- Pirmiausiai filmą režisuoti buvo pasiūlyta Angelinai Jolie, tačiau ši atsisakė.

- Kristiano Grėjaus vaidmeniui besiruošiantis J. Dornanas turėjo iš naujo mokytis vaikščioti. Aktorius iki filmavimų vaikščiojo ant pirštų galų, o juostoje seksualusis vyras vaikščios pirmiausiai pėdą statydamas ant kulno.

- J. Dornanas atskleidė, jog prieš žengiant į filmavimo aikštelę jis lankėsi ir vaidmeniui ruošėsi privačioje sekso slėptuvėje.

- Visi aktoriai tekstą turėjo išmokti per penkias dienas.

- Praėjusių metų liepą pasirodęs pirmasis filmo anonsas tapo žiūrimiausiu "YouTube". Per savaitę jis buvo peržiūrėtas daugiau kaip 100 milijonų kartų.

- Aktorės į Anastasijos Steele vaidmenį atrankose moterys turėjo įtikinamai perskaityti monologą iš Ingmaro Bergmano filmo "Persona" (1966 m.) Šios eilutės buvo pasirinktos dėl to, kad kūrėjai pamatytų, ar aktorės gali brandžiai kalbėti intymiomis temomis.

- Dakota Johnson ir Jamie Dormanas buvo atrinkti po to, kai pakankamai įtikinamai suvaidino pirmą ir paskutinę knygos dalį.

- Aktorių į pagrindines roles atrankos buvo viena labiausiai apkalbamų temų Holivudo istorijoje. Buvo spėliojama, kad K. Grėjų vaidins tokios žvaigždės kaip Henry Cavillas, Ryanas Goslingas, Robertas Pattinsonas, Mattas Bomeris arba Chrisas Hemsworthas, o A. Steele - Emma Watson, Scarlett Johansson, Olivia Wilde arba Jennifer Lawrence. Galiausiai buvo paskelbta, jog vaidmenys atiteko Charlie Hunnamui ir Dakotai Johnson, tačiau Ch. Hunnamas iš filmavimų pasitraukė dėl nesuderinamų grafikų. Tuomet, po dar daugybės atrankų K. Grėjaus vaidmeniui atrinktas J. Dornanas.

- Dakota Johnson yra žinomų aktorių Melanie Griffith ir Dono Johnsono duktė.

- Abu pagrindinių rolių atlikėjai turi antrąsias puses. J. Dornanas yra vedęs aktorę, dainininkę bei dainų autorę Amelią Warner ir neseniai su ja susilaukė vaikelio. D. Johnson susitikinėja su filmo "40 ir vis dar skaistus" aktoriumi Jordanu Mastersonu.

- Neįprastą seksą propaguojančių žmonių bendruomenė (BDSM community) šią knygų trilogiją ir, be abejo, patį filmą laiko įžeidžiančiu, nes, anot jų, čia vaizduojamas neatsakingas elgesys, kuris neturi nieko bendro su saugumu bei sveiku protu.

- Jamie Dornanas dar nepasirodžius filmui atskleidė, jog gerbėjos filme jo nuogo neišvys. Aktorius teigė, kad kontrakte griežtai numatyta: filme nebus rodomi jo lytiniai organai.

- Prieš prasidedant filmavimams J. Dornanas privalėjo patobulinti savo kūno formas. Jam buvo sudaryta speciali ir labai griežta programa, kurios metu žvaigždė turėjo kasdien sportuoti po mažiausiai tris valandas. J. Dornanas turėjo tikrai įspūdingas formas, mat prieš tai jis dirbo apatinių drabužių modeliu ir visą gyvenimą rūpinosi išvaizda, tačiau filme jis turėjo įkūnyti svajonių vyrą, tad jam teko dar labiau pasistengti.
Dakota Johnson su mama

- J. Dornano dieta buvo taip pat itin griežta: kasdien jam reikėdavo išgerti po penkis proteino kokteilius (vieną jų - 4-tą valandą ryto).

- Filmuojantis filme J. Dornanui teko kasdien skustis barzdą ir tai jam buvo didžiulė kančia. Aktorius džiaugiasi, jog jam neteko depiliuotis krūtinės, mat ten jam plaukai ir taip neauga.

- Filme gerbėjai neišvys garsiosios ir itin daug aptarinėtos "tampono scenos". Knygoje yra aprašyta, kaip prieš mylėdamasis su A. Steele, K. Grėjus ištraukia jos tamponą. Filmo režisierė Sam Taylor-Johnson teigia, jog apie šią sceną net nebuvo diskutuota.

- Filmas "50 pilkų atspalvių" buvo filmuojamas nuo 2013 metų gruodžio 1 dienos iki 2014 metų vasario 21-osios Vankuveryje.

- Filmas yra pažymėtas "S" ženklu.

- Teisės statyti šį filmą studijai kainavo 5 milijonus dolerių.

- Filmo biudžetas - 40 milijonų dolerių.

- Kad K. Grėjaus namai atrodytų pakankamai prabangūs ir modernūs, režisierei teko pasinaudoti savo pažintimis meno pasaulyje. Filme pamatysime nemažai itin brangių paveikslų.

- Scenoje, kurioje K. Grėjus pirmą kartą parodo A. Steele savo "žaidimų" kambarį, aktorė D. Johnson jį pamato taip pat pirmą kartą. Taip filmo kūrėjai norėjo, kad jos reakcija būtų kuo natūralesnė.

- Viena didžiausių šios trilogijos gerbėjų yra TV laidų vedėja Oprah Winfrey.

- Knygų autorė E.L. James niekuomet nėra buvusi Sietle ir Portlande, kur vyksta pagrindinis veiksmas. Rašydama knygą ji naudojosi "Google Street View".

- Prekybininkai teigia, jog pasirodžius knygoms, pagerėjo prekyba lipniomis juostomis, kabeliais ir virvėmis (K. Grėjus šiuos daiktus naudojo savo seksualiniams poreikiams tenkinti).

- Trilogija įkvėpė ne tik sekso žaisliukų, bet ir kūdikių drabužėlių gamintojus.

- Tikrasis knygų autorės E.L. James vardas yra Erika Mitchell.

- Rašytoja prisipažino, kad rašydama šį romaną norėjo sušvelninti savo viduramžio krizę.

- Praėjusiais metais vykdytos apklausos metu paaiškėjo, kad net 44 procentai moterų mieliau skaito "50 pilkų atspalvių", nei iš tiesų mylisi su savo vyrais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės