„Nesu sėdinčios prisiminimų dokumentikos, kuomet nugrimuoti įvykio, ar istorijos dalyviai į kamerą pasakoja kaip buvo, gerbėjas. O jos kaip tyčia daugiausia. Laimei, „Šnipas“ — veikiančioji dokumentinka. Jos centre yra kraują stingdantis eksperimentas, kurio trukmė daugybė metų, o prizas klaidos atveju — mirtis Korėjos konclageriuose. Tik visiški bepročiai gali imtis tokio projekto, rizikuoti viskuo, peržengti filmo ribas. Tai negali nepadaryti įspūdžio“, - pranešime spaudai sako kūrybingumo dėstytojas, reklamų kūrėjas Tomas Ramanauskas.

Filmo idėja kilo po provokuoti mėgstančio režisieriaus Mads Brüggerio susitikimo su Ulrichu Larsenu, paprastu vaikinu iš Danijos, svaičiojančiu apie norą padėti sugriauti Šiaurės Korėjos diktatūrą. Iš pradžių tai neatrodė rimtai, tačiau nepraėjus nei porai metų ketinimai pradėjo virsti realybe. Ulrichas, aktyviai besidomintis Šiaurės Korėjos diktatūra, tapo propagandinės Korėjos draugystės asociacijos (KFA) nariu. Įtikinęs asociacijos narius, jog filmavimo kamera jam reikalinga tam, kad socialiniuose tinkluose galėtų garsinti Šiaurės Korėjos vardą, jis pradėjo dokumentuoti ne tik asociacijos susitikimus, bet ir keliones į vieną uždariausių šalių pasaulyje. Taip prasidėjo intriguojantis šnipo gyvenimas.

„Šnipas Šiaurės Korėjoje“ yra filmas, kuris įtrauks ir nepaleis, net jei visai nesidomi nei šnipų gyvenimu, nei Šiaurės Korėja. Iki paskutinio kadro vis galvosi ir klausi savęs, ar tikrai tai gali būti tiesa? Gal tai tiesiog gerai sukurtas realybės šou? Puikus filmas!” - įspūdžiais apie filmą dalinosi aktorė Aistė Diržiūtė.

Dvi valandos įtempto siužeto, kamera užfiksuoti susitikimai su aukščiausio lygio pareigūnais, nelegalūs verslo sandoriai ir šypsnį keliančios verslo susitikimų tradicijos. Dešimt metų po žingsnelį prie valstybės vadovų artėjantis Ulrichas galiausiai užfiksuoja tai, ko neregėjo jokia kamera – aukščiausių Šiaurės Korėjos pareigūnų prisipažinimus, kas vyksta už geležinės uždangos.

Filmą „Šnipas Šiaurės Korėjoje“ šiuo metu galima pamatyti „Nepatogaus kino“ virtualioje kino salėje, taip pat Skalvijos, Kino fondo, Cgates, Žmonės Cinema, Kino Deli, Telia ir kitose filmų peržiūrų platformose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės