R.Crowe, įkūnijęs matematikos profesorių Johną Forbesą Nashą jaunesnįjį, kuriam visą gyvenimą tenka kovoti su šizofrenija, išrinktas geriausiu dramos aktoriumi.

Šiame filme apie nežymią ribą, skiriančią genijų nuo bepročio, vaidina ir Jennifer Connelly (Dženifer Koneli), kuri buvo pripažinta geriausia antrojo plano aktore. Ketvirtasis "Nuostabaus proto" "Auksinis gaublys" paskirtas scenaristui Akivai Goldsmanui.

Trys 2002-ųjų "Auksiniai gaubliai" įteikti miuziklui "Mulen Ružas" (Moulin Rouge), kurį režisavo australas Bazas Luhrmannas. Filmas pripažintas geriausiu miuziklo ir komedijos kategorijoje, be to, geriausia miuziklo aktore pripažinta jo žvaigždė Nicole Kidman, o geriausios filmui parašytos muzikos autoriumi - Craigas Armstrongas.

"Mulen Ruže" N.Kidman vaidina šio legendinio Paryžiaus naktinio klubo dainininkę Satine (Satin), kuri nelaimingai įsimyli neturtingą rašytoją - Ewano McGregoro herojų.

Po "Auksinių gaublių" įteikimo ceremonijos "Nuostabus protas" ir "Mulen Ružas" aiškiai pirmauja varžybose dėl garbingiausių Holivudo apdovanojimų - Kino meno ir mokslo akademijos "Oskarų", kurie bus įteikti kovo mėnesį.

Tačiau vėliau paklausti apie "Oskarus", "Nuostabaus proto" prodiuseris Brianas Grazeras ir R.Crowe atsakė apie tai negalvoją. R.Crowe pridūrė, kad mieliau išgertų ir mėgautųsi šia akimirka.

"Apie tai negalvoju. Galvoju nueiti į "Trader Vic's" ir išgerti", - sakė aktorius. "Trader Vic's" yra baras Beverli Hilso viešbutyje, kur vyko "Auksinių gaublių" įteikimo ceremonija.

"Auksinius gaublius" kiekvienais metais įteikia Holivudo užsienio spaudos asociacija, tiksliau - 90 Holivude dirbančių užsienio žurnalistų. Šie apdovanojimai dažnai tampa kovo mėnesį teikiamų "Oskarų" pranašais.

"Auksinių gaublių" įteikimo ceremonija paprastai būna triukšminga, palyginti su solidesniu "Oskarų" vakaru, tačiau šiemet Holivudo užsienio spaudos asociacijos apdovanojimai įteikti grįžtant į įprastas vėžes po rugsėjo 11-osios, todėl ceremonija buvo gana santūri. Ji net baigėsi truputį anksčiau, nei planuota.

"Tai lyg mažytis stebuklas" - pasakė aktorius Melas Gibsonas.

Santūriai laikėsi net linksmieji Australijos bei Naujosios Zelandijos aktoriai ir režisieriai, tarp jų - B.Luhrmannas, R.Crowe, N.Kidman, geriausia antrojo plano televizijos aktore pripažinta Rachel Griffiths (Reičel Grifits), vaidinanti seriale " Šešios pėdos po žeme" (Six Feet Under), ir Judy Davis (Džudi Deivis), kuri geriausios televizijos aktorės "Auksinį gaublį" gavo už vaidmenį filme"Gyvenimas su Džudi Garland: Aš ir mano šešėliai" (Life with Judy Garland: Me and My Shadows).

Dėl nemažo australų laureatų būrio N.Kidman buvo paklausta, ar australai pagalvojo apie savo stalą. "Jie mums neleistų, - atsakė aktorė. - Mes pernelyg triukšmautume".

N.Kidman praėjusiais metais lydėjo milžiniška profesinė sėkmė - tiek dėl "Mulen Ružo", tiek dėl siaubo filmo "Kiti" (The Others), už kurį ji buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje. Tačiau jos asmeninis gyvenimas klostėsi ne taip sklandžiai - aktorė po dešimties metų santuokos išsiskyrė su Tomu Cruise'u.

"Keista, bet pačios geriausios ir pačios blogiausios akimirkos visada patiriamos kartu, - sakė ji. - Dabar 2002-ieji, ir aš laukiu, ką jie man atneš".

Geriausio komedijos ir miuziklo aktoriaus kategorijos "Auksinis gaublys"buvo įteiktas veteranui Gene'ui Hackmanui (Džinui Hakmanui), kuris "Tenenbaumuose" (The Royal Tenenbaums) suvaidino genijų šeimos patriarchą Royalą Tenenbaumą.

Kitas veteranas Robertas Altmanas už komediją "Gosfordo parkas" (Gosford Park) buvo pripažintas geriausiu režisieriumi.

Geriausia aktore tapo Sissy Spacek (Sisi Speisek), "Miegamajame" (In the Bedroom) suvaidinusi motiną, kurios sūnus nužudomas ir kuri kartu su savo vyru mėgina atsitiesti po netekties. Jos darbą liaupsino kritikai, o gavusi "Auksinį gaublį" ji tapo favorite varžantis dėl geriausios aktorės kategorijos "Oskaro".

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją