„Filmavimo darbus pradėjome praėjus vos trims mėnesiams po to, kai įvyko „The Rust“ tragedija ir filmavimo aikštelėje dėl neatsargaus ginklų naudojimo buvo pašauta bei mirė operatorė Halyna Hutchins. Todėl buvo griežtai nuspręsta nenaudoti jokių tikrų ginklų. Jūs įsivaizduojate, ką reiškia juostoje apie karą keisti visas taisykles ir gauti tokių ginklų, kurie atrodytų identiškai tikriems, funkcionuotų kaip tikri, bet negalėtų nieko sužeisti? Tačiau aktoriai ir visa komanda dėl to pasijuto ramiau. Šįkart buvo pasimokyta iš kitų klaidų“, - pasakojo G. Ritchie.

Pasak pagrindinį vaidmenį juostoje atlikusio Jake‘o Gyllenhaalo, tai, kad kūrėjams taip rūpi komandos saugumas buvo viena iš priežasčių, kodėl jis sutiko filmuotis filme „Tvirtas užnugaris“, rašoma pranešime spaudai.

„Filmavimai buvo tokie įtempti, kad faktas, jog galime negalvoti apie tai, kad galime sužeisti kažką filmavimo aikštelėje, pridėjo ramybės bei pasitikėjimo. Anksčiau esu filmavęsis ne vienoje juostoje apie karą ir ten tikrai nesijutau saugiai. Taigi panašu, jog reikėjo didžiulės tragedijos, kad pasikeistų Holivudo taisyklės. Ir Guy Ritchie buvo tas, kurias jas ėmėsi keisti“, - sakė aktorius.

Juostoje bus pasakojama apie tai, kaip JAV paskelbė, kad išves savo pajėgas iš Afganistano, šalyje kilo panika, o pasaulyje – skandalas. Paaiškėjo, kad amerikiečiai „ant ledo“ paliko tūkstančius vietinių gyventojų, bendradarbiavusių su JAV. Ir jiems visiems grėsė mirtis.

Patruliuodamas Afganistane, JAV armijos seržantas Džonas Kinlis (aktorius J. Gyllenhaalas) į savo būrį kaip pagalbininką gauna vietinį vertėją Ahmedą (akt. Dar Salimas). Kuomet Džono būrys patenka į Talibano pasalą, žūsta visi, išskyrus juos du. Rizikuodamas gyvybe, Ahmedas nugabena sunkiai sužeistą seržantą į saugią vietą ir slaugo, kol šis pakankamai sustiprėja, kad grįžtų namo.

Jau grįžęs į Ameriką, sužinojęs, kad JAV kariams traukiantis, jo gelbėtojas bus paliktas likimo valiai, Džonas niekaip negali su tuo susitaikyti. Nors ir suprasdamas, kad greičiausiai tai bus savanoriškai pasirašytas mirties nuosprendis, Džonas nusprendžia vykti į Afganistaną ir pabandyti išgelbėti savo vertėją ir jo šeimą.

Įtemptas karinis trileris „Tvirtas užnugaris“ Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti jau šį penktadienį, balandžio 28 dieną.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją