Nacionalinės premijos laureatė Vanda Juknaitė 2007 metais pirmąkart išleisoje knygoje „Tariamas iš tamsos“ kalbasi su ypatingo likimo vaikais. Čia netikėtai atsiskleidžia vaikų gebėjimas samprotauti svarbiais būties klausimais.

„Pokalbiai su vaikais ypatingi tuo, kad žodžiai čia neturi beveik jokios reikšmės. Mes neišgirsime jokios išbaigtos sentencijos. Svarbiausia čia yra santykis. Vaikai įtraukia mus į santykį. Santykį, kuriame mes išgirstame ne tik juos, bet ir pačius save“ - mintimis dalijasi rašytoja.

Prieš keletą metų Vandos Juknaitės knygą perskaičiusi vienu įkvėpimu, režisierė G. Beinoriūtė galvojo ne apie filmą, o apie gyvenimą, nes knyga pasirodė geresnė už bet kokį gyvenimo vadovą. „Kada atsirado mintis sukurti filmą iš pokalbių su vaikais, tiksliai nepamenu. Tiesą pasakius, tai atrodė praktiškai neįmanoma. Juk viena yra prieiti prie vaiko su pieštuku ir sąsiuviniu, o visai kas kita - su kino kamera, mikrofonu ir dar penkiais kolegomis. Bet kuo labiau neįmanoma, tuo įdomiau pabandyti,“ – sako režisierė Giedrė Beinoriūtė.

Filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ - kalba apie pasaulį, kuriame gyvename, keičia požiūrį į vaikus, suteikdamas galimybę pažiūrėti į juos rimtai, pamatyti ne vaikų, o visų mūsų problemas.

„Man atrodo, kad pagrindinis mano filmo ir V. Juknaitės knygos panašumas yra tas, jog jie abu turi terapinį poveikį. Todėl visi ieškantys, išsiilgę, nuliūdę, pasimetę, viską žinantys, nieko nežinantys, tiesiog ateikit.“ – ragina filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ režisierė G. Beinoriūtė.

Pakartotinis knygos „Tariamas iš tamsos“ tiražas knygynus žada pasiekti spalio viduryje.

Filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ nuo spalio 12 dienos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Forums Cinemas“ kino teatruose.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)