Naujas, itin estetiška ir poetiška kino juosta vadinamas Giedrės Beinorūtės „Kvėpavimas į marmurą“ pastebėtas ir Lietuvos kino bendruomenės. Filmas net penkis kartus nominuotas šių metų nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad tarptautinė filmo premjera įvyks Karlovi Varuose, A klasės festivalyje, kuris turi senas tradicijas. 1960 metais šiame festivalyje debiutavo mano dėstytojai – Arūnas Žebriūnas, Henrikas Šablevičius ir Jonas Gricius. Filmas „Gyvieji didvyriai“, kuriame buvo ir jų kurta novelė – pirmasis lietuvių kino išėjimas į tarptautinę areną. Smagu sekti dėstytojų pėdomis“, – filmo sėkme patenkinta ir režisierė Giedrė Beinoriūtė.

Naujasis, plačiai nuskambėjusio kino filmo „Balkonas“ režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas pastatytas pagal žinomą rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės romaną. Ekranizacijos centre – modernios šeimos iššūkiai. Jausminga istoriją apie vyrą ir moterį sustiprina trileriui būdingi elementai ir įtempta atmosfera.

Izabelė ir Liudas – inteligentų šeima. Jie gyvena užmiestyje, augina sūnų Gailių. Izabelė įtikina vyrą įsivaikinti Ilją iš vaikų namų. Uždaras ir paslaptingas berniukas nepritampa prie naujos šeimos ir nuolat su Gailiumi varžosi dėl mamos dėmesio. Kuo varžymasis baigiasi, kaip klostosi šeimos gyvenimas režisierei yra gera proga kalbėti apie ryšį tarp žmonių, apie kiekvieno iš mūsų atsakomybę už save ir už tą, kuris yra šalia.

Gilias tradicijas turintis Karlovi Varų festivalis yra svarbiausias tarptautinis A klasės festivalis mūsų regione. Jis sutraukia itin skirtingą auditoriją – kino sales užpildo čekų kinomanai, suvažiuoja visi svarbiausi kino pardavimų agentai ir kompanijos.

„Neabejoju, festivalyje mūsų filmo komanda išgyvens tikrą raudonojo kilimo būseną, juk visi bilietai į konkursinių programų seansus būna parduoti dar gerokai prieš festivalio atidarymą, o į juos susirinkusi publika – itin žingeidi ir dosni klausimų bei komentarų“, – sako filmo prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė. „Kvėpavimas į marmurą“ – antrasis jos prodiusuotas filmas, patenkantis į konkursinę kino festivalio programą. Prieš dvejus metus festivalyje buvo pristatytas režisierės Linos Lužytės filmas „Amžinai kartu“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją