Šiandien pristatome kiną, kuris mums dovanoja būtiną adrenalino kiekį. Kritikai tokius filmus dažnai sumaišo su žemėmis, o publika be jų negali apsieiti. Šie filmai dažniausiai priskiriami „B“ kino kategorijai (taip vadinami mažesnio biudžeto ir aukštų meninių vertybių nesiekiantys kūriniai, kurie net ir neketina dalyvauti jokiose „Oskarų“ nominacijose).
Kadras iš filmo „Partneriai mirti“
Labai dažnai toks kinas išpopuliarinamas pačių žiūrovų, o jame vaidinantys aktoriai vadinami kultiniais. Beje, iš tokio kino gimė ir Quentinas Tarantino. „B“ kategorijos kino paskirtis – suteikti mums reikiamų emocijų. Tad šiandien namų kine – veiksmo filmai ir populiariausi jų aktoriai.

„PASKUTINIS IŠ GYVŲJŲ”

Šiuolaikinio veiksmo kino triumfas prasidėjo 1988-aisias metais, kai Holivudas beveik vienu metu pateikė „Kietą riešutėlį“ ir „Mirtiną ginklą“. Tai buvo hitai, mažiausiai laiko skyrę siužetui, tačiau, trumpai pristatant pagrindinius herojus, visą dėmesį sutelkę į non stop nuotykių virtinę. Gabus režisierius Johnas McTiernanas „Kietame riešutėlyje“ suformavo labai patrauklų veiksmo herojų.

Nelauktai juo tapo aktorius Bruce Willis, iki tol vaidinęs visai kitokio pobūdžio projektuose. Jis ir toliau mėgino keisti savo repertuarą, tačiau fanų reikalavimai yra įstatymas mylimai žvaigždei. Po dviejų „Kieto riešutėlio“ tęsinių ir „Paskutinio boiskauto“ Bruce Willis galutinai tapo etatiniu veiksmo kino aktoriumi.

Šiandien pristatomas filmas priklauso didelei kūrinių grupei, kurie pasirodė po šito viešo pripažinimo. Bruce Willis buvo pačiame jėgų žydėjime ir iškart suvaidino daugelyje panašių filmų.

Kadras iš filmo „Paskutinis iš gyvųjų“
Acme

„Paskutinis iš gyvųjų“ – jo pavadinimas išverstas teisingai, tačiau angliškai skamba spalvingiau: „The last man standing“. Ši frazė primena „Kieto riešutėlio“ devizą – „mirk sunkiai, bet garbingai“. Šiame filme ji panaši – „kovok, kol dar esi gyvas ir gali stovėti“.

Filmo režisierius Walteris Hillas scenarijų pasiskolino iš japonų klasiko Akiro Kurosawos („Asmens sargybinis“). Iki jo tą patį padarė italas Sergio Leone, sukurdamas revoliuciją vesterno žanre sukėlusį filma „Už saują dolerių“. Japonų, italų ir amerikiečių filmuose siužeto schema ta pati. Stiprus nuotykių ieškotojas atsiduria tarp dviejų kariaujančių pusių, tačiau neužima nė vienos aiškios barikadų pusės. Jis stengiasi likti pats sau valdovu, balansuoti tarp konfliktuojančių jėgų ir laimėti tada, kai pešasi kiti du.

Tokiu būdu mums tenka įdomi galimybė palyginti, kaip tokio patrauklaus vienišiaus portretus kuria Tosiro Mifunė, Clintas Eastwoodas ir, šiame filme, Bruce Willis. Jeigu jūs nematėte anų filmų – tuomet jūsų laukia dar įdomesnis reginys su nelauktais siužeto posūkiais.

Suprantama, kad amerikietiškajame variante veiksmas perkeltas į labiausiai laukinę šios šalies epochą ir vietą. Ekrane 1930-ieji – „sausojo įstatymo” laikai, kai Amerikoje mafija lobo iš alkoholio kontrabandos. Mažame ir nykiame Jericho miestelyje vyksta gaujų karas. Džonas Smitas (akt. Bruce Willis) – vienišas kovotojas. Jis nepriklauso nė vienai kovojančiai pusei, nors kariauja abiejose. Kiekvienąkart pasirinkimą lemia tik siūlomų pinigų suma.

Režisierius Walteris Hillas visada gerai stilizavo nuotykių filmus. Jis sukūrė klasikinį automobilių gaudynių filmą „Vairuotojas”, kai tokie buvo madingi. Jam priklauso komedijos pusėn pasuktas policininkų dueto filmas „8 valandos”.

„Paskutinįjį iš gyvųjų” režisierius sumiksavo taip įdomiai, kad jame keistai dera vesterno ir gangsterių filmo žanrai. Filmo spalvos, veiksmo fonas ir užkadrinis naratyvas, primenantis amerikiečių juodąjį detektyvą, užburia ir priskiria šį veiksmo reginį prie mylimiausių filmų su Bruce Willisu, „action movie” žvaigžde numeris vienas.

„PARTNERIAI MIRTI”

Laikui bėgant veiksmo kinas išsisėmė ir prodiuseriai karštligiškai skubėjo ieškoti naujų veidų. Dažnai buvo renkami sportininkai, o ne aktoriai. Prisimindami legendinio Bruce Lee sėkmę, kūrėjai mėgino kviesti Azijos kovinių filmų žvaigždes, ir vienas tokių „atrastųjų“ ir iš Rytų į Holivudą importuotų aktorių yra Jetas Li. Šiandien jam jau 45-eri, tačiau jis puikiai palaiko formą ir dalyvauja rizikingose scenose.

Kadras iš filmo „Partneriai mirti“
Acme

Ne paslaptis, kad Azijos aktoriams dažniausiai lemta įkūnyti egzotiškus blogiečius, sunkiai nugalimus kung fu meistrus. Ketvirtajame jau minėto „Mirtino ginklo“ tęsinyje Jetas Li suvaidino žudiką, kuris lamdė kaulus pačiam Melui Gibsonui. Šį sykį jam vėl tenka blogiečio vaidmuo, o susigrumti teks su naujos kartos veiksmo kino dievuku Jasonu Stathamu – aktoriumi, kurio pavardė visada žada itin daug veiksmo. Dar jaunas britas Jasonas Stathamas labiausiai išgarsėjo filmais „Adrenalinas“, „Transporteris“ bei „Lok, stok arba šauk“.

Filmą „Partneriai mirti” režisavo popmuzikos klipų režisierius Phillipas Atwellas. Jis nepersistengė su galvosūkiais. Filme mažai dialogų ir jokių pretenzijų filosofijai. Filmo esmę geriausiai atspindi jo originalus pavadinimas – „Karas”, vykstantis tarp FTB agento ir profesionalaus samdomo žudiko.

Šio samdomo žudiko kulka pakerta FTB agentą Tomą Louną ir jo šeimą. Tragiškai žuvusio sąžiningo pareigūno partnerį Džeką Krofordą apsėda keršto troškimas. Džekas (akt. Jasonas Stathamas) ištyryręs jam prieinamą informaciją, nesunkiai randa paslaptingąjį žudiką, pravarde Niekšas (akt. Jetas Li) .

Niekšas puikiai suvokia, kad yra ieškomas, todėl nesislepia ir įžūliai imasi atsakomųjų veiksmų – išprovokuoja bekompromisį karą tarp dviejų nuolat nesutariančių Azijos nusikaltėlių grupuočių. Triados mafijos bosas Čangas (akt. Terry Chenas) surenka savo aršiuosius ir automatais apsikarsčiusius smogikus, kurie stoja į nuožmią kovą su kardais ginkluotais Jakudzos profesionalais, vadovaujamiems tatuiruotėmis išsimarginusio valdovo Širo (akt. Ryo Ishibashi).

Taigi, filmas garantuoja Kinijos triadą, japonų jakudzas ir visą su šais pavadinimais susijusią egzotiką. Automobilių gaudynės, koviniai veiksmai, daug kraujo, mažai šypsenų. Toks yra kinas, kuriame esame įpratę matyti Jasoną Stathamą. O šį kartą šalia visų jo triukų – garantuota dvikova su Jetu Li.

Pabaigai, reikėtų pažymėti, kad tai filmas, skirtas kovinių veiksmo filmų mėgėjams, puikiai žinantiems, ko galima laukti iš J.Stathamo ir Jeto Li. Jeigu jums patinka šie vyrukai – būtinai įsigykite DVD. Jei ne – tai tiesiog ne jūsų skonio kinas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spielbergo dramos „Valstybės paslaptis“ scenaristai: norėjome parodyti, kaip žmonėms meluoja prezidentai (3)

Sausio 26 dieną Lietuvos kino teatruose įvyks ypatinga premjera – didžiuosiuose ekranuose...

Didžiulę lietuvių kino retrospektyvą Paryžiuje atidarė Šarūnas Bartas (6)

Pirmadienio vakarą Paryžiuje, prancūzų filmotekoje „La Cinémathèque Française“ prasidėjo...

10 faktų apie filmą „3 sekundės“ iš Žilvino Trato lūpų (6)

Sausio 12 dieną visuose Lietuvos kino teatruose startavo puikiai kino kritikų ir žiūrovų...

Filmas „Tarp pilkų debesų“ pasirašė sutartį su CAA – prestižiškiausia pramogų verslo valdymo ir talentų paieškos agentūra (3)

Tarptautiniai vandenys atsiveria lietuviškam kino projektui. Didžiausia pramogų verslo valdymo ir...

Jaunųjų „Pelėdų kalno“ aktorių iššūkiai – nuo ledinio vandens iki ligoninės (1)

Apie niūrias pokario nuotaikas, partizanų kovas, meilę ir netektis pasakojanti istorinė Audriaus...

Top naujienos

Skaičiuoklė: paskaičiuokite, kiek pensijos gausite pagal naują tvarką (274)

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas....

Būkite atsargūs – čekius registruoti kviečia ne tik Mokesčių inspekcija (14)

Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) organizuojama pirkimo kvitų loterija , atrodo, turi...

Landsbergis inicijuoja naują Seimo komisiją: skelbiami klausimai Skverneliui (156)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius...

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (462)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Gyvai / Oficiali Vasario 16-osios akto perdavimo Lietuvai ceremonija Prezidentūroje

Vokietijos atstovai trečiadienį Lietuvai oficialiai perduos Vasario 16-osios aktą dėl...

Gali spręstis Bėronto likimas – Markausko nuomonė keičiasi (2)

Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko nuomonę apie Europos Sąjungos (ES) paramą skirstančios...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (521)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Įprastai atrodantis namas slėpė šiurpią paslaptį: kaimynai nė neįtarė, kas ten vyko (15)

Šis niekuo neišsiskiriantis namas Pietų Kalifornijoje iš pirmo žvilgsnio atrodo toks, kaip ir...

Dvynių susilaukę Enrique Iglesias ir Ana Kurnikova toliau dalijasi šeimyniškomis akimirkomis su naujagimiais (7)

Neseniai pasaulį nustebino žinia, jog Enrique Iglesias ir Ana Kurnikova tapo tėvais - jiems...

Pergalė prieš „Žalgirį“ sugrąžino vokiečiams pasitikėjimą, žiniasklaidą nustebino „minusinis“ Udrihas (7)

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos antrajame rate pralaimėjo jau antras rungtynes iš trejų žaistų....