Pasak jo, vienas iš kinuose rodomo filmo „Spec. Žvėrynas“ herojų Aleksiejus Gaiževskis, pravarde „Voras", buvo netiesioginis vadas baziniuose kariniuose mokymuose, rašoma pranešime spaudai.

„Pulkininkas tuo metu vadovavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajam pulkui. Pamenu jo trumpas, bet labai įkvepiančias kalbas kariams per rikiuotes. Labiausiai įsiminė: „Kary, tikėk, bet nesitikėk“, – prisimena savanoriškai Lietuvos kariuomenėje tarnavęs vyras.

Žiūrėdamas filmą jis prisiminė, kad per 1991 m. sausio įvykius buvome stiprūs savo užsidegimu. „Neabejoju, kad žiūrint filmą kiekvieno atminty atgims savi prisiminimai, į kuriuos įsisupus kaskart nuvilnija jaudulys“, – sako I. Krupavičius.

E. Jakilaičiui įdomūs filmai apie Lietuvos istoriją

Žurnalistui ir laidų vedėjui Edmundui Jakilaičiui įdomūs filmai apie Lietuvos istoriją. Būtent toks pasirodė ir „Spec. Žvėrynas“ su neviešintais istoriniais faktais.

„Buvo įdomu pamatyti to, ko niekada nebuvau matęs. Pati istorija yra dramatiška ir labai aktuali šiomis dienomis. Man buvo įdomūs spec. būrio narių likimai, kaip skirtingai juos nuvedė gyvenimas, nepaisant to, kad sausio 13-ąją jie visi stovėjo vienas šalia kito“, – sako žurnalistas.

Būdamas paauglys E. Jakilaitis pats Kaune lankė Rytų kovos menų treniruotes, bet skirtingai nei spec. būrio nariams, jam koviniai filmai vaikystėje didelio įspūdžio nepadarė.

Ironvytui imponuoja kovinių filmų herojai

„Ne visada tikruosius herojus mes matome. Už gražaus paveikslėlio visada yra tie, kurie padaro sunkiausius, nematomus darbus“, – sako sportiškas reperis Vytautas Medineckas-Ironvytas.

Jis pripažino, kad netradicinė „Spec. Žvėryno“ dokumentika, animuota 1990-ųjų kompiuterinių žaidimų stiliumi būtent ir pabrėžė herojiškumą ir nejučia grąžino į tą laikotarpį.

Iki šiol reperio herojais išlikę Arnoldas Schwarzeneggeris ir Sylvesteris Stallone. „Vaikystėje man patiko jų personažai, kietumas. Vėliau pradėjau domėtis jų asmenybėmis, gyvenimu ir supratau, kad jie iki šių dienų yra svajotojai ir naujų tikslų užkariautojai“, – sako Ironvytas.

Tikra paslaptingo Lietuvos karinio būrio istorija „Spec. Žvėrynas“, papildyta 1990-ųjų animacija ir muzika – apie alinančias treniruotes, laisvalaikio nuotykius, specialiąsias operacijas ir neišvengiamus susidūrimus su sovietų kariais – jau rodomas Lietuvos kino teatruose.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės