Ši premjera buvo labai jaudinanti pagrindinėms filmo žvaigždėms, kurios tiesiogine prasme užaugo kino studijose.

Pirmosiose naujojo filmo recenzijose giriama jame sukurta niauri atmosfera, tačiau daugeliui kritikų susidarė įspūdis, jog jis tėra įžanga į šios istorijos finalą, kuris kino teatrus turėtų pasiekti ateinančią liepą.

Holivudo naujienų žurnalas "Variety" rašo, kad šis filmas "tamsus ir kupinas nevilties", taip pat "slegiantis ir pagaunantis siužeto vingiais, persmelktas gilaus vienatvės ir praradimo pojūčio".

Didžiosios Britanijos dienraštis "The Independent" gyrė "kai kurias kerinčias scenas", taip pat vadino šį filmą "užkandžiu prieš pagrindinį patiekalą ateinančią vasarą".

Tuo tarpu dienraštis "The Guardian" apie visą Hario Poterio epopėją atsiliepė nelabai palankiai.

"Mirties relikvijos" atrodo puikiai - ta prasme, jog jo fasadas atrodo puikiai", - rašo laikraštis, tačiau iškart priduria, jog susidaro įspūdis, kad visiems šiems filmams "stinga sąmojo, šilumos ir žmoniškumo, kad išliktų ne vien trumpalaikis įspūdis".

Pirmoji "Mirties relikvijų" dalis daugelyje šalių bus pradėta rodyti nuo lapkričio 19 dienos, o abiejų paskutinių dalių filmavimas buvo baigtas anksčiau šiais metais.

Tūkstančiai Hario Poterio nuotykių gerbėjų ketvirtadienį susirinko Lesterio aikštėje Londone, tikėdamiesi bent akies krašteliu pamatyti 21 metų Danielį Radcliffe'ą, 20-metę Emmą Watson ir 22 metų Rupertą Grintą, kurie visose aštuoniose dalyse vaidina Harį Poterį ir jo geriausius draugus - Hermionę Įkyrėlę bei Roną Vizlį.

Ši aktorių trijulė tapo milijonieriais, tačiau jų ateitis tampa miglota, nutraukiant ryšius su didžiojo ekrano personažais ir žengiant į suaugusiųjų pasaulį.

"Tai buvo milžiniška mano gyvenimo dalis, ir manau, kad man visam laikui išliks fantastiški prisiminimai, - D. Radcliffe'as sakė televizijai "Sky News" per iškilmingą sutikimo ceremoniją. - Tačiau dešimt metų vaidinant vieną personažą - ilgas laikas, o aš taip pat pasiruošęs judėti į priekį."

"Gerbėjai būtų įtūžę, jeigu būtume mėginę visa tai sudėti į vieną filmą - mes negalėjome taip pasielgti, nors kiek gerbdami šią knygą", - aktorius kalbėjo apie dvi finalines Hario Poterio nuotykių dalis.

E. Watson, trumpai nusikirpusi plaukus, ko negalėjo padaryti, kol vaidino Hermionę, pareiškė: "Tai išties jaudina - verkiau, pirmą kartą žiūrėdama šį filmą".

"Jis man žadina tiek daug prisiminimų - mes jį sukūrėme per dvejus metus. Aš užaugau šioje filmavimo aikštelėje; išties labai keista, kad visa tai baigiasi", - pridūrė aktorė.

Nors Londone smarkiai lijo, gerbėjų minia Lesterio aikštėje, kur tradiciškai vyksta filmų premjeros, susirinko likus kelioms valandoms iki peržiūros.

Pirmasis filmas apie Harį Poterį buvo išleistas 2001 metais, praėjus ketveriems metams po to, kai buvo išspausdinta pirmoji J.K.Rowling knyga. Visi šeši ankstesni filmai pasaulyje uždirbo 5,4 mlrd. dolerių.

Kiekvienoje šios kino sagos dalyje vaizduojami Hario ir jo draugų nuotykiai Hogvartso burtininkų mokykloje, taip pat jų kova su stiprėjančiomis tamsiojo mago lordo Voldemorto jėgomis. Šis burtininkas anksčiau nužudė Hario Poterio tėvus ir yra pasiryžęs sunaikinti jį patį.

Pirmojoje "Mirties relikvijų" dalyje vaizduojama, jog Voldemortas ir jo pagalbininkai užvaldė didelę dalį burtininkų pasaulio, o Hariui Poteriui nuolat gresia pavojai.

Haris, Hermionė ir Ronas palieka saugų prieglobstį mokykloje ir savo šeimose, iškeliavę vieni ieškoti horkruksų - daiktų, kuriuose Voldemortas yra paslėpęs savo sielą. Sunaikinę horkruksus, jaunieji burtininkai pagaliau įveiktų piktąjį magą.

Pirmoji "Mirties relikvijų" dalis neturi aiškios pabaigos, o visos filmų serijos atomazga įvyks aštuntajame filme - jame bus vaizduojamas Hario Poterio ir jo šalininkų paskutinis mūšis su tamsiomis Voldemorto pajėgomis.

Septintosios dalies premjeroje dalyvavo ir kitos šių filmų žvaigždės, tarp jų "Oskarui" nominuoti britų aktoriai Helena Bonham-Carter ir Ralphas Fiennesas, kuris vaidina Voldemortą.

Tuo tarpu J.K.Rowling leido suprasti, kad kol kas nerašo jokių naujų knygų apie Harį Poterį.

"Manau, tai mažai tikėtina, tačiau niekada nesakysiu niekada, - pabrėžė ji. - Kol kas neplanuoju to daryti."

"Jeigu rašyčiau kitą knygą, manau, būtų mažai tikėtina, kad Haris taptų jos centriniu veikėju. Manau, ši istorija baigta", - pridūrė rašytoja.

Pasaulyje iš viso parduota daugiau nei 400 mln. knygų apie Harį Poterį egzempliorių. Jos yra išverstos į 69 kalbas.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės