ištraukia savo apdovanojimą, kurį vėliau parodo žmonėms.

„Kai laimi savo pirmą „Oskarą“ ir jį lyg niekur nieko išsitrauki iš kuprinės“, – trumpai rašoma vaizdo įraše.

Panašu, kad toks filmuko „Flow“ kūrėjų paprastumas be galo sužavėjo jų gerbėjus.

Neilgai trukus po šiais vaizdo įrašais pasipylė latvių sekėjų komentarai.

„Jie tikriausiai ką tik atvyko iš oro uosto, haha“, „Kaip ir normalūs latviai“, „Galite išimti nerdą iš kuprinės, bet ne kuprinę iš nerdo“, „Ta akimirka, kai galvoji: „Pažiūrėkite, ką gavau už filmą, kuris, kai kurių nuomone, nevertas laimėti Oskaro“, „Kaip džiugu, kad šie vaikinai sulaukia iš savo šalies palaikymo, kurio nusipelnė“, „Aš esu Gints Zilbalodis ir štai, kas mano krepšyje“, – po vaizdo įrašais juokavo komentatoriai.

Primename, kad Latvijai pirmąjį „Oskarą“ pelnęs režisierius Gintas Zilbalodis, atsiimdamas statulėlę, užsiminė apie naują projektą, o už gautą istorinį apdovanojimą padėkojo ir savo katinui. Būtent apie katino nuotykius pasakojantis 3D animacinis filmas „Flow“ (Potvynis) triumfavo geriausio pilnametražio animacinio filmo kategorijoje.

Įdomu tai, kad pasaulinį pripažinimą latvių kino kūrėjai šventė išties neįprastoje aplinkoje. Socialiniuose tinkluose animacinio filmo režisierius pasidalijo šmaikščiomis nuotraukomis iš greitojo maisto restorano.

„Kai tik maniau, kad išėjau, jie mane vėl įtraukė!“, – savo X paskyroje rašė režisierius G. Zilbalodis, pacitavęs garsų posakį iš legendinio filmo „Krikštatėvis“ trečiosios dalies.

Nuotraukose matyti, kad „In-N-Out“ užkandinėje blizgėjo ir pelnytas „Oskaras“.

Latvių animacinis filmas taip pat varžėsi geriausio užsienio filmo kategorijoje, bet nusileido Brazilijos filmui „Aš vis dar čia“.

„Flow“ pasakoja istoriją apie katiną individualistą, priverstą pasaulinio potvynio palikti savo namus ir kartu su keliais kitais gyvūnais ieškoti prieglobsčio mažoje valtyje. Norinčiam išgyventi naujame pasaulyje, kuriame nebėra žmonių, katinui tenka pakeisti savo įpročius ir išmokti bendradarbiauti su šunimi, kapibara, lemūru ir paukščiu. Animacinis filmas pastatytas be dialogų, veikėjams įgarsinti panaudoti tikrų gyvūnų leidžiami garsai, o muzikinį takelį kūrė pats režisierius su latvių kompozitoriumi Richardu Zaliupe.

Atsiimdamas apdovanojimą 30-metis G. Zilbalodis dėkojo savo šeimai, komandai, katinui ir šuniui, priminė, kad visi esame vienoje valtyje, turime įveikti skirtumus ir rasti būdų dirbti kartu.

„Esu tikrai sujaudintas šilto mūsų filmo priėmimo ir tikiuosi, kad atversite duris nepriklausomiems animacijos kūrėjams visame pasaulyje“, – sakė režisierius.

Latvių komanda Oskaruose

„Tai pirmas kartas, kai buvo nominuotas latviškas filmas. Taigi mums tai tikrai daug reiškia ir tikimės, kad netrukus vėl sugrįšime“, – pridūrė G. Zilbalodis.

Vėliau kalbėdamas su žurnalistais latvis sakė, kad yra labai dėkingas ir labai nekantrauja grįžti namo. „Labai pasiilgau Latvijos ir negaliu sulaukti, kada galėsiu kurti kitą filmą“, – sakė jis.

Latvių režisieriui „Oskarą“ įteikė amerikiečių aktoriai Goldie Hawn ir Andrew Garfieldas.

Apdovanojimų ceremonijos vedėjas Conanas O’Brienas pastebėjo, kad tai pirmas kartas, kai filmas iš Latvijos buvo nominuotas ir laimėjo „Oskarą“.

„Kamuolys tavo pusėje, Estija“, – juokavo jis.

Šioje kategorijoje su vos 3,6 mln. eurų biudžeto „Flow“ varžėsi dar penki filmai – amerikiečių „Inside Out 2“, „The Wild Robot“, australų „Memoir of a Snail“ ir britų „Wallace & Gromit: Vengeance Most Fowl“.

Latvių kūrinys sėkmingai rinko apdovanojimus kelyje į „Oskarą“: „Flow“ laimėjo „Cezario“ statulėlę Prancūzijos kino apdovanojimuose, sausio 6 d. pelnė geriausio animacinio filmo apdovanojimą Beverli Hilse vykusioje „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremonijoje, gruodžio pradžioje laimėjo Europos kino akademijos apdovanojimą geriausio animacinio filmo kategorijoje.

Animacinį filmą kūrė trijų šalių kino studijos – Latvijos studija „Dream Well“, Prancūzijos studija „Sacrebleu Productions“ ir Belgijos „Take Five“.

Taip pat skaitykite: