Aktorės Gabrielės Malinauskaitės-Rudzienės įkūnyta veikėja Ugnė išgyvena itin sunkų skyrybų laikotarpį, todėl filme bus matomos ir nevilties, ir liūdesio, ir romantikos apraiškos. Kaip ištverti skausmą?

Režisierė teigia, kad tam reikia be galo didelės drąsos ir kūrybinė komanda stengiasi šią žinutę perteikti žiūrovams:

„Žmogus niekada iš nieko neišmoks nieko, na pasimokyti, gal ir galima, bet išmokti – ne. Išmokti galima tik iš savęs. O tam reikia labai didelės drąsos. Kiekvienas žmogus turi savo asmenines baimes, kurios daugiau ar mažiau neleidžia žiūrėti į tą bedugnę. Taigi mūsų filmo herojė yra viena iš tų drąsuolių“.

Kaip rašoma spaudos pranešime, Agnė Marcinkevičiūtė filmą režisuoti nusprendė iš karto perskaičiusi scenarijų, mat jis yra gyvenimiškas ir tikras:

„Tai – nėra eilinė romantinė komedija. Ir situacija yra sudėtinga, nes post-pandeminis žmogus tikrai turi sukaupęs daugybę medžiagos apmąstymams. Todėl mes nuosekliai siekėme sukurti tam tikrą daugiasluoksniškumą: suteikti žiūrovui pramogą ir tuo pat metu nepretenzingai pakalbėti apie rimtus psichologinius dalykus, kuriuos patiria šiuolaikinis žmogus. Tai – netektis ir savo gyvenimo statymas iš naujo. Visa tai lydi nerimas, nepasitikėjimas savimi – tai yra tas amžinas savęs ieškojimas, kuris dramaturgiškai dėkingas kinui savo dinamika su staigiais posūkiais į švelniai komiškas situacijas. Kalbant apie filmo istorijos svarbumą, aš tikrai nežinau, ar galiu viešai atskleisti vieną labai svarbų filmo aspektą, todėl pasakysiu lakoniškai – taip iš tikrųjų atsitinka gyvenime. Ir tai buvo mano apsisprendimo dirbti prie šio projekto esminis faktorius, nes aš skaičiau scenarijų ir jaučiau, kad tai – tikra. Ir, prisimenu dar pagalvojau, kad atverti tokius intymius išgyvenimus yra drąsu, nes mes šiandien garsiai nekalbame apie savo nesėkmes, bet vaidiname labai viską žinančius ir sėkmingus“.

Filmas yra dedikuotas tam, kad vėl pajaustume kino malonumą ir dažniau sau kartotume: juk gyvenimas yra gražus“, – teigia režisierė.

Filmas „Savas, svetimas, mylimas“ kino ekranuose pasirodys nuo liepos 29 d. su žymiausiais šalies aktoriais – Gabriele Malinauskaite Rudziene, Vaidotu Baumila, Ineta Stasiulyte, Kristina Kazlauskaite bei kt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės